Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Kakva glupost. A ti digni cenu, ko ti brani.
A šta je glupost? To što je iznajmljivanje stanova bilo skuplje za vreme Slobe, a bilo je sve neuporedivo jeftinije jer je tada 800 maraka i bila neka lova, ili je glupost to što su cene stanova otišle duplo, a cene rentiranja pojeftinile? Slažem se. glupost.
Link to comment
Tesko. U zgradi u kojoj je moja baka zivela, isti takav stan koji si opisala [50m2/bez cg/bez lifta/ ali sa parking mestom] komsija iznajmljuje za 500E.
500 ? za 50 kvm, bez centralnog, zgrada bez lifta... ?šta je to, neki salonac, pa za PP? I moj je PP i to izdat jakoj stranoj firmi.Nije mi jasno. Koliko često menjaš stanoprimce? Ono, šest meseci pa otkaz... ?
Link to comment
naravno. ja sam u novembru 2004 kupio trosoban salonac na uglu molerove i krunske. kapiram da ima malo boljih lokacija od ove u beogradu, u smislu cene. platio 1160E/m2, stan je bio za renoviranje.
ih, bre, gazzo, sta sad taj podatak treba da nam kaze (osim toga da se baskaris u saloncu na vracaru :P)da si kupio taj stan za male pare par godina pre eksplozivnog rasta cena nekretnina u beogradu?prodao bi ga i sad za iste pare?
Prava stvar bi bila ako bi neko uspeo da nadje podatke kolika je prosecna cena prodatog stana. Poznajem dosta ljudi koji su kupovali/prodavali stan u poslednjih godinu-dve, niko nije uzeo ni priblizne cifre koje se vrte u oglasima.
svidja mi se tvoja pronicljivost. hoces se potruditi da nam i das jedan takav izvor podataka :)kad smo vec kod toga da anegdotalni dokazi imaju tezinu opstih istina, vraticu se na sopstveno iskustvo- vracar, novogradnja, tesko ispod 3000 eura. bez agencija, bez posrednika. treba li jos da dodam da slobodnih stanova vise nema, prodati uglavnom jos pre nego sto su i temelji ugledali svetlost dana.
Link to comment
, vraticu se na sopstveno iskustvo- vracar, novogradnja, tesko ispod 3000 eura. bez agencija, bez posrednika. treba li jos da dodam da slobodnih stanova vise nema, prodati uglavnom jos pre nego sto su i temelji ugledali svetlost dana.
Eh sad 3 soma, i to kao suinvestitor... preterivanje. Si normalna bre?Ma ko je bre ovde lud?Počinjem da pzdm.
Link to comment
Jedna stvar me strašno nervira. Cene izdavanja su niže nego za vreme Slobe, jer sam ja za svoj dobijao oko 800 maraka, što je preko 400?, a sada kada je sve PET puta skuplje, dobijam manje. A i one cene kod Arene... pih!Nadam se da će cene rentiranja poskupeti. Red je.
tacno je da se nekadasnji odnos izmedju rente i cene stanova promenio. rente ne prate nagli skok cena stanova, vec uglavnom stagniraju.dolazi do prelivanja jednog dela traznje sa rentiranja na kupovinu. znacajan deo onih koji su do sad rentirali i cijim postojanjem je drzana relativno visa cena rente sada imaju priliku da rese svoj stambeni problem i kupe stan. time direktno uticu na jacanje cene stanova i, verovatno, na stagnaciju/pad renti.
Link to comment

Ma dobro, ali 3000?, mnogo je... previše.Evo, moj drug je kupio na Bulevaru, kod Đerma, ona mala uličica, odmah do bulevara, mislim da se gradi jedno 15-tak zgrada.Dakle, kupio je gajbu od nekih 140kvm, 1180?/m2.. da, da, ozbiljno, sve regularno, prošle godine, sad i meni nije jasno. Izgleda da sam lud, šta znam, zbunjujete me...Apropo kreditiranja, pa i nisi u pravu, možda kod jednosobnih, pa ko će bre da uzme kredit od 180 000?, i da vrati duplo, pa kolika plata da mu bude, 2000? ( ko to ima ), i da vraća do kraja života... pa šta je ovo, London, Dubai... jbt... ?

Link to comment
Eh sad 3 soma, i to kao suinvestitor... preterivanje. Si normalna bre?Ma ko je bre ovde lud?Počinjem da pzdm.
mozda jednostavno ne trazimo istu stvar kad gledamo stanove.otuda i ne treba uopstavati i donositi zakljucke samo na osnovu sopstvenog iskustva, narocito ne onda kad tome postoji bilo kakva alternativa.
Link to comment

... pa i ne treba... evo ja gledam neki jednosoban do 40k?, našao mi taj drug, 850?/m2... u izgradnji naravno, između Mirijeva i Karaburme, ispitao bonitetnost firme, kaže sve ok... pojma nemam... čekao bih i dve godine, nije frka...

Link to comment
Ma dobro, ali 3000?, mnogo je... previše.Evo, moj drug je kupio na Bulevaru, kod Đerma, ona mala uličica, odmah do bulevara, mislim da se gradi jedno 15-tak zgrada.Dakle, kupio je gajbu od nekih 140kvm, 1180?/m2.. da, da, ozbiljno, sve regularno, prošle godine, sad i meni nije jasno. Izgleda da sam lud, šta znam, zbunjujete me...
pa valjda je jasna razlika izmedju djerma i dela vracara o kojem govorim.ako nista, ovde neces naci 15 zgrada da se gradi odjednom, vec cekas da neki investitor srusi neku stracaru i pocne da gradi jednu zgradu, sa ocigledno ogranicenim brojem stanova u njoj. otuda se sve i razgrabi i pre nego sto zgrada dobije obrise bilo kakve gradjevine.mada, istina da je to ludilo sa cenama u tom delu vracara pocelo ne tako davno. stan u zgradi pored jedne od tih u kojoj se sad kvadrat ceni 3000 eura pre nesto vise od godinu dana bio je oko 2000 po kvadratu. isti investitor, isti projekat, sve isto, samo cena drugacija.
Apropo kreditiranja, pa i nisi u pravu, možda kod jednosobnih, pa ko će bre da uzme kredit od 180 000?, i da vrati duplo, pa kolika plata da mu bude, 2000? ( ko to ima ), i da vraća do kraja života... pa šta je ovo, London, Dubai... jbt... ?
u kom delu tacno nisam u pravu? u onom da jedan deo onih koji su do sad rentirali, sada hoce da kupe? i da sad to ne vrsi pritisak na cenu stanova, narocito kad je ponuda i pored ubrzane gradnje hronicno ispod traznje?
Link to comment
pa valjda je jasna razlika izmedju djerma i dela vracara o kojem govorim.ako nista, ovde neces naci 15 zgrada da se gradi odjednom, vec cekas da neki investitor srusi neku stracaru i pocne da gradi jednu zgradu, sa ocigledno ogranicenim brojem stanova u njoj. otuda se sve i razgrabi i pre nego sto zgrada dobije obrise bilo kakve gradjevine.mada, istina da je to ludilo sa cenama u tom delu vracara pocelo ne tako davno. stan u zgradi pored jedne od tih u kojoj se sad kvadrat ceni 3000 eura pre nesto vise od godinu dana bio je oko 2000 po kvadratu. isti investitor, isti projekat, sve isto, samo cena drugacija.u kom delu tacno nisam u pravu? u onom da jedan deo onih koji su do sad rentirali, sada hoce da kupe? i da sad to ne vrsi pritisak na cenu stanova, narocito kad je ponuda i pored ubrzane gradnje hronicno ispod traznje?
Pa i nije baš... što je Bulevar kod Đerma, tačnije ona mala uličica što sam zaboravio kako se zove, ali setiću se, toliko bolji od Molerove, Njegoševe, šta znam... ? Slično je, a cena 1180? : 3000 ? Bolesno, prevara, lov u mutnom.Znam salonac je salonac, stara gradnja, visoko plafon, lep raspored, ali jopet?Totalno su nelogične cene. Moram da podignem rentu, sad sam se napalio, dosta više ovoga.Ova uličica kod Đerma, setiću se, odlična, jako lepe zgrade, spolja, iznutra ok, bešumni liftovi, sve lepo, samo raspored... loš, kao i kod svake novogradnje... 40kvm ode na neke hodnike, bez veze.Nisi u pravu da su ljudi navalili na kupovinu zbog krredita ( tako po tebi ispada ), ma jok, kakvi krediti, i ako kupuju, kupuju neku novogradnju pa čekaju godinu, dve, ili manje stanove, nešto do 50-60k?, jok salonce.Cene su skočile zbog Crnogoraca. Kupuju. Tamo kvm po 8k?, zato.idem, zujim, bzzzzzzzpoz.
Link to comment
Nisi u pravu da su ljudi navalili na kupovinu zbog krredita ( tako po tebi ispada ), ma jok, kakvi krediti, i ako kupuju, kupuju neku novogradnju pa čekaju godinu, dve, ili manje stanove, nešto do 50-60k?, jok salonce.
pa i tim stanovima skacu cene, zar ne? a mi smo u kontekstu odnosa renta-cena stana pricali o svim stanovima, a ne samo o saloncima (kojih, uzged, i ima daleko manje nego obicnih stanova).
Cene su skočile zbog Crnogoraca. Kupuju. Tamo kvm po 8k?, zato.idem, zujim, bzzzzzzzpoz.
cenis :De vidis, crnogorci ne vole djeram, ali vole kalenic.
Link to comment
da probam da ti odgovorim na vecinu postova....1. svaka susa bi danas stan u BGD-u.., zasto? pa da bi ga izdala.., pogledaj u bilo kojim oglasima broj stanova koji se izdaje, abnormalno veliki, naravno 90% toga je go tres, ali tih 10% i dalje drzi solidnu cenu, i retko menja stanara..2. cena kvadrata na Vracaru jeste 3000 jura, a garaznog mesta izmedju 15 i 20 'iljada..., koliko god brutalno zvucalo, tako je, kako je...., zida se par zgrada u mom okruzenju, i svi stanovi su dostigli tu cenu, u La Martinovoj kod hrama ide i do 3500...3. taj stan koji ti nude za 850 eur/kv..., uzmi ga odmah, jer realno vredi izmedju 1200-1300...4. ne mozes porediti Djeram i Vracar
Link to comment
A šta je glupost?
Glupost je to što pišeš. Kao da postoji neko ko odlučuje i određuje cene, a radi se o najzdravijem tržištu u ovih zadnjih 15 suludih godina. Samo ponuda i potražnja je bitna.PSKod Ekonomskog stan od 45kvm na prvom spratu, sa novim nameštajem, klimom, kablovskom i sigurnosnim vratima je 300?. Naravno sa stanodavcem je potpisan ugovor tako da je smanjena mogućnost naknadnog vaćarenja. Može se naći stan za prihvatljivu cenu uz malo strpljenja. A ima i agencija koje nisu prevarantske.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...