Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

ma ja neveruem, ja sam mislila da oni povracaju samo po mediteranima, i samo olosh neki sirotilja™ a kotkuce samo viljuschicom bocboc, jer je to takav narod, naviko samo na fino. kotkuce pritiskaju stege uredjenog drushtva, pa su svi miko fo.

 

kad ono vidi ohmy.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:


Nisu (jos).


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne zna se da li ce biti karantina na povratku (to se menja skoro pa dnevno) pa ljudi odlucuju da ne idu van zemlje. mnogi rade i nisu u situaciji da sede kuci dve nedelje posle odmora.

 

 

4 hours ago, gospa buba said:

ma ja neveruem, ja sam mislila da oni povracaju samo po mediteranima, i samo olosh neki sirotilja a kotkuce samo viljuschicom bocboc, jer je to takav narod, naviko samo na fino. kotkuce pritiskaju stege uredjenog drushtva, pa su svi miko fo.

 

kad ono vidi ohmy.gif

 

sent from bubamoto

 

 

to su i ostali mislili al se ispostavilo da u toj oblasti  generacije jeftinih letova i letovanja nisu uterane u poslusnos. letovali i djubrili drugde pa nije bilo potrebe. i doslo na naplatu. :happy:

 

https://www.theguardian.com/environment/2020/aug/14/uk-staycations-countryside-coast-visitors-trail-of-destruction

 

Beleaguered rangers complain that a new generation of holidaymakers are treating the countryside like a festival site, leaving behind tents, chairs and excrement, as well as endangering rare habitats and wildlife.

 

“It’s like no previous law of behaviour applies,” said one warden in Devon, whose coastal nature reserve has been the busiest he has seen it in 40 years. “Anything you would expect people to understand, such as littering or people using the countryside as a lavatory, they ignore.”:cry:

 

Edited by adam
pojeo slovo
Link to comment
On 15.8.2020. at 13:17, Shitgenstein said:

 

Koji kombiji voze? :D 

Mađarska i Hrvatska obe dozvoljavaju tranzit bez testova, detalji se malo razlikuju:

 

Хрватска

За лица у транзиту није потербан тест али је неопходан доказ да је одобрен улазак у следећу земљу. Транзит не сме бити дужи од 12 сати.

 

Мађарска

Транзит је могућ кроз Мађарску уколико се поседује боравишна/радна дозвола земље дестинације или доказ о разлозима путовања. Није потребан негативан тест. Током транзита кроз Мађарску могу се користити само одређене руте уз заустављање на за то предвиђеним одмориштима. Територију Мађарске треба напустити у року од 24 сата.

 

извор

 

On 15.8.2020. at 3:21, gospa buba said:

ja koliko znam nishta od srpskog kombi prevoza vishe ne ide kroz hrvarsku, tj niko ozbiljan (ako je gea u pitanju, oni nikako nisu ozbiljni) :unsure:

sent from bubamoto
 

 

Mozda nisu zvanicni kombiji vec oni koji povremeno idu, i takodje pojedinci koji uzmu jos saputnika da bi isplatili put. Evo jednog sam kontaktirala i rekao mi je samo "da oduvek ima losa iskustva sa Madjarima" pa otud. A poznanik je pre nedelju dana isao preko Madjarske i sve je proslo glatko i bez problema, ali on nije turista vec neko sa boravisnom dozvolom ovde.

Link to comment
38 minutes ago, adam said:

ne zna se da li ce biti karantina na povratku (to se menja skoro pa dnevno) pa ljudi odlucuju da ne idu van zemlje. mnogi rade i nisu u situaciji da sede kuci dve nedelje posle odmora.

 

 

 

to su i ostali mislili al se ispostavilo da u toj oblasti  generacije jeftinih letova i letovanja nisu uterane u poslusnos. letovali i djubrili drugde pa nije bilo potrebe. i doslo na naplatu. :happy:

 

https://www.theguardian.com/environment/2020/aug/14/uk-staycations-countryside-coast-visitors-trail-of-destruction

 

Beleaguered rangers complain that a new generation of holidaymakers are treating the countryside like a festival site, leaving behind tents, chairs and excrement, as well as endangering rare habitats and wildlife.

 

“It’s like no previous law of behaviour applies,” said one warden in Devon, whose coastal nature reserve has been the busiest he has seen it in 40 years. “Anything you would expect people to understand, such as littering or people using the countryside as a lavatory, they ignore.”:cry:

 

 

Pričam jutros sa drugarom koji godinama već ozbiljno planinari po Srbiji. Kaže da ova najezda turista "zarobljenih u svojoj zemlji" pravi katastrofu na tim lokacijama. Kaže da ozbiljnog smeća ima na stazama gde inače skoro niko ne prolazi, a da su popularne staze tek zatrpane. Al bitno da Instagram gori #upoznajsrbiju #odmorusrbiji #srbijakojuvolim

Link to comment
10 hours ago, Svarog said:

 

Pričam jutros sa drugarom koji godinama već ozbiljno planinari po Srbiji. Kaže da ova najezda turista "zarobljenih u svojoj zemlji" pravi katastrofu na tim lokacijama. Kaže da ozbiljnog smeća ima na stazama gde inače skoro niko ne prolazi, a da su popularne staze tek zatrpane. Al bitno da Instagram gori #upoznajsrbiju #odmorusrbiji #srbijakojuvolim

 

To se lako da srediti. Ali za njima idu investitori da naprave Alibi v2.0 sa Zlatibora. K'o da nisu dovoljni lokalni majmuni koji se takmiče ko će postaviti višu krstaču na svom vrhu.

 

Inače, divota:

 

2020-08-17-1024x768.jpg

 

I treba da nas jebu Crnogorci kakve smo budale.

Link to comment

Ispred Torlaka, nezaposleni gradjani Beograda i Srbije idu da se testiraju jer bi na more.

 

S tim sto pojma nemaju kakva ih ogranicenja cekaju kad se vrate, niti im je sigurno da ce uci u CG, ako imaju negativan PCR test.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

gde je to? oni su bolesni ili chekaju da putuju?

 

“Došla sam da se testiram, ja i dete, jer bi trebalo da dobijem test popodne i odmah večeras idemo za Budvu”, priča Mirjana dok čeka sa sinom.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

“Došla sam da se testiram, ja i dete, jer bi trebalo da dobijem test popodne i odmah večeras idemo za Budvu”, priča Mirjana dok čeka sa sinom.

 

kreteni

 

nisam bila u h novom godinu, a ceka me ozbiljna obaveza dole i njeno odlaganje me kosta, ali majkumu, da se guzvam u redu, da putujem busom ili avionom u doba korone, izlozim riziku i sebe i okolinu, nije vrijedno. a kamoli za par dana kupanja.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...