Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

New York je nešto malo praznjikav, ali npr. moja WHO žuta knjižica o cijepljenju i slično + photo ID jamči indoor dining u svim otvorenim restoranima i sl.

  • +1 1
Link to comment

Upravo se vratio sa aerodroma, za sve letove sa Tesle su potrebni PCR ili antigenski, bez obzira na vakcine. Red za testiranje je van zgrade, čekali smo 2 sata i 10 minuta, rezultat je stigao bukvalno minut pre zatvaranja gejta.

Ako letite negde ovih dana, poranite na aerodrom ljudski, ili uradite test negde drugde (mi juče većali dal' da tražimo ko u gradu radi 1. januara i rešili da će na aerodromu biti lakše. Za dlaku da bude pušiona.

  • Hvala 1
Link to comment

Španija testira brzim testom 100% putnika koji dolaze iz Srbije nevezano za vakcinaciju. Kad smo sleteli u Barselonu u nedelju uveče sve su nas odvojili sa strane. Čisto da znate šta vas čeka ako idete ovih dana za Španiju.

Nisu nas testirali na aerodromu u Beogradu.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Je l išao neko u Mađarsku kolima skoro?

Po sajtu ministarstva ispada da ne treba ništa za ulazak.

Što mi je baš čudno.

 

Ne interesuje me tranzit, već turistički boravak od par dana.

Link to comment

Pred novu godinu sam bio u tranzitu do aerodroma, ali me na granici niko nista nije pitao, tako da je isto kao i da sam isao da provedem neko vreme u Madjarskoj. Samo pasos i to je to.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Svarog said:

Je l išao neko u Mađarsku kolima skoro?

Po sajtu ministarstva ispada da ne treba ništa za ulazak.

Što mi je baš čudno.

 

Ne interesuje me tranzit, već turistički boravak od par dana.

 

Bio ja turistički u Mađarskoj od 16. do 25. januara, 4 dana u Budimpešti i 5 dana na Balatonu, svojim kolima. Ne treba ti ništa za ulazak u zemlju, niti ti bilo gde traže bilo šta, premda su svi disciplinovani sa maskama u zatvorenom. Nas je za 9 dana samo jednom opomenulo obezbeđenje u tržnom centru, i to što deca nisu imala maske, a i to su tražili da je stavimo samo najstarijem. 

  • +1 2
Link to comment



 
Bio ja turistički u Mađarskoj od 16. do 25. januara, 4 dana u Budimpešti i 5 dana na Balatonu, svojim kolima. Ne treba ti ništa za ulazak u zemlju, niti ti bilo gde traže bilo šta, premda su svi disciplinovani sa maskama u zatvorenom. Nas je za 9 dana samo jednom opomenulo obezbeđenje u tržnom centru, i to što deca nisu imala maske, a i to su tražili da je stavimo samo najstarijem. 


Mogao bi detaljnije da pises o tom Balatonu na odgovarajucoj temi :D
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Građanima Srbije od 1. marta ponovo će biti dozvoljen ulazak u Italiju uz posedovanje odgovarajućih kovid dokumenata, objavilo je Ministarstvo zdravlja Republike Italije. Odluka se odnosi na takozvana neesencijalna putovanja i važiće najmanje do 31. marta, navodi se u Uredbi tog ministarstva.

Za ulazak u Italiju iz Srbije biće potrebno priložiti jedan od sledećih dokumenata: potvrdu o vakcinaciji u poslednjih 270 dana, potvrdu o preležanom kovidu-19 u prethodnih 180 dana, negativan PCR test koji nije stariji od 72 sata ili negativan antigenski test ne stariji od 48 sati.

Od vakcina koje su dostupne u Srbiji, Italija priznaje Fajzer, AstraZeneku i Modernu.

Pre ulaska u Italiju neophodno je popuniti i obrazac za praćenje putnika - digital Passenger Locator Form (PLF), u digitalnom ili štampanom obliku.

Deca mlađa od šest godina biće izuzeta od obaveze da urade PCR ili antigenski test.

Izuzeće od obaveze posedovanja potvrde o vakcinaciji, dokaza o preležanoj bolesti ili negativnog rezultata testa odnosi se na sva lica koja privatnim prevoznim sredstvom prolaze u tranzitu preko teritorije Italije u periodu kraćem od 36 sati, uz obavezu da po isteku ovog perioda napuste teritoriju te države.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

https://www.mfa.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/italija

https://ambbelgrado.esteri.it/ambasciata_belgrado/sr/ambasciata/news/dall-ambasciata/2021/09/la-disciplina-degli-ingressi-dalla.html

 

Quote

A. NOVA PRAVILA ZA ULAZAK U ITALIJU

Na osnovu Uredbe Ministarstva zdravlja Republike Italije od 22. februara 2022. godine, OD 1. MARTA 2022. (do 31. marta 2022. godine) UKIDAJU SE LISTE ZEMALJA i usklađuju se pravila za ulazak na italijansku teritoriju.

ZA ULAZAK U ITALIJU IZ SRBIJE potrebno je priložiti sledeća DOKUMENTA:

1) digitalni obrazac za praćenje putnika - digital Passenger Locator Form (PLF) u digitalnom ili štampanom obliku https://app.euplf.eu/#/;

2) POTVRDA O VAKCINACIJI ili POTVRDA O PRELEŽANOJ BOLESTI ili PCR TEST (NEGATIVAN REZULTAT) KOJI NIJE STARIJI OD 72 SATA PRI ULASKU U ITALIJU ili ANTIGENSKI TEST (NEGATIVAN REZULTAT) NE STARIJI OD 48 SATI PRI ULASKU U ITALIJU ili DRUGE POTVRDE O VAKCINACIJI KOJE SU PRIZNATE U ITALIJI.

U slučaju neposedovanja potvrde iz tačke 2), primenjuje se mera karantina u trajanju od 5 dana, uz obavezu da se po završetku tog perioda uradi PCR ili antigenski test.

 

Sajt MIP-a je zadivljuće ažuran. Uvek prvo kod njih vidim, kao i sajt države u koju putujem.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...