Jump to content
IGNORED

psiholoske posledice pandemije


betty

Recommended Posts

@Taihoskopija

Sve si lepo napisala, hvala sto si podelila :)

Ja nisam bas funkcionalna 100%, kao neka lenjost da me spopala. Bice ok, prepoznajem ta stanja i znam kroz sta moram proci. 

Poslednji meseci su bas teski. Teski su i ovde na forumu, ali ima podrske, to me raduje. Svi smo se potresli zbog Jumanji, pre toga cekali, nadali se i osecaj je kao kad neko kaze Umro mi je na rukama (ovog puta forumskim rukama) i sigurna sam da je njoj sva ta podrska znacila :heart:.

 

Za bes, posvadjala sam se 3 puta zestoko :D. Ne zamerite na opisu, nasminkana baba na pijaci bez maske ne drzi distancu,  fensi lik na bankomatu pricao telefonom ne drzi distancu, i baba kojoj smeta moj bajs, trebalo je da je zgazim. 

 

I da, pojela sinoc pre spavanja dva keksa i dve stangle cokolade (tesko djubre).

 

Bicemo ok :)

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
8 hours ago, Aleksija said:

ja sam bila krenula na dijetu i sad sam procitala o novoj najzajebanijoj varijanti i zakljucila da, posto letovanja izgleda opet mozda sigurno biti nece, a i ako bude, bice pod virusovim uslovima, sad jedem neke milka keksice iz steka. tako da sam dobro jos nekih 6-7 minuta.

TO sa hranom i kod mene. Nisam gladna ali zgrabim i pojedem neku glupost tek da se osećam dobro par minuta.  Vidi mi se. 

  • +1 1
Link to comment

@Tale

 

Uzevsi u obzir da radis to sto radis..necu ni da zamisljam kako ti je. Ja sam nekako na vreme skapirao da ako pritisnem na vreme sve koje volim da se vakcinisu, bice mi lakse..pa nek onaj gore zavrti rulet. Ostalo mahom plombiram i ne dam da mi mnogo dopire do mozga. 

So far - so good.

 

I posebno hvala za ovo sto ces da uradis danas.

  • +1 3
Link to comment

bicemo ok, naravno. s ptsp-om ali ok.

 

dobro, ja cu privremeno da postanem masovni ubica ako jos jednu zimu budem morala da radim od kuce, a ne iz kafica ili coworking prostora.

 

vaznije, mislim da u dosadanjem zivotu nisam svjedocila smrti toliko mladih poznanika, kao u posljednjih pola godine ili godinu, tukla bih i vucica i krivokapica i antivaksere zbog toga. nisam klinicar u klinickom setingu da bih morala da razvijem razumijevanje za avakse.

 

ali bice sve dobro, nadam se vec od proljeca. nama koji preostanemo.

 

Edited by morgana
  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

bicemo ok, naravno. s ptsp-om ali ok.

 

dobro, ja cu privremeno da postanem masovni ubica ako jos jednu zimu budem morala da radim od kuce, a ne iz kafica ili coworking prostora.

 

vaznije, mislim da u dosadanjem zivotu nisam svjedocila smrti toliko mladih poznanika, kao u posljednjih pola godine ili godinu, tukla bih i vucica i krivokapica i antivaksere zbog toga. nisam klinicar u klinickom setingu da bih morala da razvijem razumijevanje za avakse.

 

ali bice sve dobro, nadam se vec od proljeca. nama koji preostanemo.

 

ja sam bila vrlo ok sa idejom da se  do proleca nekako izgura, pa ce posle biti bar malo lakse.

ali me ova sinocna juznoafricka varijanta skroz bacila unazad, iako sam je provukla kroz sve filtere za scariant. cini se da nikako nije dobro, mada verovatno postoji jos uvek mala mogucnost da ne krene na najgore.

  • +1 4
Link to comment

Psihički sam umoran i prezasićen vestma o virusu, mutacijama, varijantama, nesavesnim ponašanjem ljudi, od saznanja koliko je mojih poznanika ili rodbine preminulo.

Umoran sam od osoba koje neće da se vakcinišu, imaju neko mišljenje o stvarima o kojima pojma nemaju, umoran sam od svega.

Pojačaću dozu psihodelije.

Svesno se pretvaram u sociopatu.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
55 minutes ago, Aleksija said:

ja sam bila vrlo ok sa idejom da se  do proleca nekako izgura, pa ce posle biti bar malo lakse.

ali me ova sinocna juznoafricka varijanta skroz bacila unazad, iako sam je provukla kroz sve filtere za scariant. cini se da nikako nije dobro, mada verovatno postoji jos uvek mala mogucnost da ne krene na najgore.

 

 

nadam se da nisi u pravu sto se juznoafricke varijante tice, a znam da si mnogo informisanija od mene (ja sam se namjerno i disciplinovano svela na radovanovic/sekler, a jos ih nisam cula po ovom pitanju - sto ne znaci da se oni nisu izjasnili) pa se bojim da ipak jesi u pravu

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Juuuu, što me sad grize savest što nisam čitao ovo. A realno nisam bio u stanju ni da čitam ni da pomognem. Sad mi nešto bolje, vidi se raspust na horizontu pa ću se malo družiti sa ženom. Odvratno nam je nepoklapanje rasporeda ove godine, odvratno. Živimo sami udvoje. 

 

Ili je prošla godina bila previše lepa, pa smo se skucali. Ne znam. Prošle godine je meni pomogla terapija, a sad žena intenzivnije ide ali to njeno pomaže i meni, polako, nekom metodom boljeg mehanizma.

 

Došao ustvari da okačim ovo, skroz dobro štivo. Držte se!

 

 

Edited by Hermetico
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Klasicno, klasicno ponasanje...kipim u sebi i ljuta sam na sebe pre svega sto pokusavam vise. A kako da ne pokusavam, pa treba sa tim ljudima da se nekad ponovo i vidim?! Kako ce se sve ovo zavrsiti, ja pocinjem da zazirem od kraja kovida jer cemo onda morati da se vratimo u normalu i vidjamo sa svom tom rodbinom, i sta, da se pravimo da nije nista bilo? K a k o?

Mladja bliska rodjaka, dvoje dece, jedno bebac. Navodno su vec treci put zarazeni (sad zvanicno a prva dva puta mislim da je vise bilo na osecaj nego potvrdjeno ali nisam sigurna), naravno da nisu strogo u karantinu jer neko mora u radnju. (Od toliko prijatelja sa kojima dele srca na Fejsu niko ne moze da ih obidje i donese im namirnice, a svi zive u malom mestu, usracu se!) Nece vakcinu jer "ne zna sta je u njoj" i nece da se vakcinise "jer kako ona moze da bude pretnja prema nama koji su se vakcinisali". Posaljem sva ona sabrana dela od Babica i jos neke linkove, zamolim, zamolim da procita to makar meni za ljubav, i kao odgovor dobijem

 

Quote

Hvala ti, ali veruj mi da smo se i * i ja nacitali svega u poslednje vreme i odlucili da se vise ne bavimo temom vakcinacije i Covid-a. Skoro i da ne znamo nikog ko je od nasih prijatelja vakcinisan, a prelezali su skoro svi ovo "cudo". Nama vise zaokupiraju misli drugi virusi koji vladaju u vrticu.

Postujem svaciju odluku, ko hoce da se vakcinise-zna zasto hoce, ko nece, opet zna zasto nece i to je to.

 

Dakle klasicno ponasanje, sto bi sad ona prepametna i super-obavestena citala nesto 1) sta bi moglo da poljulja njeno shvatanje 2) sta joj sestra, koju inace cima za sve druge savete (mada ni tu ne poslusa uvek pa se pitam sto me uopste i pita) osim za kovid, salje

 

Svaka cast Milanu i svima vama koji ste uspeli da ubedite nekoga da ne bude idiot vise, lakse se posalje letelica na asteroid nego istera glupost iz coveka.

 

:sad:

 

  • Tužno 2
Link to comment

Jedino respirator pomaze u predomisljavanju, jbg.

Ako ne fasuje kovid - sta sam ti rek'o. Ako fasuje slabo - 'sam ti rek'o da si picka sto tripujes. Ako fasuje jako - vidis da sam preziveo. 

O visokom nivou drustvene odgovornosti ne vredi ni pocinjati, taj film necemo videti nikada, to je jasno kao dan.

 

Edited by Plajvi
  • +1 5
Link to comment

Ma i kasno je za to, ovaj cirkus traje već dve godine i svako je odavno doneo odluku. Moj drugar koji se nije vakcinisao je nedavno popio virus, pregurao ga bez većih problema i sad je u fazonu Esam ti rekao da može i bez vakcine, a? Sad možemo da se pičkaramo narednih 20 godina.:fantom:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...