Jump to content
IGNORED

Umesto EURO 2020


MocaVukotic

Recommended Posts

Ocigledno nesto tu nije bilo kako treba, medjusobni odnosi, ko zna ... Netzer je odigrao svega 37 utakmica za repstaciju, a jos jedan "otpadnik" Schuster, odigrao samo 21 utakmicu. Malo za igrace takvog kalibra.

 

Link to comment
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    18

  • Meazza

    10

  • omiljeni

    6

  • Glass Joe

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Schuster je odbio da se odazove pozivu selektora kad mu se zena poradjala, tu su se popickali pa je resio da vise ne igra za repku. To je mislim bilo pred spaniju 82. Igrao je na euro 80 i posle ga nema u repstaciji. 

Link to comment
1 hour ago, Zico said:

Ocigledno nesto tu nije bilo kako treba, medjusobni odnosi, ko zna ... Netzer je odigrao svega 37 utakmica za repstaciju, a jos jedan "otpadnik" Schuster, odigrao samo 21 utakmicu. Malo za igrace takvog kalibra.

 

Obojica su bili lideri i imali su razlicite poglede na to kako treba da igra reprezentacija. Menhengladbah i Bajern su imali dva razlicita stila.

Link to comment
On 30.3.2020. at 18:52, Cane Vukic Prebranac said:

Тада увелико матори Пикси држао је час фудбала и Норвежанима и Шпанцима, а против Словеније је почео на клупи. Мијатова каријера је била у силазној путањи, Деки и Кежман се нису прославили, недостајао нам је Бата на боку. Саво је те године био међу три најбоља шпица Европе, играо је ко луд у тада сјајној Сарагоси (били су други или трећи у Примери те сезоне на крају) што је кулминирало титулом првог стрелца Еура и бомбастичним трансфером у Парму и ту је и њему кренуло низбрдо. Јокан, Југа и Друловић су, уз Саву, вукли екипу, као и увијек поуздани Комљеновић (два гола на СП, један на ЕП).

Весије нас је покрао против Шпанаца, суђење је било изузетно пристрасно. Ја сам хтио да га бијем, али неки наш је тад стварно улетио са трибине да га поломи. На крају је Француз погођен кованицом чини ми се.


Moj matori je godinama posle te tekme penio kad god vidi Vesijea na Eurogoals ili kad sudi neku medjunarodnu, prava ona pedercina kao iz naslova Seseljevih knjiga.

Piksi je protiv Norveske leteo po terenu, kao 25 da ima a ne 35. Drulovic i Savo :smiley_hail:, obojica poceli prvenstvo s klupe, dali smo samo 1 gol bez ucesca nekog od njih dvojice. Sto Bata nije isao na prvenstvo, povreda? Ili je dobio neku veliku suspenziju za muda? Secam se da je Ivan Dudic igrao desnog beka protiv Slovenije, igrali su i Kovacevic i Nadj pa ih posle mislim vise nije stavljao. 

Secam se i obe tekme protiv Hrvatske, ovde kad je nestala struja je branio Kocic, Mijat u prvom napadu pogodio stativu, Sinisa nasu precku posle. A tamo... Sve je ispricano. :wub:

Koliko smo crvenih kartona dobili na turnirima tokom godina, neverovatno - Sinisa, Kezman 2x, Jokan, mozda je i protiv Holandije neko fasovao, odlucio sam da to zaboravim, pa Nadj, Lukovic i na kraju Radomir. 2006 protiv Bjelokosti je bukvalno jedva skrpljena postava od 11 igraca zbog suspenzija, povreda i pickaranja, kao kad treba da gostujes po selima u medjuopstinskoj pa niko nece da ide. 

СРБИН ПОПИЗДИЈО!

Edited by Plajvi
Link to comment

Bata je dobio 3 meca suspenzije, pa bi propustio celu grupnu fazu.

Tada se i Kocic povredio u kupatilu dan pra polaska na prvenstvo, pa su izvukli odnekle Koraca da bude treci golman.

Edited by Delija67
Link to comment

Kralju je problem bio sto nije branio u to vreme, bio je u nemilosti trenera u psv. Inace je od onih sto najbolje brane kako ulaze u godine, tako da bismo verovatno manje golova primili sa kocicem, bio je on dosta iakusniji. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledao sam sta je radio u Portu Kralj, isto je bio rupa neopevana. :D Kad ga gledas stices utisak da se plasi i lopte i starta, i da izadje i udje u sut, pa zakasni kad to radi i primi smesan gol.

Link to comment

Meni je Kralj u secanju ostao kao Mustafa pre Mustafe, u stanju je da skine strasne zicere i sacuva paucinu gola, ali onda kiksa kod nekih gluposti. Mali sam tada bio, ali bio sam misljenja da bi i od Kroacije i od Holandije primili manje da je neko drugi bio na golu. 

 

Recimo protiv Holandije se secam nekog suta iz daljine, dal je bio slobodnjak, ide direkt u raslje, Kralj ludak se baca i hvata zivu loptu, umesto da je boksuje, vrhunska odbrana. A pre toga primio 2 od Klajverta zbog onog stani-kreni, nije znao hoce li da ga ceka na liniji ili da izadje na loptu i ostao izmedju.

 

A ta Sinisina precka u Beogradu, leptejebo, lik je bio sam u petercu, poluvisoka lopta, treba da je izbaci, nece nogom, krece glavom, lopta klizi i putuje trista godina, u slow-motionu, svi zabezeknuti gledaju, i zavrsava na precki.

Mislim da nije bilo postene sanse na utakmici osim te dve situacije.

Link to comment
29 minutes ago, goofs said:

Mislim da nije bilo postene sanse na utakmici osim te dve situacije.

 

Po sjećanju, bio je jedan dobar šut Asanovića koji je odbranio golman SRJ.

Link to comment
On 30.3.2020. at 15:05, Meazza said:

Smislio sam jednu igru ako vam je dosadno. Sta bismo dobili ako bismo pravili all-star ekipe za svaku regiju ili okrug Srbije? Ko bi bio najjaci? :) 

 

Recimo Piksi bi bio igrac Nisavskog okruga, Dzajic Kolubarskog, Vasovic Branicevskog i tako dalje. 

 

Ja sam poreklom iz zapadnobačkog okruga i garantujem da niko nije gori od nas. :D

Sombor i okolina nisu izbacili bukvalno ni jednog jedinog igrača koji je odmakao dalje od marginalne uloge u nekom od timova iz mulja jelen super lige. A ni takvih nema mnogo.

Možda je bilo pre 100+ godina nekog igrača koji se nametnuo u K und K, ligama jer je u tom kraju već bilo dosta klubova u periodu 1900-1910, ali ja ni za takve nisam čuo.

Najveći uspeh somborskog fudbala je, pazi sad...Džaja služio vojsku u Somboru, pa je malo trenirao sa lokalnim igračima u sklopu priprema za SP.

Ali bez zezanja :D

Sledeći najveći uspeh je...Tumbaković služio vojsku u Somboru, pa je on odigrao 1 sezonu za Radnički. Ilija Pantelić je branio za Radnički par sezona dok je bio mlad, ali ni on nije iz tog kraja. 

Crvenka ima Ratka Svilara i on je bukvalno jedini poznatiji igrači iz celog sreza. Sin mu brani za Benfiku, čini mi se.

Odžaci su imali onog Davidova. On je igrao za Kulu i nešto malo za Partizan. Možda se čak upisao za repku.

Kroz Kulu je prošlo dosta igrača, ali ne znam da je i jedan od boljih i poznatijih bio lokalac osim Davidova. Isto tako i Apatin.

Znam da ima jedan iz Ratkova koji je otišao valjda u Kulu, možda je bio malo i u Obiliću, pa onda u Bugarsku i tamo  je dugo igrao prvu ligu. Tamo dobio državljanstvo pa je utefterio i par nastupa za Bugarsku repku. To je bilo otprilike početkom 2000ih, ali iskreno nemam pojma kako se čovek zove, samo znam da postoji.

 

Kod nas samo košarkaši, za fudbal smo diletanti. :fantom:

Link to comment

To protiv Hrvata u beogradu, imali smo i mi stativu na pocetku utakmice, mislim da je Mijat bio...Boban je briljirao tad, igrao je u zivotnoj formi te godine, srecom nije ga bilo u revansu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...