Jump to content
IGNORED

Svet posle Korone - društvo i vrednosti


Redoran

Recommended Posts

avio industrija zaista treba takvu pomoc. 

 

naravno, pomoc nikako ne sme da bude data (jebeni pasiv u naslovima stvarno smara). vrlo je vazno da odjebemo zahteve industrije i vratimo se potrebama gradjana. A posebno ako se radi o industriji koja opsluzuje ljude koji ce se nekako snaci i bez toliko ucestalog koriscenja usluga te industrije. 

 

Naravno, Branson zahvaljujuci svojim lukrativnim aranzmanima sa drzavom obezbedjuje sebi reputaciju filantropa.

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Mislim da sam najebao, morat cu se prekvalifikovat, ovo sto radim ne moze od kuce, a kad sve ovo prodje stojace posao ko zna jos koliko. Vec razmisljam o trafikama i buticima... 

vratićeš se ti biznisu brže nego što misliš

sad dal će u međuvremenu biti keša za infostantm ne znam


 

 

 

pazi šta sam ti rekao

:fantom:

 

 

Link to comment
24 minutes ago, pacey defender said:

Pokusavam da (ti) kazem da je bezveze da vi sa 30+ posecenih drzava ( i onoliko sprcanih CO2 tim prilikama) pricate kako treba podici zakonske standarde putovanja koji ce imati za posledicu to da ce ova zatucana srpska i svetska omladina morati mnogo vise da odvaja za putovanja da vidi nesto drugacije.

 

Razumem da ne moramo da imamo isto misljenje, ali kako smo uopste dosli to teme ogranicavanja putovanja na temi o efektima Korone, a da se to ne odnosi na brzinu sirenja virusa?

 

 

Mislim da kucas na pogresna vrata, ne nalazim se uopste u ovoj tvojoj sprcanoj istoriji. A razgovor je verovatno potekao iz price da se snizavanjem kvaliteta uopste i doslo u situaciju da nam je posledicno  i zdravstvo sirom sveta na granama kojim jeste. 

nazalost sve je povezano, pojava low cost nije slucajnost i nije nastala iz ljubavi prema omladini ili svesti da omladina treba da siri vidke. How yes no.

Link to comment

Mislim da je sustinski rec o tome da li su preferencije licno razvijene, ili su drustveno uslovljene. Ako je ovo drugo, onda nema smisla vrteti pricu o iskonskoj zelji da se vidi Taj Mahal i upozna indijska kultura sto je doticni turista od malena zeleo a sto sada, eto, moze da ispuni zahvaljujuci postojanju low cost cartera do Indije. Ako je ovo prvo, onda ok.

 

Tj. ako Luther misli da Lancia nesto namece, to je u redu. Ali je pitanje za Lutera da li je taj Taj Mahal takodje nametnut ili ne?

Edited by Budja
Link to comment
16 minutes ago, Lancia said:

Mislim da kucas na pogresna vrata, ne nalazim se uopste u ovoj tvojoj sprcanoj istoriji. A razgovor je verovatno potekao iz price da se snizavanjem kvaliteta uopste i doslo u situaciju da nam je posledicno  i zdravstvo sirom sveta na granama kojim jeste. 

nazalost sve je povezano, pojava low cost nije slucajnost i nije nastala iz ljubavi prema omladini ili svesti da omladina treba da siri vidke. How yes no.

Ja samo da se složim sa tobom ne ovoj temi od A do Š...

Link to comment

Ne znam. Bilo je toga i mnogo ranije. Išlo se masovno recimo u Grčku vozovima iz raznih zemalja Evrope, po cenu višečasovnog stajanja u hodnicima, Čitava Grčka je bila prepuna kampova, hostela i rupčaga zvanih privatni smeštaj. Ja sam u Atini spavao na krovu nekog hostela u vreći za spavanje, moglo se i to. Avioni, kruzeri, pravi hoteli su bili pojam za mlad svet. Alkohol je tekao u potocima, ali ja nikad nijednu tuču nisam video tada.

 

Problem je nastao kad se turizam sasvim industijalizovao.

Link to comment
26 minutes ago, radisa said:

Ja samo da se složim sa tobom ne ovoj temi od A do Š...

Burzuju :fantom:

12 minutes ago, Anonymous said:

Ne znam. Bilo je toga i mnogo ranije. Išlo se masovno recimo u Grčku vozovima iz raznih zemalja Evrope, po cenu višečasovnog stajanja u hodnicima, Čitava Grčka je bila prepuna kampova, hostela i rupčaga zvanih privatni smeštaj. Ja sam u Atini spavao na krovu nekog hostela u vreći za spavanje, moglo se i to. Avioni, kruzeri, pravi hoteli su bili pojam za mlad svet. Alkohol je tekao u potocima, ali ja nikad nijednu tuču nisam video tada.

 

Problem je nastao kad se turizam sasvim industijalizovao.

Naravno da je bilo, ali da ne rusimo sneska onima koji misle da smo odrasli u prvoj kategoriji.

 

btw, za bold :wub:

Edited by Lancia
Link to comment
19 minutes ago, Anonymous said:

Ne znam. Bilo je toga i mnogo ranije. Išlo se masovno recimo u Grčku vozovima iz raznih zemalja Evrope, po cenu višečasovnog stajanja u hodnicima, Čitava Grčka je bila prepuna kampova, hostela i rupčaga zvanih privatni smeštaj. Ja sam u Atini spavao na krovu nekog hostela u vreći za spavanje, moglo se i to. Avioni, kruzeri, pravi hoteli su bili pojam za mlad svet. Alkohol je tekao u potocima, ali ja nikad nijednu tuču nisam video tada.

 

Problem je nastao kad se turizam sasvim industijalizovao.

MA nije problem samo u turizmu... I nije možda uopšte problem u turizmu... Onaj primer sa pekarom je indikativan, to je problem... Ti radiš za X para neki posao i onda neko dođe i izdampinguje ti t jer može... Kvalitet opada, ali jebg, ljudi uvek gledaju ktratkotročni interest, plaća će malo jeftinije i dobiće malo lošiju uslugu... I tako će sjebati ong ko radi kvalitetno... ALi, posle će doći novi dajoš malo spusti i cenu i uslugu... I to je u svim granama privrede postalo normalno, pogotovo sa kineskim bumom u prozvodnji i indijskum bumom... u kao nekom intelektualnim poslovima...

 

I onda nema više kvaliteta... Znam da zvučim sumanuto dedački, ali, jebeš aga, imam majcu koju sma platio 1998, 50 maraka i još je nosim, ako nije oprana za ovih 22 godine 500 puta nije nijednom...  I sad pitanje, da li imašanse da sad kupim majcu, po bilokojoj ceni koja će biti tako kvalitetna... Nema... Isto je sa svim drugim stvarima... Sve je postalo potrošna roba, kupuje se za sezonu, i posle baca... Kvalitet 0, zagađuje se sve što se stigne...

 

Jebem ga, jel nam treba novi telefon svake godine? Jel nam treba novi laptop svake godine, televizor? Jel treba svakog vikenda ići u jebene waikikje, H&M i slične gluposti i kupovati krpice koje će se 3 puta obući dok se ne raspadnu...

 

Sve je otišlo u low cost, potrošnu robu, danas za sutra... I to zbog trke za jebenim profitom, jeao ih on... I još pride, šta mislite, da Sasung i LG, ne maju već spremnu proizvodnju televizora za 2025, sve s novim tehnologijama? Imaju garant, samo se muze polako... Isto kao i Intel sa procesorima na primer... Sreća, pa nisu ubili AMD, krčkali bi oni još 10 godina iste procesore, a imaju sigurno jaču tehnologiju, ali da se sicedi...

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

Burzuju :fantom:

Naravno da je bilo, ali da ne rusimo sneska onima koji misle da smo odrasli u prvoj kategoriji.

 

btw, za bold :wub:

Jbg, mora još neko osim Hosta i Tebe da bud eburžuj... :)

 

Jbg, ja sam odrastaoa u 90im, pa imam jebene traume od toga, najdalje putovanje na koje sam tada išao je bilo do Herceg Novog... :) U vozu, na jednoj nozi otprilike...

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

MA nije problem samo u turizmu... I nije možda uopšte problem u turizmu... Onaj primer sa pekarom je indikativan, to je problem... Ti radiš za X para neki posao i onda neko dođe i izdampinguje ti t jer može... Kvalitet opada, ali jebg, ljudi uvek gledaju ktratkotročni interest, plaća će malo jeftinije i dobiće malo lošiju uslugu... I tako će sjebati ong ko radi kvalitetno... ALi, posle će doći novi dajoš malo spusti i cenu i uslugu... I to je u svim granama privrede postalo normalno, pogotovo sa kineskim bumom u prozvodnji i indijskum bumom... u kao nekom intelektualnim poslovima...

 

I onda nema više kvaliteta... Znam da zvučim sumanuto dedački, ali, jebeš aga, imam majcu koju sma platio 1998, 50 meraka i još je nosim, ako nije oprana za ovih 22 godine 500 puta nije nijednom...  I sad pitanje, da li imašanse da sad kupim majcu, po bilokojoj ceni koja će biti tako kvalitetna... Nema... Isto je sa svim drugim stvarima... Sve je postalo potrošna roba, kupuje se za sezonu, i posle baca... Kvalitet 0, zagađuje se sve što se stigne...

 

Jebem ga, jel nam treba novi telefon svake godine? Jel nam treba novi laptop svake godine, televizor? Jel treba svakog vikenda ići u jebene waikikje, H&M i slične gluposti i kupovati krpice koje će se 3 puta obući dok se ne raspadnu...

 

Sve je otišlo u low cost, potrošnu robu, danas za sutra... I to zbog trke za jebenim profitom, jeao ih on... I još pride, šta mislite, da Sasung i LG, ne maju već spremnu proizvodnju televizora za 2025, sve s novim tehnologijama? Imaju garant, samo se nuze polako... Isto kao i Intel sa procesorima na primer... Sreća, pa nisu ubili AMD, krčkali bi oni još 10 godina iste procesore, a imaju sigurno jaču tehnologiju, ali da se sicedi...

 

 

 

 

Sve tačno, to sam i napisao na kraju. To je osnovni problem, sve je otišlo u unificiranost i masovnost. Gledam fotke koje mi pokazuju moji prijatelji sa raznih destinacija. Isti hoteli, iste plaže, ista klopa, jedino se kelneri razlikuju po šatro tradicionalnim nošnjama. I onda dobijemo generacije debila, o čemu je pričao Džoni Roten iz Pistolsa.

 

Sad imamo muku širom sveta, ne možeš stoku prizvati pameti, pune crkve u Srbiji, plaže u Australiji, šljokatorksi pabovi po Engleskoj.

Link to comment

To o čemu pričate se prostim narodnim rečnikom zove "trka do dna". Snižavaš cenu nauštrb kvaliteta ali u isto vreme omasovljuješ celu stvar do neslućenih razmera jer je trka do dna isplativa jedino na nekim bolesno velikim ciframa. Zato danas Ryanair ima najviše aviona, zato svaki novi kruzer mora da bude veći od prethodnog, zato all inclusive hotel nema smisla ako nema barem hiljadu soba.

 

Kada jedna ekipa preplavi tržište tom veštački izazvanom jeftinoćom, druge ekipe je prate jer drugačije ne mogu da opstanu. I dok dlanom o dlan, sve je jeftino i to je super - osim što kvaliteta više nema ni u tragovima a ljudi kojie proizvode/daju tu jeftinoću rade i žive od danas do sutra, od neke crkavice i bez ikakve sigurnosti. Krajnji korisnik to ne vidi, njemu je bitno samo da je jeftino jer drugačije ne može da priušti budući da je u 90% slučajeva i on samo šraf u nekoj jeftinoj mašini.

 

Nije bilo potrebe da fokus bude na turizmu i Ryanairu jer je onda ispalo da se neki forumaši zalažu da samo skupi proizvodi i usluge treba da postoje. Poenta je u tome da trka do dna mora da se prekine pre nego što sve ode u krasni. Ljudi za početak treba da budu pošteno plaćeni za mukotrpan rad, odatle sve polazi. Pošteno plaćeni ljudi su u mogućnosti da razmišljaju o nekom kvalitetu/suštini/supstanci a ne samo o ceni. Zbog toga što 90% ljudi u ovom sadašnjem modelu nije u mogućnosti da tako razmišlja, došli smo do toga da je buržuj svako ko hoće da plati paket organskih jaja duplo više od onog industrijskog smeća. Treba nam obrnuta proporcija i stvari će same doći na svoje mesto, naravno da ne treba dekretima ukidati jeftinoću kada većina ljudi ne može da priušti bilo šta izvan tog koncepta.

 

Drugim rečima, treba lopatom umlatiti i u kreč zaliti globalizam čija jedina perspektiva je da 90% ljudi na svetu budu jednaki u svom siromaštvu, da 1% drži svu kintu i da 9% živi koliko-toliko pristojno jer su zaboli neku retku nišu u kojoj se kvalitet još uvek vrednuje i plaća (dok ga ne zameni veštačka inteligencija kodirana u Indiji i onda dobijemo 737 Max - i to je samo početak).

Link to comment
5 hours ago, pacey defender said:

Pokusavam da (ti) kazem da je bezveze da vi sa 30+ posecenih drzava ( i onoliko sprcanih CO2 tim prilikama) pricate kako treba podici zakonske standarde putovanja koji ce imati za posledicu to da ce ova zatucana srpska i svetska omladina morati mnogo vise da odvaja za putovanja da vidi nesto drugacije.

 

U pravu si i mislim da je posredi više nesporazum nego suštinsko razilaženje sa borrisimatm. Ipak, dozvoli mi da ti nešto kažem na temu boldovanog.

 

Moj rođak živi u Dubrovniku i već dugo se bavi turizmom. Vodi turiste okolo i pokazuje im šta ima. Evo još malo pa će decenija otkako 95% njegovih mušterija (a ima ih milion svake godine) ne želi da u Dubrovniku radi bilo šta drugo osim Game of Thrones ture - obilazak čuvenih lokacija na kojima je snimana pomenuta serija. Rođa ima u ponudi Knežev dvor, Sponzu, Lovrijenac, fantastične istorijske ture sa kojih se vraćaš 3x pametniji nego što si krenuo... i qrac lipov. Daj batice GoT turu i ne smaraj me sa tamo nekom istorijom, kulturom. I ako možeš da nam završiš da na brzaka opalimo selfi na zidinama, to će biti dovoljno.

 

Tako da je malkice upitno šta to drugačijetm današnja omladina zapravo gleda po Evropi. Matori nisu ništa bolji naravno.

Link to comment
7 minutes ago, Redoran said:

 

U pravu si i mislim da je posredi više nesporazum nego suštinsko razilaženje sa borrisimatm. Ipak, dozvoli mi da ti nešto kažem na temu boldovanog.

 

Moj rođak živi u Dubrovniku i već dugo se bavi turizmom. Vodi turiste okolo i pokazuje im šta ima. Evo još malo pa će decenija otkako 95% njegovih mušterija (a ima ih milion svake godine) ne želi da u Dubrovniku radi bilo šta drugo osim Game of Thrones ture - obilazak čuvenih lokacija na kojima je snimana pomenuta serija. Rođa ima u ponudi Knežev dvor, Sponzu, Lovrijenac, fantastične istorijske ture sa kojih se vraćaš 3x pametniji nego što si krenuo... i qrac lipov. Daj batice GoT turu i ne smaraj me sa tamo nekom istorijom, kulturom. I ako možeš da nam završiš da na brzaka opalimo selfi na zidinama, to će biti dovoljno.

 

Tako da je malkice upitno šta to drugačijetm današnja omladina zapravo gleda po Evropi. Matori nisu ništa bolji naravno.

 

Primer je na mestu ali, ispravi me ako grešim, oni će GoT turu obići za sat-dva. Posle toga se može videti i nešto od ostalih stvari. Sad, ako su im ta dva sata ukupno vreme koje će provesti u gradu (turisti sa kruzera), onda je to sve što će videti od Dubrovnika.

 

A što se tiče omladine koja je došla da izbleji na par dana i opali par selfija, i to je nešto za taj grad. Da ih nije, kukali bi zašto nema turista.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Drugim rečima, treba lopatom umlatiti i u kreč zaliti globalizam čija jedina perspektiva je da 90% ljudi na svetu budu jednaki u svom siromaštvu, da 1% drži svu kintu i da 9% živi koliko-toliko pristojno jer su zaboli neku retku nišu u kojoj se kvalitet još uvek vrednuje i plaća (dok ga ne zameni veštačka inteligencija kodirana u Indiji i onda dobijemo 737 Max - i to je samo početak).

Ništa od ovoga nema dok Amerikanci konačno ne shvate koliko im je propalo društvo u odnosu na druge razvijene zemlje i da moraju da se vrate mnogo jačem progresivnom oporezivanju koje je Regan ukinuo. Mislim, potražite koliko je GWB smanjio poreze na nasleđivanje i koliko je on lično imao da profitira od toga, plus koliko je riđokoso govedotm smanjilo poreze, pri čemu mu raja aplaudira misleći da će da joj kapne a povezani mali procenat trlja ruke.

 

Američko samoupravljanje, Publix a ne Walmart.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...