Jump to content
IGNORED

Svet posle Korone - društvo i vrednosti


Redoran

Recommended Posts

Razni pristupi, ja ne mogu da odolim da ne pokušam i uspeo sam kod mnogih meni bliskih osoba, mahom nekih rođaka i dvoje kolega.

 

Nekome ko je racionalna osoba mogu i linkovi.

 

Nekome kao mojoj mami pomogao je grubi pristup (ti si idiot, godinu dana mi kukaš kako se bojiš da se ne zaraziš i priželjkivala si brz razvoj vakcine, a sada kada ti nude nećeš. Ne zovi me kada se razboliš)

 

Nekome treba samo razbiti neki inicijalni otpor i izgovor. Mojoj drugoj baki sam rekao zašto se ne vakcinišeš - pa kao, nema ko da me odveze (par km do ambulante). Ja kao nema problema, ako je samo to problem, evo ja ću da dođem samo da te vodim jer se brinem da se ne zaraziš. Pa kao nema veze, iću do grada sa Marom sledeće sedmice, a Mara srećom vakser pa sam za svaki slučaj zvao i rekao da je odvede do ambulante i kaže da je pričala sa mnom. Koleginici rekao da njena neka sitna hronična oboljenja nisu nikakav razlog da se ne vakciniše, i ako joj doktorica ne daje isti savet, da treba da menja doktoricu.

 

Mnogima treba neki empatijski pristup. Npr: Prvo kažem da je dokaza toliko da je suvislo i pričati o hard core argumentima zašto treba primiti vakcinu. Ali da razumem strahove te osobe. Svi mi imamo neke iracionalne strahove. Neko se boji paukova koji su toliko puta manji od njega, i apsolutno nikakvo zlo mu ne mogu naneti. Neko aviona, iako su najsigurnije sredstvo transporta. Takvi strahovi su normalan dio naše psihe, ali je pravi put ne da im dajemo na značaju (npr. da neko ko se boji aviona gleda emisije o nesrećama), već da ih prepoznamo kao iracionalne i ne damo da upravljaju našim životima.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...