Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

50 minutes ago, Valkyrie said:

Svako od nas je u životu sreo bar jednog lekara koji mu je bio zrak sunca u teškom trenutku. Mislim da je mnogo više takvih kao što je Tihajezina seka nego nekih a la Nestorović, samo su ovi drugi bučniji i tabloidiziranom narodu daleko zanimljiviji.

A ovi drugi vode svoje živote superheroja tiho i nenametljivo, dostojno svog poziva.

 

+1 na Đura


Pa, da, ono smeće ljudsko ide od televizije do televizije i samopromoviše se do beskraja, a paćenici kao jezina sestra se raspadaju i fizički i mentalno i spasavaju živote, neretko i najebu sami. To je ta "Srpska pravda". 

Ne znam, kad čovek temeljno razmišlja o tako nekim stvarima, stvarno dobije želju samo da one u neku pripizdinu i priča samo sa životinjama i drvećem. 

  • +1 2
Link to comment

Ujak i dalje lose, vec 10 dana mu nocu skace temp na 39,2-39,7

 

Sa tog okupljanja na kom se zarazio, njegova tetka (isto nevakcinisana ko i on) prekosutra valjda treba da izadje iz bolnice.

 

Ujna tri dana temp i to je to.

 

Svi nevakcinisani. Ujak citav zivot glasao za DS i bio 90ih u prvim redovima na protestima i nije hteo da se vakcinise jer nece vucicevu vakcinu :isuse:

 

Njegova tetka veruje u bosanske piramide i bioenergije

 

I tako

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Mil@n said:

 

Verovatno i jeste loše po nju jer moralna sadisfakcija je velika ali ne može da nadoknadi sve te živce, posvećeno vreme, nerviranja i frustracije, život tj rad u konstantnom okruženju virusa.

Inače, više bih voleo da je od ljudi koji bi tom mužu rekla da je njihovo neodgovorno ponašanje i nepoverenje ka medicini dovela dotle, i da ima najbolju moguću terapiju, te da ako im to nije dovoljno lek traži tamo gde su se informisali oko vakcina. 

 

Meni je najporaznije to što se debil neće opametiti makar mu supruga i umrla od Covida. Biće mu krivi lekari jer je nisu dobro lečili ("ma nemaju oni pojma" stav). 

Link to comment
On 6.10.2021. at 9:09, Партибрејкер said:

Biće mu krivi lekari jer je nisu dobro lečili ("ma nemaju oni pojma" stav). 

 

Klasičan lom mozga. Slično sam video na VMA toksikologiji, ćale brao pečurke, cela porodica jela. Zadnje reči pred smrt su mu iste kao i kad je saznao da se otrovao i da on, žena mu i deca umiru - to nije od gljiva, a vi bolje da naučite da lečite ove jadne ljude.

Edited by desboj
Link to comment

Juče saznala da je umro moj školski drug. 8 godina smo išli u isti razred, bio miran, tih, dobar dečko. Završio prava u vreme kada se diplome i niisu baš kupovale. Nije bio vakcinisan, a kažu i da se kasno javio lekaru. 

Koliko znam, nije imao nikakvu pridruženu bolest.

Ipak su izgleda među avaxima i oni koji su.škole završavali u Yugi :ph34r:

 

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.10.2021. at 0:45, Spooky said:

Ujak mi se bas razboleo.

 

Nevakcinisan, ali nije bio čisti antivax, više u fazonu, nisam stigao, ne žurim. Čekaću još malo.

 

Blizu 60. Gojazan.

 

 

Preminuo jutros ujak. Bio 2 dana na respiratoru i oko 2-3 sedmice u bolnici. I evo sada teškim moju baku, njegovu majku.

 

Jebote, koja glupa smrt. Da smo bili bliskiji (tek smo skoro ostvarili kontakt posle više decenija), kontam da bih ga nagovorio da se vakciniše. Pa jbt, to jednom kad smo se videli u septembru zajedno smo ismevali komšije antivaksere i njihove smešne teorije i likovali kako sam ipak uspeo baku da nagovorim da se vakciniše.

 

Tek kasnije otkrijem da se nije vakcinisao, kao hteo je, al nešto odlagao. I onda ode sa ćerkom od 19 godina na svadbi oboje pokupe COVID.

  • Tužno 14
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakav pakao kod prijatelja. Da li ce sefovi i sefice poput ove odgovarati za svoje postupe? A i pitam gluposti.


 

Quote

 

kevu sam ostavio u crvenoj zoni KBC Zvezdara pre dve noći

danima i noćima pre toga sa njom po ambulantama ja imam neku upalu, koju motrim u kući, negativan sam na tri testa za 10 dana, ali what are the chances da je koincidencija

iscrpljen sam baš i skroz sam sam sa psom, pa ne stižem ništa

 

[Pitam na kom je odeljenju u bolnici]

na pulmologiji, ali to je sad sve kovid... severity score na CT skeneru je 14 od 25, mora da je na kiseoniku

zarazio je idiot od šefice, kao i još najmanje tri radnice sa njihovim porodicama - ludača je dolazila zaražena na posao, skidala masku i držala radnicu sa lakšom kliničkom slikom potvrđeno zaraženu 5 dana na poslu

 

[Kažem da ako je triput negativan na antigenskom, onda moze biti maltene siguran da nije kovid]

onda je još gore, jer je možda aspergiloza (već dva meseca, dve opšte doktorke i 4 ORLa se patim da je izlečim u ušima sinusima) ili je od citomegalovirusa, a to ovde i ovako nema šanse da utvrdim na vreme imam upaljen intersticijum na poslednjem snimku (od 5. 11.), već dva dana ne uspevam da vidim pogoršava li se stanje, jer u kovid jedinice ne mogu više pošto sam stalno negativan, a van-kovid je pakao koliko ništa ne funkcioniše

 

[jutros]

kevu sam čuo juče i zvao info broj njihov; ona mi je zvučala dobro, a info čita sa izveštaja - psiholog

stabilna je za sad, ali mora da je na kiseoniku

ja sam juče dobio ukupno peti, a drugi po redu PCR test - negativan

ali se gušim i imam lom simptoma

otišao pre dve večeri u kovid ambulantu - neće da me pregledaju jer sam negativan

otišao kod izabrane doktorke - neće da me pregleda nezakazanog, zakazuju termine danima i danima kasnije

otišao u hitnu, gde me je šest sati držala ludača u hodniku koji je prometan kao aerodrom i pun zaraženih bez obzira na screening na ulazu i imaju kovid u ustanovi - da bi mi uručila izveštaj na kome je izmislila najveći deo (nije mi prišla na manje od metra, a stoji šta je ustanovila slušanjem pluća, palpacijim stomaka itd) i drala se teatralno na mene da NE DOLAZIM NA KONTROLE U HITNU, iako sam joj pet puta objasnio da sam probao sve po redu i da mi je doktorka iz DZ rekla da dođem tu ako mi je loše, kao i tip iz kovid ambulante

i evo, probudio sam se pre sat vremena, loše mi je, i nemam ideju gde da odem

 

 

 

 

Prijatelja bije maler vec duze vreme, ima vise zdrav. problema ali ne uspeva da resi ni jedan jer mu samo zatvaraju vrata ispred - nista ne funkcinonise zbog kovida. Imao je jednu dobru doktorku za jedan od problema, ali su je povukli za kovid bolnicu i tu se i to zavrsilo.

Stvarno zelim svim idiotima koji negiraju virus i koji nece da se vakcinisu da iskuse sve ovo pa na stoti.

 

>>>> Moje pitanje za upucene za Beograd: kod kog privatnika bi mogao otici moj prijatelj da proba da resi ovaj akutni problem?

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment

CMV može da isključi analizom krvi na antitela (IgG i IgM) za početak. 

Što se tiče ORL, imam preporuke za kliniku Žutić na Novom Beogradu. Moja prijateljica kod njih vodi decu ali kontam da umeju i u odrasle. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

burazerov kum,

50g, vakcinisan sa dva kineza, bez ozbiljnih bolesti, sa 15-ak kg vise od idealnog.

zakacio deltu u septembru, bas kad je trebao biti boosterovan fajzerom,

75 dana je proveo u bolnici, od toga 57 u komi, respirator.

nakon toga poceo da dolazi sebi, polako da napreduje.

pustili ga kuci.

svi misisci atrofirali, ne moze da hoda, ali dobro jede, dishe, dobro je raspolozen, pravi planove.

 

prosle nedelje mu pozli, ne moze da dise - izadje hitna, srede ga i odvedu u bolnicu.

sutradan umro, juce ga sahranismo.

 

edit: covek ima zive roditelje, uzas ih je bilo videti.

Edited by Djuro
  • Tužno 27
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...