Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

Drug, lekar po zanimanju, imao je lakši infarkt. Dugo je bio po kovid centrima i ne isključuje mogućnost da je zakačio i asimptomatski preležao kovid, koji je doveo do stvaranja ugruška.

 

I jedan njegov kolega je preležao kovid i posle toga doživeo infarkt. Radi se o zdravim osobama od oko 50 godina, nerizičnog ponašanja, sređenih porodičnih prilika i solidno plaćenim za ovdašnje uslove, što znači da faktor stres nije mogao da igra ulogu u tome što im se desilo.

Link to comment

Danas je Dan obolelih od srčane slabosti.
Slušao nekog kardiologa, i čovek lepo kaže, srčani mišić je i ranije stradao od upale pluća, kako neće od ovako opake bolesti koja napada ceo sistem...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Moj drug koji se razboleo prvi u familiji, posle 5 bas teskih dana ok je oporavlja se polako, slab je, nema cula, misici, ali zena mu nadrljala. Danas pocetak upale levog plucnog, temperatura danima, saturacija 95%, ali je sve losije, dolazi dr koji joj daje neke injekcije, gomilu lekova, ima kiseonik, otprilike je na ivici da ide u bolnicu, ne znam zasto nije otisla. Klinci, beba godinu i po, i klinja 5 godina za sada nista.
I sad, posto se nisu naravno vakcinisali, cekali neki andrak, iako se njihovi prijatelji i rodbina vecina vakcinisala, ne treba im nista trljati na nos kada se oporave, nego ih isprebijati ko volove u kupusu!!! Oboje!
Njega pogotovu koji radi sa ljudima i po prevozima svaki dan. Ne mogu da verujem!
Toliko sam i zabrinuta i besna, da nemam reci, a znao da se raspravlja sa mnom. Jaoooo!

Link to comment
On 10.5.2021. at 18:59, Frank Pembleton said:

Danas je Dan obolelih od srčane slabosti.
Slušao nekog kardiologa, i čovek lepo kaže, srčani mišić je i ranije stradao od upale pluća, kako neće od ovako opake bolesti koja napada ceo sistem...

.... Shiit has hit the fan!
 

Moj dobar prijatelj, sportski život, ekstremni skijaš do skoro preležao je u januaru prilično teško kovid( par dana nije ni znao da je zakačio jer je negovao teško bolesnog ćaleta) Ali se recimo oporavio. Kraj aprila počeli problemi sa srcem, sve teži i teži,  ustanove oštećenje  srčanih zalistaka, stave ga na listu za operacuju za oko mesec dana , pre 7 dana moždani udar. nekoliko dana je bio na ivici  bližoj smrti, trenutno stabilno, svestan i uz ogroman napor lekara da saniraju posledice moždanog i održe srce koje slabo pumpa do eventualne operacije - lekari kažu da je kao knjiški primer za neki rad o teškim postkovid posledicama

  • Tužno 12
Link to comment

Vakcinisao sam se januara. Krajem marta sam pošao na specijalistički pregled, odradio par njh i dao krv za analizu. Juče sam završio specijalistički i otišao kod načelnice službe da mi pogleda EKG i odštampa laboratorijski nalaz. Gledajući nalaz, rekla mi je da imam snižene leukocite i limfocite. Pitala me je da li sam ležao kovid? Nisam.

"Onda je korona prošla kroz tebe. Ne znam kako drugačije da tumačim ove rezultate", rekla je. Dala mi je novi uput za laboratoriju.

 

Danas sam ponovio laboratoriju i rezultati su isti kao marta, leukociti i limfociti su ispod donje granice. Poslao sam podatke drugu hematologu koji mi je rekao da 

ukazuju na neku hroničnu upalu, upalu zuba na primer. Pitao me je da li imam neke tegobe? Nemam. Onda sam ja njega pitao da li je moguće da sam možda imao kovid?

Lako je moguće, rekao je.

 

Posle toga sam otišao kod naše zubarke. Pregledala me je,, sa zubima je sve u redu i sa usnom duplom je sve u redu. Malo smo popričali o mojim rezultatima krvi. I po njenom mišljenju je dosta verovatno da sam preležao kovid.

Link to comment

ti ga izgleda nisi preležao, nego si ga prestajao :D

 

a to sa leukocitima i limfocitima, pa valjda će da se sredi :unsure:

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

nešto mi došlo ovde da viknem i limfociti su leukociti :D

ko oni na mostu 

Spoiler

Under the bridge post-punks – VAZDANEŠTO

 

@domar

kakvo je stanje sa drugim krvnim ćelijama (eritrociti, trombociti)?

dok se ne utvrdi uzrok te leukopenije: smanjen broj leukocita, a posebno limfocita te čini osetljivim i na druge virusne infekcije, ne samo na koronu. nosi masku i održavaj higijenu ruku i zbog drugih infekcija u ovom periodu. hrani se dobro i odmaraj, treba materijala i energije da se naprave nove ćelije :)

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Poznaniku otac umro od infarkta (tromb) par nedelja posle blago prelezanig kovida. Isao covek na kontrole, uzimao terapiju... kaze mi taj poznanik, znao je ljude po Misovicu dakle najbolje moguce savete i terapije dobio.

 

Kakva usrana boljka jbt

Edited by Caligula
Link to comment

jooj, nije jedini takav slučaj za koji sam čula :sad:

baš katastrofa

 

u drugi vestima, razbolela mi se sestra od strica, iz svoje gluposti i dobrote (nije mogla da odbije poziv na kafu :frust:)

 

živi sama, ima kokice, kučiće, dakle, koliko je ja poznajem, ona će dok može da puza, da hrani tu svoju živinu, ono nije da je ne razumem, ali

 

jako sam zabrinuta, već ima blagu temperaturu i početnu upalu pluća  :sad:

  • Tužno 1
Link to comment

Meni je i druga tetka u bolnici, ceo banjalučki ogranak Valkirića pretrpeo koronu udarnički. Bila kod kuće i išla na terapije ali drugi snimak rtg i nalazi nisu pokazali poboljšanje pa su je primili da leži i malo modifikuju terapije. 

Nije došla u Srbiju da se vakciniše iako je državljanka jer se plašila da se ne razboli ovde pa "šta će onda". Sad kaže ispala je glupa, u Bosni vakcinacija ide jako slabo. 

Edited by Valkyrie
  • Tužno 2
Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

Meni je i druga tetka u bolnici, ceo banjalučki ogranak Valkirića pretrpeo koronu udarnički. Bila kod kuće i išla na terapije ali drugi snimak rtg i nalazi nisu pokazali poboljšanje pa su je primili da leži i malo modifikuju terapije. 

Nije došla u Srbiju da se vakciniše iako je državljanka jer se plašila da se ne razboli ovde pa "šta će onda". Sad kaže ispala je glupa, u Bosni vakcinacija ide jako slabo. 

e smesnog li prezimena :fantom:

 

Nasa kuma se polako izvlaci, skinuli je sa respiratora, poceli da se javljaju refleksi u telu, oporavak ce da bude izmedju 3 meseca i godinu dana.

Edited by Lancia
  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...