Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

da li mozda postoji neki podatak da su italijani krenuli sa tim lekom? vidim da se ovih dana bas dosta pozitivno govori o istom, ako nema nuspojave, zasto onda ne probati?

Link to comment

 

Taj hlorokinin sulfat su ovde pominjali pre nekoliko dana (uz jedan stari lek za HIV) kažu da odlično radi i vrlo brzo uklanja virus. Ja sam ubeđen da su našem ministru za imigraciju i unutrašnje poslove Datonu (aka Voldemort, aka Musolini) koji se zarazio u US dali taj lek jer je naprasno ozdravio za pet-šest dana i junački preti organizovanim kriminalcima za koje tvrde da gomilaju robu pokupovanu iz supermarketa da bi je prodavali u inostranstvu ili ovde ispod ruke.

 

Ne budem lenj i pogledam kakva je dostupnost tog leka, i na bar dva Ozi sajta na kojima se mogu kupiti bez recepta. Pomislio sam da nije neka ersatz prevara, ali nije, ti sajtovi šljakaju uredno za generičku Vijagru i Cijalis, plus lekove za dijabetes - pre nekog vremena sam gledao neki dokumentarac o tome koliko deru Amerikance za sve lekove pa se neki snalaze i idu u Kanadu gde ih kupuju za četvrtinu ili petinu cene (bio je primer neke žene koja ide za drugu ćerku, pri čemu joj je prva ćerka umrla jer nije imala za lekove), a neki drugi kupuju onlajn od nekog lika sa Tasmanije koji ih bukvalno drži u životu tim jeftinim lekovima.

 

Onaj australijski lekar (Dejvid Paterson) koji je bio na TV je iz Brizbejna, kao i ministar Daton, tad je pričao da mu treba 75000 plastičnih Ozija a da je skupio 30000, pretpostavljam da se to od tad promenilo. Na ovim sajtovima je pakovanje od 60 tableta oko 100 dolara.

 

SaE

Link to comment
3 minutes ago, hoffnung said:

vidim da se ovih dana bas dosta pozitivno govori o istom, ako nema nuspojave, zasto onda ne probati?

borris_ je ovde pominjao da je uzimao kad je išao u Afriku, a imaš i na netu - toksični su jako i kontraindikacija je zamućen vid. Osim nas odavde što smo pominjali doktora iz Brizbejna, pominjali su i jednog francuskog lekara koji ih je uspešno koristio za koronavirus

 

SaE

Link to comment

Ovaj Francuski profesor Didier Raoult koji jevodio testove je poznat i jako priznat u tom svijetu. On je sam rekao da nije nista sam nasao nego je citao sta pisu kineske i korejske kolege i posto dosta dobro poznaje taj lijek i sve njegove vrline i mane odlucio je da ga i sam testira.

Naravno kada je objavio prvi video na Facebook-u u vezi ovog lijeka, dosta kolega i novinara su ga napali da siri Fake News. Le Monde fact check-eri su cak rekli da jo to fake new i zbog toga je na Facebook-u stajaloFake news uz taj video jedno vrijeme. :isuse:

 

On i sam kaze da lijek nije svemocan nego da prvo treba sprovedeno masovno testiranje da bi se pacijenti tretirali odmah jer u poodmaklim fazama je vec kasno. 

Link to comment
49 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Tad je pričao da mu treba 75000 plastičnih Ozija a da je skupio 30000, pretpostavljam da se to od tad promenilo.

Sad vidim šta sam napisao, nije rekao da mu treba 75000 nego 750000. A i on je pričao da nije sam smislio da proba hlorokinin i taj HIV lek, nego da je tretirao pacijente zaražene u Kini koji su mu na mobilnom pokazivali šta su u Kini neki drugi lekari davali, i da su se jako iznenadili da je neko uopšte davao taj stari HIV lek, a još više kad su i taj HIV lek i hlorokinin bili jako uspešni.

 

Izgleda da su skupili pare, prekjuče su rekli da bi trebalo da počne testiranje u 50 bolnica  u Ozu, valjda krajem meseca, kad budemo imali dovoljno pacijenata.

 

SaE

 

HIV lek je lopinavir/ritonavir kombinacija, nadam se da se neko ovde razume (beyonce?) koja je generacija (kažu da je stari lek) i kako funkcioniše.

Edited by Gojko & Stojko
ime HIV leka
Link to comment
19 minutes ago, borris_ said:

On i sam kaze da lijek nije svemocan nego da prvo treba sprovedeno masovno testiranje da bi se pacijenti tretirali odmah jer u poodmaklim fazama je vec kasno. 


verovatno tu i lezi zackoljica oko leka - neces naslepo da tretiras ljude lekom koji je toksican, a kad postane ocigledno da je potreban tad je vec prekasno.

Sto nas vraca na inicijalnu tacku a to je testiranje, testiranje i jos testiranja.

Link to comment

Didier Raoult je dodao jos nesto, sto me je bas uplasilo, a to je da su probali sve lijekove i da nijedan nije efikasan (osim mozda jednog koji se trenutno testira).

 

"Je peux vous dire qu'on a tout testé, il reste quelques chances de réussites avec le Remdésivir, sinon c'est la chloroquine qu'il faudra, et qu'il faut déjà utiliser. Il n'y a plus d'autres options."

 

I da Hlorokin zajedno sa azithromycine je jos efikasniji. 

 

Za ovaj drugi lijek nekim pacijentima treba da se provjeri elektrokardiogram.

Edited by borris_
Link to comment
15 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

Na ovim sajtovima je pakovanje od 60 tableta oko 100 dolara.

 

SaE

 

U Beogradu Plaquenil 200mg, 60 tableta, košta 1500 din.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

U Beogradu Plaquenil 200mg, 60 tableta, košta 1500 din.

Da, ali na recept. Ovde je (legalno) 100 tableta Plaquenil-a od 200 mg na recept preračunato u srpske dinare oko 1100 dinara, (dolar je trenutno 0.55 evra), za penzionere i nezaposlene malo više od 360 srpskih dinara. Cena koju sam ja video je na "crnom" sajtu gde se prodaju lekovi bez recepta, uglavnom Vijagra. Od tada su poskupeli nekih 25%.

 

SaE

Link to comment

fauci negativno o (hidroksi)hlorohinu, kaze nema klinicke studije, dokazi samo anegdotalni i in vitro

 

 

ipak, ima mala francuska studija sa dvadesetak pacijenata, to je ovaj zorgeov post gore. i neki preliminarni podaci iz kine. 

u isto vreme amerika dobija silne milione doza ovih lekova od nekoliko najvecih farmaceutskih giganata. 

Link to comment

Možda je u pravu možda nije. Ovo nije normalno vrijeme i ne možeš da upotrebljavas normalne procedure testiranja. Taj lijek je poznat i znaju mu se vrline i mane i znaju se maksimalne doze. 

E sada ja sigurno previše nade polazem u ovaj lijek ali to jedna od vrlo rijetkih pozitivnih vijesti ovih dana.

Link to comment
Možda je u pravu možda nije. Ovo nije normalno vrijeme i ne možeš da upotrebljavas normalne procedure testiranja. Taj lijek je poznat i znaju mu se vrline i mane i znaju se maksimalne doze. 
E sada ja sigurno previše nade polazem u ovaj lijek ali to jedna od vrlo rijetkih pozitivnih vijesti ovih dana.
Ne polažeš previše, polažeš onoliko koliko je normalno u datoj situaciji.
Ja takodje verujem u hlorokvin (mada me je smorila činjenica da je hidroksihlorokvin bolji ), pošto imamo najmanje dva nezavisna izvora.
Ovaj amerikanac malo kaki, prvo zato što pismatra stvari sa akademskog stanovišta, tipa treba nam još testiranja, a drugo, mora da odgovori na pitanje zašto su ameri pojačali proizvodnju hlorokvina i što im jevreji šalju 10000000 komada ako to ne funkcioniše.
Misoim da naše fabrike takodje mogu da prave hlorokvin, i galenika i jugoremedija i hemofarm

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...