Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

3 minutes ago, beyoncé said:

@Caligula

pa ne znam da li je jasnije, mnogo je sve to složeno i još uvek nepoznato (generalno, ne samo vezano za ovu bolest)

 

Pa jasnije u smislu da nije toliko prosto: "ako imas jak imunitet najebao si" dakle jeste do imunog odgovora ali ne podrazumeva jak imunitet kao uslov da najebes.

 

Naprotiv, koliko sam shvatio u pitanju je poremecaj imunog odgovora, neadekvatan imuni odgovor. On dovodi do kolapsa.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

pa, ako je čovek zdrav, znači da mu je imunski sistem u redu

važi sve što i oduvek: uravnotežena ishrana, umerena fizička aktivnost, dovoljno sna i tako to

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

Pa jasnije u smislu da nije toliko prosto: "ako imas jak imunitet najebao si" dakle jeste do imunog odgovora ali ne podrazumeva jak imunitet kao uslov da najebes.

 

Naprotiv, koliko sam shvatio u pitanju je poremecaj imunog odgovora, neadekvatan imuni odgovor. On dovodi do kolapsa.

 

 

pa nekada jeste tako, npr, kod španskog gripa su uglavnom stradali mlađi imunokompetentni ljudi (ali tu se spominju i drugi faktori, glad, iscrpljenost, nehigijena i sve što je tada bilo aktuelno)

nikada ništa nije jednostavno, uvek je u igri mnogo faktora i zapravo je nemoguće do kraja raspetljati sve

osim toga, svako je slučaj za sebe i različiti faktori mogu biti determinativni za različite ljude, genetski pre svega

mnogo sam sve pojednostavila

 

Link to comment
6 minutes ago, beyoncé said:

pa, ako je čovek zdrav, znači da mu je imunski sistem u redu

važi sve što i oduvek: uravnotežena ishrana, umerena fizička aktivnost, dovoljno sna i tako to

 

 

 

Pitam zato što bih hteo da se malo ozbiljnije reaktiviram fizički, ali danas čitam da čitav imunosistem reaguje pogrešno, prokuvao mi mozak.

Link to comment

ali ti nemaš infekciju, zar ne :)

a ne dešava se ni kod svih koji je imaju, većina inficiranih i dalje ima blagu do umereno tešku bolest i njihov imunski sistem se na kraju izbori s njom

sva ova priča se odnosi na teške oblike bolesti

pogledaj opet video :)

 

 

ed. kada smo kod fizičke aktivnosti, i inače važi da ona treba biti umerena

ne znam šta je "ozbiljnije" aktiviranje, ali i preterano intenzivno vežbanje nije poželjno

kao i za sve, recept je - balansirano :om:

Edited by beyoncé
Link to comment

nemoj "jače" da se aktiviraš ako misliš na trening snage ili tako nešto, samo lagan kardio. jak fizički napor nije način da se kratkoročno ojača imunitet. 

 

edit: seti se onog italijanskog pacijenta nula koji trčao polumaraton i igrao neki sport, zarazio se, nije mirovao i umalo umro, pa su se svi pitali ajme tako mlad čovek maratonac (mora da je supermen), pa kako to 

Edited by Krošek
Link to comment

@Anonymousda li imaš neki potvrđeni deficit nečega što utiče na imunitet?

da li imaš neku imunodeficijenciju, pod imunosupresivnom si terapijom, imaš neku hroničnu bolest, autoimunsku bolest ili sl?

Edited by beyoncé
Link to comment
26 minutes ago, beyoncé said:

@Anonymousda li imaš neki potvrđeni deficit nečega što utiče na imunitet?

da li imaš neku imunodeficijenciju, pod imunosupresivnom si terapijom, imaš neku hroničnu bolest, autoimunsku bolest ili sl?

 

Ne da ja znam, nego sam navikao na jaču fizičku aktivnost (planinarenje), sad me je ovo poremetilo, pa se pitam šta dalje.

Link to comment
24 minutes ago, Anonymous said:

 

Ne da ja znam, nego sam navikao na jaču fizičku aktivnost (planinarenje), sad me je ovo poremetilo, pa se pitam šta dalje.

ništa, ako ti je to izvodljivo sada (u smislu da ne krši pravila ponašanja u ovoj situaciji), planinari

 

Link to comment

 

Chloroquine May Fight Covid-19—and Silicon Valley’s Into It

The old malaria drug is getting used against the coronavirus. Tech enthusiasts are abuzz. One missing step: clinical trials.

 
 
Here’s the even deeper irony: Physicians are already using chloroquine anyway, because there’s nothing else yet. President Donald Trump actually mentioned it in a press conference on Thursday, praising the fact that it’s already approved by the FDA, albeit, again, not specifically for Covid-19. “It’s show—encouraging, very, very encouraging early results,” Trump said. “And we’re going to be able to make that drug available almost immediately.”

 

Edited by 3opge
Link to comment
  • Redoran changed the title to Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata

Na N1 komentarima javila se žena čiji muž je lečen tim lekom protiv malarije još osamdesetih, praktično bez kontraindikacija. Kombinuje se sa hemomicinom.

Ako je lek već na pozitivnom spisku, ne razumem šta ih košta da probaju.

Sent from fav toy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...