Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, mraki said:

:fantom:

lkVnHiD.jpg

 

Evo me u Zgu, mi i Hrvati smo doslovno braća rođena, blizanci po svemu. Kada pogledaš broj stanovnika i broj zaraženih dobiješ stanje 1/1. Ponašanje, razmišljanje, ma sve živo 1/1. Doppelgänger.

  • +1 1
Link to comment
Quote

"Ali, zabrinjava broj inficiranih kod onih koji prvi put dođu na pregled. Ako je procenat inficiranih bio između 22 i 25 odsto krajem decembra, poslednjih dana dve trećine pacijenata koji prvi put dođu u našu ambulantu ima koronu", napominje [koordinator punkta za vakcinaciju na Beogradskom sajmu i direktor Doma zdravlja Savski venac dr Zoran] Bekić.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4659692/dr-bekic-omikron-zaraza-hospitalizovani-vakcinacija-koronavirus.html

 

Link to comment

Nema šanse, utorak je tradicionalno bio najgori dan. Sad zbog bržeg širenja može sreda biti gora, ali toliko sigurno ne. Pritom smo već znatno oborili raniji rekord testirana, tako da je veliko pitanje koliko još uopšte može ići nagore.

Link to comment

Vratili nas sa zakazane magnetne u Kliničkom, jer je 'ukinuta magnetna'. Samo za ležeće tamo bolesnike. E sad magnetnu fala bogu možemo da uradimo lako privatno, ali pošto je sve to priprema za operaciju koja se iako kao nije hitna niti je problem baš sad smrtonosan planira već više od godinu dana bez ikakve jasne prognoze kad bi moglo, ja se polako spremam da pokrećem svet ka tome da skupimo pare da se žena operiše negde napolju ako bude potrebno. Bolje da pravim proračun dok nije smrtonosno, radili smo i luđe stvari u životima.

 

Znači ne verujem... Kako je ljudima koji nemaju za privatno i ljudima koji ne znaju da ima privatno? Da li je možda vreme da se ljudima na kraju krajeva kaže ne može ovde al ima za 15 iljada tamo, jer i nama kad su rekli nema magnetna preseko sam se i trebalo mi je 5min da skontam da ima gde možemo i da pitam jel to isto. A zaista je toj sestri koja nam je rekla bila knedla u grlu kad je rekla i sve vreme posle. Fak! 

 

PS Iz škole po mojoj proceni dobijamo doomsday naznake, za početak je ukinuta cela ta nedelja pred raspust kad je trebalo da radimo. A za dalje će vidimo, radiće škola ako mogu da održe nastavnike na nogama, to je sad pitanje.

Edited by Hermetico
  • Tužno 8
Link to comment

33,195

БРОЈ ТЕСТИРАНИХ ОСОБА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА

 

12,877

БРОЈ ПОТВРЂЕНИХ СЛУЧАЈЕВА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА

 

26

БРОЈ ПРЕМИНУЛИХ ОСОБА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА

  • Hvala 1
Link to comment

Gledam na bivšoj B92 televiziji reportažu jutros načinjenu ispred kovid ambulante u Zemunu:

U 7:20 unutra bilo 15ak, napolju oko 40 pacijenata.

Juče i prekjuče čekali između 4 i 5 sati da predaju zdravstvene kartice.

Ko je danas došao oko 7:20, zakazali su mu pregled za posle 18h.

Svi sa blagim simptomima, oni kojima je eventualno baš loše mogu preko reda.

Edited by Malkmus
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

Nema šanse, utorak je tradicionalno bio najgori dan. Sad zbog bržeg širenja može sreda biti gora, ali toliko sigurno ne. Pritom smo već znatno oborili raniji rekord testirana, tako da je veliko pitanje koliko još uopšte može ići nagore.

U pravu si. Znači neće broj ići nešto specijalno mnogo preko. To znači da je najbitnije pratiti izveštaj iz bolnica.

Link to comment

Zar nije neko iz sistema pisao da je ionako naš max kapacitet testiranja oko 30k ili sam ja nešto prebacio? Da mi ni ne raspolažemo realnim brojevima? Ako je klinička slika lakša nego prije, a izgleda da jeste, ovo bi stvarno moglo procirkulisati kroz populaciju poput onih grip varijanti na koje smo navikli (govorim o virulentnosti, da me ne napadnu da relativizujem ozbiljnost bolesti), da se bukvalno 3/4 aktivnog stanovništva zarazi u par sedmica.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...