Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ima li negde da se uzorak za pcr test uzima iz pljuvacke da se ne nabijaju stapici u mali mozak. 

ako ima, mozete da predlozite nekog gde rezultati stizu na mejl i u razumnom roku.

Link to comment

322135472_Screenshot2021-05-23at11_50_55.png.ccc702dd705816e2af9784ef83311a69.png

ovo je upravo sad. prvenstvo Srbije u ritmičkoj gimnastici, koje se održava u Paraćinu. dete mi je tamo.

bez publike.

članovi različitih klubova ne smeju da dolaze u međusobni kontakt.

između kategorija redari dezinfikuju parter.

 

ovo je proslava Zvezdine titule sinoć.

koja je bezbedonosno ugrozila goste ostalih krcatih restorana.

9Lhk9kpTURBXy9hOTY3MGI1OWZlOGJhZmRhM2RlY

 

koja šizofrena država.

i posle mom šefu, Švajcarcu, ja moram da objašnjavam kako to da mi imamo masovnu vakcinaciju a pola tima mi na bolovanju jer imaju COVID19.

Edited by Svarog
  • +1 2
Link to comment
322135472_Screenshot2021-05-23at11_50_55.png.ccc702dd705816e2af9784ef83311a69.png
ovo je upravo sad. prvenstvo Srbije u ritmičkoj gimnastici, koje se održava u Paraćinu. dete mi je tamo.
bez publike.
članovi različitih klubova ne smeju da dolaze u međusobni kontakt.
između kategorija redari dezinfikuju parter.
 
ovo je proslava Zvezdine titule sinoć.
koja je bezbedonosno ugrozila goste ostalih krcatih restorana.
9Lhk9kpTURBXy9hOTY3MGI1OWZlOGJhZmRhM2RlYmM3ZjFjMjc1MjQ1NS5qcGeRkwLNAuQAgaEwBQ
 
koja šizofrena država.
i posle mom šefu, Švajcarcu, ja moram da objašnjavam kako to da mi imamo masovnu vakcinaciju a pola tima mi na bolovanju jer imaju COVID19.
u beogradu je masovno baletsko takmichenje, napolju chovek na choveku, ne znam kako je unutra. shta ih je spopalo sve isti dan, mogli su danas i vashi da dodju kodnas biggrin.png

i ovde je bez publike, sa nekim mrljavim infoom da sa detetom moze da udje roditelj, ali to pretpostavljam zbog malih. nikakve rechi o merama nisu izgovorene. ali ta ekipa jesu definitivno neke epidemijske budalchine, nisu protiv mera, samo ne mogu da dishu i ugushice se odmah rolf.gif

ovaj narod me definitivno umara. neka se vrati bilo ko, moze i turci :dry:

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

u beogradu je masovno baletsko takmichenje, napolju chovek na choveku, ne znam kako je unutra. shta ih je spopalo sve isti dan, mogli su danas i vashi da dodju kodnas :D

sent from bubamoto
 

 

Jeste. Pa da se iz-re-zaražavamo. Neka hvala 😄

Link to comment
8 hours ago, panta rhei said:

ima li negde da se uzorak za pcr test uzima iz pljuvacke da se ne nabijaju stapici u mali mozak. 

ako ima, mozete da predlozite nekog gde rezultati stizu na mejl i u razumnom roku.

Putovao sam pre mesec dana za Egipat i pcr test sam radio u Gradskom zavodu za javno zdravlje, u Bulevaru despota Stefana (ex 29. novembra). Test se radi iz pljuvačke i uredno na e-mail šalju rezultate.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Svarog said:

 

ovo je upravo sad. prvenstvo Srbije u ritmičkoj gimnastici, koje se održava u Paraćinu. dete mi je tamo.

bez publike.

članovi različitih klubova ne smeju da dolaze u međusobni kontakt.

između kategorija redari dezinfikuju parter.

 

ovde nishta od mera, maske i bulumenta unutra, kazu, i da se zanemari korona (!) koja je formalno josh uvek sa nama, losha organizacija sama po sebi.

 

ako ste shtogod pobedili, odi na vocap da mi prichash! :D

Link to comment
9 hours ago, Svarog said:

322135472_Screenshot2021-05-23at11_50_55.png.ccc702dd705816e2af9784ef83311a69.png

ovo je upravo sad. prvenstvo Srbije u ritmičkoj gimnastici, koje se održava u Paraćinu. dete mi je tamo.

bez publike.

članovi različitih klubova ne smeju da dolaze u međusobni kontakt.

između kategorija redari dezinfikuju parter.

 

ovo je proslava Zvezdine titule sinoć.

koja je bezbedonosno ugrozila goste ostalih krcatih restorana.

9Lhk9kpTURBXy9hOTY3MGI1OWZlOGJhZmRhM2RlY

 

koja šizofrena država.

i posle mom šefu, Švajcarcu, ja moram da objašnjavam kako to da mi imamo masovnu vakcinaciju a pola tima mi na bolovanju jer imaju COVID19.

 

Dobro jbg navijaci proslavljaju titulu.

 

Cujem Crvena Zvezda ce morati da plati stetu i ciscenje govana koja su deca ostavila za sobom, jebiga, reko Vesic, nece valjda drzava da placa

 

oh wait, drzava placa Zvezdi neke milione nasih para svako malo, dakle opet mi placamo stetu koju su ova mala govna napravila oh wait oh wait

 

Mamicu im debilnu, na stranu korona mere i razum kao takav

Edited by Caligula
Link to comment
Quote

 

"U narednom periodu virus će se vratiti, potpuno sam siguran"

Kada je reč o popuštanju mera, [pomoćnik direktora Kliničkog centra u Nišu prof. dr Radmilo Janković] kaže da potpuno popuštanje mera nije dopustivo, posebno za masovna okupljanja.

To smo videli kada nas je iznenadio drugi pik u junu prošle godine, istakao je doktor.

"Mislim da moramo biti potpuno otvoreni prema građanima – jedno su naše želje i da nekako motivišemo ljude da se vakcinišu. Epidemiolozi sasvim dobro znaju – to je dogma medicine – imunitet se ne postiže sa 50 odsto vakcinisanih, odnosno imunizovanih ljudi", rekao je Janković.

Cilj jakog imunološkog bedema je, kako kaže, 90 do 95 odsto vakcinisanih i samo tada možemo biti sigurni da će biti pojedinačnih slučajeva.

"Vrlo je jasna situacija, mi sada iz onog velikog broja potencijalno zaraženih koje smo imali prošle godine, a to je sedam miliona, sada verovatno imamo duplo manje. U narednom periodu virus će se vratiti, potpuno sam siguran. Mislim da će to biti jedna fluktuacija virusa", rekao je Janković.

Za to, kako je kazao, nije toliko zaslužna samo imunizacija, da brojzaraženih pada i u Bugarskoj koja ima četiri puta manje vakcinisanih.

"Mi čitavo ovo leto, ako bude mirniji period, moramo poraditi i krenula je dobra afirmativna kampanja prema onima koji još uvek imaju dileme – trebalo bi vakcinisati mlađe ljude i mislim da 50 odsto vakcinisanih nije dovoljno, do septembra bi taj broj morao da bude mnogo, mnogo veći", naglasio je Janković.

"Virus će tražiti način da nastavi da živi sa nama"
Posebno je kampanju vakcinacije potrebno usmeriti prema mlađima koji su potencijalno opasni prenosioci.

"To se videlo sada kada su stariji članovi njihovih porodica završavali u jedinicama intenzivne nege", dodao je Janković.

Kaže da nije tačno da novi sojevi virusa moraju biti opasniji, kao i da je virus veoma virulentan.

"Ne mora značiti da će novi sojevi biti opasniji ili izazivati teže kliničke slike, ali svakako će virus tražiti način da nastavi da živi sa nama", rekao je doktor.

Ukazao je i na to da još ne znamo koliko traje imunitet nakon vakcinacije, kao i da će možda biti potrebna i još jedna doza.

"Možda će nekim ljudima koji nisu razvili imunitet nakon nekih vakcina, recimo ‘Sinofarm‘, biti savet da uzmu neku drugu vakcinu", zaključio je Janković.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4383571/radmilo-jankovic-imunitet-koronavirus.html

Link to comment
18 hours ago, Paskvila said:

Putovao sam pre mesec dana za Egipat i pcr test sam radio u Gradskom zavodu za javno zdravlje, u Bulevaru despota Stefana (ex 29. novembra). Test se radi iz pljuvačke i uredno na e-mail šalju rezultate.

hvala.

Link to comment

Evo i podataka za april.

Sve očekivano - 4000 više umrlih nego u aprilu 2020. ali od Covid 19 samo mali deo tog broja. Verovatno smo imali jaku sezonu običnog gripa, ko će ga znati... :unsure:

 

image.png.69d0f4bea45ea84dfde9d86eb8682079.png

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...