Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Ros said:

 

sve je to jasno, ali mislim da se potcenjuje prisutnost high tech-a u srbalja. znam dosta njih koji nece biti u stanju da dodje do te potvrde

 

Ja mislim da se na ovom dominantno IT forumu zapravo previse potcenjuje i e-pismenost u Srba i sposobnost snalazenja da ti neko drugi odradi ono sto sam ne umes. Te proste stvari odavno vise nisu high-tech skoro ni za koga sa manje od 50 godina.

Link to comment
necemo valjda da dozvolimo da se na nama vrshe neki eksperimenti? :ohmy: :dry:
Mene će zanimati ko od doktora (ne ovih kupljenih iz KŠ) će da odobri to.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Jutros u jutarnjem Novi dan na N1 gostovala Radica Ilić, predsednica Sindikata medicinskih sestara i tehničara (to je onaj prorežimski sindikat koji ne želi da objavi koliko je sestara umrlo) i na 9:01:14 po vremenskoj oznaci na Eonu rekla:

 

Quote

završiće se ova pandemija i zvanično ovih dana

 

  • Haha 1
Link to comment

Podsećanja radi, to je onaj prorežimski sindikat koji se tek u januaru setio da počne da prikuplja neku statistiku o preminulim medicinskim sestrama od virusa i to samo iz drugog talasa, dok su za prvi rekli da imaju presek, ali da neće da ga objave, nakon čega se uopšte nisu oglašavali - link.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

 

 

Ja sam juce za minut dobio potvrdu za mene i bolju polovinu. Samo slozite nadrkanu facu sledeci put kad se logujete.:D

zapretio im i stiglo za manje od sekunde

 

 

 

nego jel ta potvrda isto što i “zeleni sertifikat”?

na ovom sertifikatu ima i rubrika o potencijalnim pcr i antigenskim testiranjima koje je osoba obavila

 

 

 

a na konto toga, ja sam početkom marta za tadašnjeg poslodavca (fss) a na svoje ime radio pcr test koga nema u ovom zelenom sertifikatu

:blink:
 

 

ps 

jel može neko ko je radio test da potvrdi da je prikazan u zelenom sertifikatu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

Da ne budem pogresno oshvacen, ni ja ne mislim da po ulici treba nositi masku. 

Ја мислим да треба, из једноставног разлога што на улици нема услова за прање руку топлом водом и сапуном, па само додиривање маске (приликом стављања и скидања) рукама којим смо додиривали свакојаке друге површине, представља неопрезност. Ако носимо њу као штит, а не форме ради, онда је навлачимо и свлачимо само свеже опраним рукама. 

 

  • -1 1
Link to comment

da, masku nosimo kao štit, ali ne prevashodno za sebe, već njime štitimo druge

 

o ovome drvimo već 13-14 meseci

:isuse:

 

Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ps 

jel može neko ko je radio test da potvrdi da je prikazan u zelenom sertifikatu

 

Mama je radila test u subotu (rezultat dostupan na eZdravlje sajtu od nedelje), ali ga nema u sertifikatu.

Edited by jms_uk
  • Hvala 1
Link to comment

Prema rečima virusologa prof. dr Nade Kuljić Kapulice, "bespotrebno je raditi antitela, sem za potrebe studija i istraživanja.
Smatram da posle vakcinacije ne treba raditi test na antitela, i to što ljudi idu sami i proveravaju samo je bespotrebno bacanje novca. Na tržištu ima različitih vakcina i testova, nisu svi isti i ne daju validne referentne vrednosti, nisu relevantni."

 

Tiodorović: "Izlazak iz pandemije jasniji nego ikad, dajte da se vakcinišemo."
On je istakao da moramo da imamo „ravnomernu vakcinisanost, da u svim delovima Srbije bude 50-60 odsto vakcinisanih, a ne samo u Beogradu. To je prostorna pokrivenost“.

 

Imunolog (Popadić): "Nema mesta popuštanju mera, daleko smo od kolektivnog imuniteta. Kada bude 95 odsto punoletnog stanovništva imunizovano, onda ćemo moći da pričamo o nekom kolektivnom imunitetu."

 

Predrag Kon, 22. mart 2021:
Nema potrebe da se proveravaju antitela. Čini se da je to postala moda. Ljudi treba da shvate da je sve već ispitano. Na primer, kod vakcine Sinofarm 78 odsto vakcinisanih će imati antitela, a preostali neće, ali to ne znači da neće biti zaštićeni.“

Predrag Kon, 9. maj 2021:
„Jasno je svima nama koji se bavimo ovim poslom da oni koji nemaju antitela posle dve doze, a prošlo je vreme, treba da prime još neku – ili dozu te iste vakcine, ili da promene vakcinu.“

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...