Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pomešah ga sa Markom Djuricom iz Rojtersa. I nađoh ovo:

Serbian scientists set first Europe's coronavirus death at Feb. 5, 2020

Story by Aleksandar Vasović

COVID-19 caused the death of a man in Serbia last February, 10 days before the first fatality from the disease in Europe was reported by France, a study by researchers in Belgrade has found.
A 56-year-old construction worker from Belgrade, who had not travelled abroad, was admitted on Feb. 5, 2020 to hospital suffering from fever, cough and shortness of breath. He died within hours and an autopsy showed pneumonia was the cause.
Months later, however, scientists at the Institute for Forensic Medicine of Belgrade's Medical Faculty, found evidence that the man had died from COVID-19.
Milenko Bogdanovic, a forensic pathologist, said a study by 12 experts, published by the Frontiers in Medicine magazine last week, suggested that COVID-19 was present in Europe long before previously thought. @reuters @mdjurica #reutersphotos #documentaryphotography #documentary #forensics #pathology #scientist #coronavirus #covid_19 #belgrade

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158998207692486&id=787182485

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

sad slušala na radio aparatu neku doktorku iz bež. kose

 

kaže da tamo leži mnogo više žena nego muškaraca i da žene razvijaju težu kliničku sliku, pogotovo ako se ne jave na vreme :blink:

 

ovo me baš iznenedilo, jer ako se ne varam, važilo je potpuno suprotno ?

 

 

Link to comment
sad slušala na radio aparatu neku doktorku iz bež. kose
 
kaže da tamo leži mnogo više žena nego muškaraca i da žene razvijaju težu kliničku sliku, pogotovo ako se ne jave na vreme :blink:
 
ovo me baš iznenedilo, jer ako se ne varam, važilo je potpuno suprotno ?
 
 
nije to neobichno, kultura nije to nishta i samo da zavrshim josh ovo je temeljno razradjena kod gospoja :isuse:

sent from bubamoto

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, dùda said:

sad slušala na radio aparatu neku doktorku iz bež. kose

 

kaže da tamo leži mnogo više žena nego muškaraca i da žene razvijaju težu kliničku sliku, pogotovo ako se ne jave na vreme :blink:

 

ovo me baš iznenedilo, jer ako se ne varam, važilo je potpuno suprotno ?

 

 

Ma nema šta da te iznenadjuje. Evo i druga koleginica od moje žene (od 3 koje su dobile koronu) je zaglavila u areni sa obostranom upalom pluća. Korona ne bira, muško, žensko .. samo bije i ne misli da stane.

Koleginice joj imaju između 40 i 45 godina. Moja žena takođe... Ali Sinofarm radi posao.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
59 minutes ago, gospa buba said:

nije to neobichno, kultura nije to nishta i samo da zavrshim josh ovo je temeljno razradjena kod gospoja :isuse:

 

Upravo tako - neopisiv je stepen tvrdoglavosti i poricanja u koje su u stanju da upadnu. Ovu jednu koja je mene rodila na daljinu danima nagovaram da ode na pregled i ići će sutra nakon nekoliko dana temperature, malaksalosti (što je, kaže, prošlo) i kašljanja (što ne prolazi). Nije stigla jer se "brinula o ocu koji je imao teže simptome", a njoj "nije tako strašno, nije zapušteno", juče oprala tri mašine veša i tako zuji po kući. 1000 puta bila kod ljekara, ali sad joj se nešto ne ide.

 

Nagovijestio sam joj da ću doći lično autom za dva sata iz BG-a da je vozim u ambulantu udaljenu 2km, a i sestra joj je nešto priprijetila, pa su našli rođaka koji je preležao koronu da je vozi.

 

Otac je već četvrti dan u bolnici na kiseoniku, a njenu dijagnozu ćemo saznati ujutru, čemu žurba..

 

Za njega nije ništa propušteno, pregledan i sniman odmah nakon pozitivnog testa, kontrolisan svaka 3-4 dana, mijenjali mu antibiotike, ali opet je došlo do teže upale. Ova beštija kad krene svojim tokom, kao da se ne obazire.

  • Tužno 2
Link to comment
3 hours ago, BlackGeorge said:

https://nova.rs/vesti/politika/ndmbgd-trazi-smenu-vesica-zbog-snimka-s-proslave/

 

E sad davidimo šta će sledeće smisliti da zataškaju ovo. 

 

Ili je mućenje vode rezervisano samo za vučića?

 

„Primetio sam da su igrači pozvali muziku na proslavu. To nije u skladu sa epidemiološkim pravilima ali oni su mladi ljudi, koji su vakcinisani, i koji žele da proslave titulu. Ne mogu to da im zamerim. Čim sam to video istog trenutka sam napustio klupski hotel kao što se vidi na snimku“, objašnjava Vesić.

 

„Niti sam slavio, niti pevao, niti sam tamo bio duže od nekoliko minuta. Jutros sam proverio i utvrdio da je Komunalna milicija intervenisala tokom večeri, prekinula muziku a FK Crvena zvezda je kažnjena. Komunalna milicija je reagovala na osnovu anonimne prijave građana oko 22.30 sati“, kaže zamenik gradonačelnika.

 

170771870_5513311625375420_3005325626633

 

 

 

 

Eto "resen" problem, bas me zanima ko je anonimno prijavio, posto je Vesic to morao uraditi po sluzbenoj duznosti :D

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Ima na sajtu ministarstva zdravlja neki projektni zadatak za borbu protiv (između ostalog) posledica kovida, a usmeren ka osetljivim grupama društva, plaća Svetska banka.

 

Tu su baš naveli žene u višegeneracijskim domaćinstvima kao posebno osetljivu grupu.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...