Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

13 minutes ago, Spirit said:

Upravo mi javiše da je danas umro i cetvrti kolega, 62. godište. On je najstariji od njih četvorice. 

Sve ti jebem na svetu...Nisu bili cijepljeni?

Link to comment

Dvojica kolega su umrli u novembru, pre vakcine. Kolega koji je umro u februaru tek primio kineza. Ne znam za ovog kolegu sto je umro danas, ali bio je u rizicnoj grupi

Link to comment
3 hours ago, dùda said:

to česta pojava  ? 

 

Ne znam kako da ti odgovorim a da ne ulazim u detalje. Lično znam za 10ak slučajeva koji su preminuli dan ili dva nakon otpusta iz bolnice a danas me uznemirio slučaj gde preminuli nisu ni bili u bolnici. 

  • Tužno 3
Link to comment

Ima izgleda baš dosta tih slučajeva, da preminu nakon otpusta iz bolnice.

Sad, da li su prerano otpušteni, ili se naknadno nešto iskomplikuje...

 

Kako god, nema nam ravnih kad je smrtnost u pitanju. Bar ne u regionu.
Jebote, ne smem ni pomisliti kolika je stvarna brojka.:ph34r:

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, mraki said:

Ima izgleda baš dosta tih slučajeva, da preminu nakon otpusta iz bolnice.

Sad, da li su prerano otpušteni, ili se naknadno nešto iskomplikuje...

 

Ljudi se otpuštaju daleko pre no što bi trebalo jer jednostavno nema mesta.

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, Tale said:

danas me uznemirio slučaj gde preminuli nisu ni bili u bolnici. 

Popunilo kapacitete, razvlačenje krive propo

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, yabadaba said:

Kakva su sada pravila za sahrane? Jel dozvoljeno (i očekivano da se ode) za širu porodicu i prijatelje? Jel se izjavljuju saučešća u kapeli?

 

Na Lešću (juče sam gledala kad sam išla na 40 dana) su izneli sveće napolje, i čini mi se da su u kapeli samo porodica i pop. Radile su sve četiri kapele i bilo je dosta ljudi ispred.

 

Kad je moj tata sahranjen početkom marta bio je dozvoljen ulazak u kapelu, mi smo imali ispred čoveka iz agencije za pogrebne usluge koji je davao maske i dezinfikovao ruke, zalepili plakatiće tipa " molimo vas stavite masku i prođite bez rukovanja, Jovan bi voleo da odavde izađemo živi i zdravi", ali - ljudi kreću da vas zagrle i teško da tu šta može. Mi u kapeli smo svi bili vakcinisani, međutim, ispostavilo se da je na sahrani bilo zaraženih, tako da... ne znam šta bih vam pametno rekla.

 

Takođe, mi nismo zvali mnogo ljudi, ja npr nisam uopšte zvala svoje prijatelje i kolege, jer je tata imao baš dosta prijatelja i bilo mi je važno da dođu oni. Ali, kad je izašla čitulja, pojavilo se tri puta više ljudi nego što smo mislili.

 

Sad sa ove distance, samo vam je kapela kritična, posle je sve na otvorenom. E da, pop ne nudi da se ljubi krst već samo spusti na sanduk (makar ovaj naš, ali priča se po Lešću da skoro svi sad tako rade). Popovi ne nose masku dok drže opelo (objasne i zašto, ja se ne sećam), ali ovako ih sve češće viđam s maskom (živim blizu groblja, pa često idem).

 

Ovo je dakle situacija na Lešću, ne znam za ostala groblja, i iskreno se nadam da neću lično ni saznati:(

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...