Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U vezi Cacka, situacija je ovakva: prošle subote bio je rodjendan sa 250 ljudi. Medju njima i osoba iz Nemacke koja kod koje je kasnije potvrdjen virus. U utorak ili sredu, kolega koji je bio na toj proslavi dobija info da postoji mogućnost da je došlo do zaraze. Sutradan je trebalo da budu testirani. Medjutim, testiranje se otkazuje jer navodno ako do srede/cetrvrtka nije imao simptome onda je super. Po kom principu su za 118 ljudi preporučili izlolaciju nije jasno. 

Link to comment

Ja njih i inace retko koristim, no sada je to podignuto na visi nivo, a forum mi je generalno vecinski izvor informacija. Dovoljno je sto povremeno moram smirivati paniku kod ukucana, nije potrebno nesto sto ce dodatno lose uticati na psihu.

 

Link to comment

Sad obišao 4 komšija u zgradi u starijoj dobi da ih pitam, ako hoće da odem do pijace, prodavnice, šta god treba, sutra u poštu...
Gledali me u čudu, jedan mi rekao da ne širim paniku, šta mi je...
Uglavnom, niko neće ništa, završilo se:
Evo vam broj ako nešto treba, zovnite...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li vanredno stanje zabranjuje odlazak na kancelarijski posao ?

Vanredno stanje znači, koliko se sećam,  "samo" da privremeno mogu da budu suspendovana neka ustavom garantovana prava, npr.sloboda govora, okupljanja itd. U okviru toga mogu da se donose razne mere, e sad koje, to je nagradno pitanje... 

 

Jutros u kolima rekoše da će Vučić danas da se izjasni o angažovanju vojske za civilne svrhe... Nikako da čujemo šta nam radi premijerka, očekivao bih da se izvršna vlast nešto pita.:dry:

Edited by Zabalujev
Link to comment
20 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li vanredno stanje zabranjuje odlazak na kancelarijski posao ?

ne nužno, odnosno po definiciji. jedino ako ograniče slobodu kretanja apsolutno. u šta sumnjam. mislim da je bila vest za Španiju npr. da se ograničava kretanje osim na relaciji do posla, apoteke i prodavcnice.

 

edit.

zabrana odlaska na posao bi faktički bila zabrana obavljanja delatnosti za većinu poslodavaca. po našim zakonima nastala bi situacija kao da je zabranjen rad po nalogu državnog organa. po Zakonu o radu, u tom slučaju zaposleni ima pravo na naknadu plate prema opštem aktu poslodavca ili ugovoru o radu. koliko je meni poznato većina poslodavaca nema ovo uređeno, odnosno nastala bi jebena situacija, jedan fin potencijal za socijalni konflikt većih razmera. u oklnostima rastuće panike to nije preporučljiva akcija. osim ako nije apsolutno nužna i ništa drugo nije preostalo da se učini. al to već ide pod ekonomske posledice covid-19, što nije tema ovog topika.

Edited by Ted
Link to comment

Ja pertpostavljam da će uvođenje vanrednog stanja, pre svega značiti da se ukidaju godišnji odmori u pojedinim profesijama i delatnostima, npr zdravstvu, komunalnim preduzećima, elektroprovredi. Da će se ograničiti kretanje, npr posle 19 časova i da se zatvaraju kafići, klubovi tržni centri

Da se ljudi mogu kretati samo do posla i do prodavnice i apoteke. Da se u redu čeka na metar razdaljine i da se napolju nose maske.

Edited by Arkadija
Link to comment

prvo sam se obradovao kad sam cuo za vanredno stanje, a onda sam skapirao ko ce to da sprovodi. sad ne znam sta mislim, i nemam ideju sta ce da rade.

mozda likovi tipa marinika da odu u neki stek.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...