Jump to content

Coronavirus u Srbiji

Milosh76

Recommended Posts

gospa buba

sve dok nemaju viziju o nebitnosti zdravlja drugih ljudi, nemam protiv. imam i ja prijatelje, ravnozemljashe, fundamentaliste, crnce, hrvate, sve dobri ljudi :hihi:

sent from bubamoto

• Replies 25,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• renne

1033

• gospa buba

1006

• vememah

981

• Frank Pembleton

680

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vratio se za vikend iz NP, ali iskreno nisam imao snage jedan red da napišem. I dalje ne mogu da se opasuljim gde sam bio i šta sam video - ne umem ni da opišem a da debelo ne izadjem iz okvira b

Žena je dok su u aprilu ljudi umirali, a medicinski radnici po bolnicama rizikovali živote i radili u nenormalno dugim smenama često van svojih gradova i bolnica da pomognu ljudima, imala foto-sešn za

Stigao juče u Np. Cirkus u koji je politika duboko umešala prste. Danas ceo dan u akciji, smoren sam. Situacija je manje vise pod kontrolom. Pišem više sutra Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Posted Images

Milošica
8 minutes ago, gospa buba said:

sve dok nemaju viziju o nebitnosti zdravlja drugih ljudi, nemam protiv. imam i ja prijatelje, ravnozemljashe, fundamentaliste, crnce, hrvate, sve dobri ljudi :hihi:

sent from bubamoto

Naravno.

15 minutes ago, Milošica said:

Neki su u tripu da je to bukvalno karakterna crta,"ravnozemljaš"...Imaju bujnu maštu o tome...Imamo svi mi o mnogim stvarima u životu,svesno ili nesvesno,pa šta...

Skroz nebitna stvar.

Ma jok, zelim da upoznam nekog (uz rostilj i pivo po mogucnosti) i da mi kaze, matori je l’ znas ti da je zemlja ravna i onda sve da mi isprica kako to ide :) Cisto da vidim kako radi ta logika uz zivog coveka koji svaki dan funkcionise kroz ovaj svet kao i ja. Je l’ mu lakse, da li je nasao utehu, da li misli da je cuvar svete tajne, zeli li da poseti ivicu i sta bi prvo radio da se nadje tamo, itd.

Edited by Mos
lapsus
  • +1 1
Filozof manijak
6 minutes ago, Mos said:

...zeli li da poseti ivicu i sta bi prvo radio da se nadje tamo?

Ja bih prvo pljunuo sa ivice :blush:

• Wub 1
  • Haha 1
djeneralche
26 minutes ago, Milošica said:

Moram priznati da su to jako nebitne stvari kojima jedna grupa ljudi daje preteranu pažnju.Ja znam ljude koji su osim te falinke :D,zapravo prilično okej i intelektualno i ovako kao ljudi.

Neki su u tripu da je to bukvalno karakterna crta,"ravnozemljaš"...Imaju bujnu maštu o tome...Imamo svi mi o mnogim stvarima u životu,svesno ili nesvesno,pa šta...

Skroz nebitna stvar.

Ako je sizofrenija nebitna stvar, onda ok.

Milošica
5 minutes ago, djeneralche said:

Šizofrenija je mnogo drugačija od toga.

Ovo što si napisao me je podsetilo na to šta sve ljudi nazivaju depresijom,zapravo su takvi stavovi kao tvoj mnogo gori i od tog ravnozemljaštva.

Edited by Milošica
djeneralche

Pa zapravo mnogo je bolje znati sa cime se susreces nego pokusati ukalupiti takvo misljenje u nesto malo drugacije od normalnog. Nije to stigmatizovanje, prosta cinjenica.

Caligula
3 hours ago, gospa buba said:

navezbana sam. juche sam ceo dan slushala traktate o tome kako su maske smrt za mladi organizam, a korona i ne toliko. :s_w:

Kako si izdrzala, o ti koja ne smes da kliknes na video :happy: ja bih odlepio, vise ne mogu da slusam te stvari, ne primam te informacije vise, ne mogu. Poceo sam na TW i FB da blokiram sve koji napisu bilo sta slicno, prosto odbijam vise da citam to, rasturise mi mozak.

Dankan Ajdaho
42 minutes ago, gospa buba said:

sent from bubamoto

Poenta je da takve uglavnom zabole za to. To su ludaci po difoltu i shodno tome ako on veruje u nešto, tipa korona je hoax, apslutno im ne pada na pamet da poštuju išta šta se nalazi van njihovih horizonata ludila.

djordje geprat

meni je žao što nismo otvorili topik o Njoj, jednom Zlu. pa stavljam link ovde jer se tiče korone a pominje se Njena budalaština na temu autobusa. dabogda je tresnuo.

nemacki-patolozi-raskrinkali-apsurdnu-izjavu-ane-brnabic

linak

42 minutes ago, djeneralche said:

Kakve veze sizofrenija ima sa verovanjem da je Zemlja ravna ploca ilil da ne treba nositi maske?

Facundo Orellana

Ja bih za antivakserstvo streljao.:whistle:Imam utisak poslednjih godinu dana da većinu predstavljaju antivakseri različitih tipova. Obrazovani i neobrazovani podjednako. Zajedničko je kod svih da MMR izaziva autizam, dok se u ostale vakcine sumnja da su lošeg kvaliteta, odnosno da više štete nego koriste. Posebno me brinu mnogobrojni psiholozi, uglavnom propagiraju štetnost MMR vakcine. Čitao sam literaturu iz različitih izvora, mnogi aspekti vakcinacije su veoma zdravorazumski objašnjeni, ali kao da je svima lakše da se uhvate stavova ludaka sa društvenih mreža koji propagiraju borbu protiv vakcinacije. Jezivo se osećam, potpuno poraženo. Naravno nikakvi linkovi, radovi, novinski članci, istraživanja ih ne mogu pokolebati. Mamike novosađanke su jednostavno vrhunski autoritet u ovom pitanju.

• -1 1
Heaviside

Ja dobro poznajem dvojicu ravnozemljaša.

Jedan je prirodno glup i funkcionalno nepismen. Nije završio ni srednju školu. Njega sam malo zapitkivao oko ravnozemljaštva neposredno posle Baumgartenovog skoka. On mi je pustio jutjub video od pola sata u kome narator analizira snimak skoka i razne snimke snimljene iz aviona i izvodi zaključak da je zemlja ravna. Taj video je mom poznaniku bio dovoljan i ubeđen je da bi svako ko ga sa punom pažnjom odgleda shvatio da je zemlja ravna. Inače ne ume da celovito prepriča sadržaj klipa.

Drugi je inteligentan, promućuran i vredan. Ima svoju firmu u inostranstvu, naučio je bez kurseva dva strana jezika i generalno je artikulisan. Nema formalno obrazovanje i stran mu je princip da je za razumevanje kompleksnih fenomena, pojava, procesa potrebno da se prvo zagreje stolica da bi moglo da se dođe do samostalnih zaključaka. Veruje u ravnu zemlju, nadrilekarsrvo (lčenje "energijama" preko telefona) i tako dalje.

Ovog prvog nije ni malo blam. U zabludi je da prosvećuje ljude da će ljudi shvatiti da je u pravu i zbog toga ga ceniti i biti mu zahvalni. Drugi se jako retko autuje, svestan je da njegov stav po pitanju ravne zemlje (ne važi i za nadrilekarstvo) izaziva podsmeh ali ne sumnja u sebe. 

• +1 1
gospa buba

u jednom momentu ranije je bio predlog da se odeljenje podeli na antimaskere i maskere, pa da raznim danima idu u shkolu. valjda dok ovi prvi ne satru nastavnichko vece, onda vishe niko ne bi morao da ide ol:

sent from bubamoto