Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, SNARC said:

 

Vi ste bese naucnik ? Neke eksperimente obavljate ?

techni azot. ne alkohol. moramo stalno bit pri sebi da se ne ispolivamo :hihi:

 

 

osim toga, mi uchimo ceo vek. kao ja sad :D

Edited by gospa buba
Link to comment
nikad nije kasno
vodiću ja vas u džakartu na naobrazbu
Vidiš ti ovo brate?
To su ta bežanja sa časova.
I neopravdani izostanci!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
12 hours ago, renne said:

Kaže ulazimo u tempirani rizik sa školama

Danas sam slušao onlajn seminar koji su držali naši profesori medicine (namenjen pre svega stručnoj javnosti, ali pošto u bližoj familiji imam lekare slušao sam i ja) - to je bilo nekoliko sati složene stručne  argumentacije po pitanju korone i školske dece. Reći ću samo da ovakva pitanja prosto nisu baš za nas laike, čak i kada fokusirano slušamo. Ali sam bio oduševljen količinom najnovijih informacija kojima raspolažu naši stručnjaci i sa kojom posvećenošću i strašću istražuju koronu, pogotovu njen uticaj na decu školskog uzrasta. 

Link to comment

..... Uz rizik da moja laička interpretacija sadrži greške, neki zaključak je bio da školska deca nisu značajni prenosioci virusa - oboljevaju blago, a teško ga prenose dalje... Dok srednjoškolci jesu značajni prenosioci.... Zapravo, neka naučna hipoteza je da većina nosilaca virusa sa nikakvim ili blagim simptomima - vrlo retko i teško prenose virus dalje. To me izneanadilo, mislio sam da svaki zaraženi ima jednaku "zaraznu moć". Ali ima logike, jer bi zaraza buktala na sve strane kada ne bi tako bilo.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...