Jump to content

Coronavirus u Srbiji

Milosh76

Recommended Posts

23 minutes ago, 3opge said:

zapravo ne, ne moze se virus rasiriti ako ides iz mesta velike gustine naseljenosti (Beograd) u mesto mnogo manje gustine (selo).

naravno da se virus moze rasiriti ako iz zarista (npr Beograd) ljudi zapale u mesta koja nisu zarista (selo).  

• Replies 27,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

1179

• renne

1129

• vememah

1024

• Frank Pembleton

775

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vratio se za vikend iz NP, ali iskreno nisam imao snage jedan red da napišem. I dalje ne mogu da se opasuljim gde sam bio i šta sam video - ne umem ni da opišem a da debelo ne izadjem iz okvira b

Žena je dok su u aprilu ljudi umirali, a medicinski radnici po bolnicama rizikovali živote i radili u nenormalno dugim smenama često van svojih gradova i bolnica da pomognu ljudima, imala foto-sešn za

Stigao juče u Np. Cirkus u koji je politika duboko umešala prste. Danas ceo dan u akciji, smoren sam. Situacija je manje vise pod kontrolom. Pišem više sutra Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Posted Images

ToniAdams
27 minutes ago, 3opge said:

zapravo ne, ne moze se virus rasiriti ako ides iz mesta velike gustine naseljenosti (Beograd) u mesto mnogo manje gustine (selo).

ovo je dosta smela tvrdnja

Večeras ide tura bacanja krivice na sve nas. Garant. To ko bude gledao samo će da odlepi od besa.

• +1 2
Aleksija
15 minutes ago, freakns said:

Cuvajte se... To je jedino sto ti mogu reci. Verujem da si i sam svestan, ali neodgovornost gradjana je velika. Sto ybog kurcobolje, sto zbog nedostatka relevantnih informacija,  sto zbog odbijanja drzave da uvede neke smislene mere... 

Jedina sansa da zdravstveni sistem ne popuca po svim savovima je da se sami lekari ekstremno paze i trude, i da u narednih mesec ili dva nadljudskim naporima izdrze ludacki tempo koji ih ocekuje. Pa onda mesec dana pauze, pa jovo nanovo

Ali da ponovim jos jednom ono sto sam vec 100x rekao ali o cemu malo ko(osim samih lekara) razmislja. Smanjeni kapaciteti bolnickog sistema za sve bolesti osim kovida ce preskupo da nas kostaju, ne samo kovid. A niko nece brojati ljude koji ne dobiju hemoterapiju, kojima otkaze srce jer nema ko da ih pregleda na vreme, koje secer izjeda jer nema slobodnih endokrinologa, anksioznost koja moze prozvesti katastrofalne posledice... To je pravo pucanje zdravstvenog sistema, ne cinjenica da ce od kovida umreti 500 umesto 300 ljudi u Srbiji, jerbo kapaciteti(da, 200 ljudi je ogroman broj, ali verujte mi da je daleko manji od ovog drugog...)

sve jasno, pominjano 1000 puta.

samo, odakle ti 500 preminulih? neka mi pomogne neko od statisticki pismenijih, ali ne bi to, mislim, bila samo razlika od 200 bez dodatnih mera.

koliko ima svedska do sada na 10 mil stanovnika - preko 5k? s tim sto je ovo sto mi sada imamo potpuna anarhija i skoro nikakve mere, u odnosu na svedsku koja ih je svakako imala.

freakns

sada sam pricao sa sestrom... u Vrbasu je kompletni haos. udarilo ih je, ali ono, bas bas jako. april je prosao maltene pored Vrbasa, sada ima zarazenih koliko i Novi Sad... i epidemiolozi sto su pratili prethodnih dana, izgleda su digli ruke jer je ceo grad sjeban. auh 

freakns
1 minute ago, Aleksija said:

sve jasno, pominjano 1000 puta.

samo, odakle ti 500 preminulih? neka mi pomogne neko od statisticki pismenijih, ali ne bi to, mislim, bila samo razlika od 200 bez dodatnih mera.

koliko ima svedska do sada na 10 mil stanovnika - preko 5k? s tim sto je ovo sto mi sada imamo potpuna anarhija i skoro nikakve mere, u odnosu na svedsku koja ih je svakako imala.

ma lupio sam brojku, ne treba se vezivati za nju. poenta je u ovom drugom 

5 minutes ago, nenad said:

naravno da se virus moze rasiriti ako iz zarista (npr Beograd) ljudi zapale u mesta koja nisu zarista (selo).  

to sirenje je mnogo sporije od sirenja u gradu, do sada su svi moguci podaci jasno pokazali da su veliki gradovi (i veliki skupovi poput utakmica) glavni centri ekspanzije.

• +1 1
pbg12345
1 minute ago, 3opge said:

to sirenje je mnogo sporije od sirenja u gradu, do sada su svi moguci podaci jasno pokazali da su veliki gradovi (i veliki skupovi poput utakmica) glavni centri ekspanzije.

ali nije u tome poenta

vec u tome da postoji mogucnost da zbog ove najave zatvaranja velik broj ljudi "pobegne" iz beograda i sa sobom prenese virus u emsta gde ga trenutno nema ili ima u daleko manjem obimu

Cisto sumnjam da ima takvih mesta, pa cak i sela. Ako su neke Loznice, Tutini i Varvarini legla zaraze, nemojte sumnjati u to da su i sa njima povezana sela vec na udaru i tu nikakvi Beogradjani nece da nanesu neku vecu stetu.

villiem
7 minutes ago, Mos said:

Večeras ide tura bacanja krivice na sve nas. Garant. To ko bude gledao samo će da odlepi od besa.

Mislim da prvi put nisam u stanju da vidim jedan sekund od tog lika al nikada vise

Jel moguche da je vaka klima bila 804-e

• +1 2
Just now, pbg12345 said:

ali nije u tome poenta

vec u tome da postoji mogucnost da zbog ove najave zatvaranja velik broj ljudi "pobegne" iz beograda i sa sobom prenese virus u emsta gde ga trenutno nema ili ima u daleko manjem obimu

poenta moze biti samo u vrednosti R koja je daleko manja za redje naseljene regione nego za gradove. 

What is R?

The reproduction number is a way of rating a disease's ability to spread.

It's the number of people that one infected person will pass the virus on to, on average.

• James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic