Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, borris_ said:

Sa ovim brojevima u srbiji nesto ne stima ali su srbi supermeni (kao sto rece onaj crnogorski par - it is propaganda - na trgu u milanu za vrijeme prvog talasa). Kada usporedis brojke sa svim drugim evropskim zemljama ima dosta nelogicnosti, osim sa rusijom naravno (identicna kriva). 

 

Jos kada se na to doda da zvanicni podatci smrtnosti u prvih pet mjeseci pokazuju da se ove godine umiralo manje nego predhodne (~-1400), ovi vas bas hebu u zdrav mozek. 

Pa to,naši i uz evidentno lažiranje podataka najmanje lažiraju od svih,ili bar u tom rangu 😊

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, Spooky said:

Vidim da ovde mnogi ponovo prizivaju full lockdown i policijski čas, iako smo već diskutovali i zaključili da je naš lockdown dao manje uspeha nego umerenije mere u hrvatskoj, svajcarskoj, austriji...

Ajde ljudi, budite razumni. Trebaju nam neke trajnije razumnije mere, ne full lockdown koji ce biti pracen ponovnim opustanjem svih mera kada se narod pocne buniti...

za to je potrebno da postoji organizacija, sistem pracenja, testiranja i uopste neku strucnost pri vrhu. ovi nasi pavijani bolje da urade makar i totalno zatvaranje, inace ce da ode sve tamo gde idu banovani forumasi.

Link to comment
27 minutes ago, 3opge said:

aha, cim me uveris da seljani prave vece zureze i voze se po komsiluku brze nego beogradzani.

 

 

Ne..ali je sad doba zetve psenice i berbe visanja. 

Nemaju svi kombajne..malo ih ima, zato ugovoris da ti covek koji ima kombajn odradi zetvu. 

To odradis tako sto mu odes na gajbu..ili, mnogo cesce, nadjete se ispred prodavnice (kafana vise skoro da i nema) pa se ispricate, dogovorite, mozda i cenkanje padne.

U svakom selu ima par njih sa kombajnima, mahom moras sa svima da se izdogovaras da bi mogao da odaberes krajnjeg izvodjaca.

 

Ono sto zelim da kazem je..u prosecnom selu Srbije..ako je ispred prodavnice jedan zarazen..Ogromne su sanse da korona te veceri stigne u sva seoska domacinstva. 

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

cedo, sta ste imali od mera u junu?

 

nema mera* ... sve je otvoeno ... bilo mozda par dana (oko duhovdana) policijski cas 4 dana ... ali nista previse restriktivno (osim u 4 opstine koje su bile nosioci drugog talasa zbog bajrama ... Skoplje, Kumanovo, Tetovo i Stip (u stipu tekstilne fabrike))

posle toga samo kaznjavanje zbog nenosenja maski i nepostovanja mera

 

*sada je sve otvoreno, jedino je obavezna distanca i maske u zatvorenom + ako si blize na dva metra na otvorenom

 

 

pisao sam vec ... pocelo je zbog bajrama i iftarskih vecera (desetine i ne znam, stotine ljudi zajedno) ... jednostavno nepostovanje policijskog casa i nekaznjavanje od strane policije

posle su poceli da kaznjavaju ali je pocetkom juna pocelo postepeno otvaranje, tako da je sada ovaj broj ocekivan ... no i nadalje je najveci u te cetiri opstine/grada

jedino iznenadjenje je Resen ... mestance na prespanskom jezeru koje belezi prilican broj zarazenih poslednje dve nedelje, a do tada je imao 0

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

nema mera* ... sve je otvoeno ... bilo mozda par dana (oko duhovdana) policijski cas 4 dana ... ali nista previse restriktivno (osim u 4 opstine koje su bile nosioci drugog talasa zbog bajrama ... Skoplje, Kumanovo, Tetovo i Stip (u stipu tekstilne fabrike))

posle toga samo kaznjavanje zbog nenosenja maski i nepostovanja mera

 

*sada je sve otvoreno, jedino je obavezna distanca i maske u zatvorenom + ako si blize na dva metra na otvorenom

 

 

pisao sam vec ... pocelo je zbog bajrama i iftarskih vecera (desetine i ne znam, stotine ljudi zajedno) ... jednostavno nepostovanje policijskog casa i nekaznjavanje od strane policije

posle su poceli da kaznjavaju ali je pocetkom juna pocelo postepeno otvaranje, tako da je sada ovaj broj ocekivan ... no i nadalje je najveci u te cetiri opstine/grada

jedino iznenadjenje je Resen ... mestance na prespanskom jezeru koje belezi prilican broj zarazenih poslednje dve nedelje, a do tada je imao 0

hvala! a postuje li se to sa maskama, kontrolisu li, ima li sankcija?

ima li turista na ohridu, znas li?

nadam se da ce se sledeceg leta moci negde... 

Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

 

Ne..ali je sad doba zetve psenice i berbe visanja. 

Nemaju svi kombajne..malo ih ima, zato ugovoris da ti covek koji ima kombajn odradi zetvu. 

To odradis tako sto mu odes na gajbu..ili, mnogo cesce, nadjete se ispred prodavnice (kafana vise skoro da i nema) pa se ispricate, dogovorite, mozda i cenkanje padne.

U svakom selu ima par njih sa kombajnima, mahom moras sa svima da se izdogovaras da bi mogao da odaberes krajnjeg izvodjaca.

 

Ono sto zelim da kazem je..u prosecnom selu Srbije..ako je ispred prodavnice jedan zarazen..Ogromne su sanse da korona te veceri stigne u sva seoska domacinstva

Mene mnogo brine cinjenica da je korona stigla u seoska domacinstva u izbornoj veceri. Ako se uzme u obzir dostupnost zdravstvene zastite u selima i starosna struktura ljudi to je moglo da bude potencijalno katastrofalno.

 

Posto je proslo 10+ dana od tada a makar u mom okruzenju nema nekih losih vesti drzim palceve da smo makar tu izbegli metak.

Link to comment

Prilicno je jasno da je otvaranje svuda placeno i bice placeno manje ili vise naglim skokovima broja zarazenih i da se na to racunalo ali da je u toj racunici debelo potcenjena letnja varijanta virusa. Korona jebe struku za sve pare na globalnom nivou, ovo je vec ponizavajuci rezultat. Tim pre je ovo nase srbijansko otvaranje na djuture bilo posebno neodgovorno, moralo se imati vise opreza jer je bilo odavno vidljivo da ovaj virus ne igra po pravilima na koje je struka navikla. I posto vec sve svaljujemo na strucni deo kriznog staba samo da pomenem da sam danas u prolazu cuo izjavu dr Gligic koja kaze za sebe, citiram, da je pogresila u proceni i da ni u ludilu nije ocekivala da ce se korona ovako ponasati tokom leta.

 

I tako je Srbija upala kao zrtva u sutku koju joj je priredio trijumvirat sastavljen od nepredvidivog virusa, bedne organizacije javnih sistema i notornog lakocemoizma i necevaljdaizma njenog stanovnistva. Stoga nam ne ostaje nista drugo do da zapevamo.

 

 

Link to comment
Quote

 

Novi Pazar: Učetvorostručen broj sahrana
Utorak , 2020-06-30 | 08:57:31

Tokom prethodna četiri dana na muslimanskim i pravoslavnim grobljima u Novom Pazaru viđeno je najmanje 35 dženaza/sahrana, saznaje Sto plus radio.

Meštani u blizini, koji imaju pogled na groblja, prebrojali su u petak (26. jun 2020.) ukupno 10 svežih grobova, dan kasnije šest, u nedelju sedam , a juče (29. jun) ponovo 10.

“Tokom ovih nekoliko dana na dva muslimanska groblja u Novom Pazaru u limenim sanducima je sahranjeno najmanje njih 10”, rekli su sagovornici radija.

Svi oni navode i da su pre pojave epidemije najčešće viđali po dve ili tri sahrane dnevno.

 

http://radiostoplus.com/item/29179?fbclid=IwAR39iyxE5BJqrtLsUzpzwXkrI_F4u2zK9I_M9RH04H0WnnbMV2szCtPQ9LY

Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala! a postuje li se to sa maskama, kontrolisu li, ima li sankcija?

ima li turista na ohridu, znas li?

nadam se da ce se sledeceg leta moci negde... 

 

citam da dosta kaznjavaju za nenosenje maski .. to nekaznjavanje je i dovelo do tako ranog i jakog sirenja

mogu da govorim samo o onome sto sam vidim ... vesti uopste ne gledam ... samo povremeno prodjem portale

u Bitolju po velikim prodavnicama (tipa Vero) se nose maske i uvek ima sredstvo da dezinfikujes ruke pri ulaski 

u apoteke se ulazi po jedan  ... svuda se ulazi po jedan u manjim prodavnicama  ... u banke ne zalazim, sve radim online

rostiljnica gde povremeno kupujem radi na salter ... bejah tri puta na kafu i kafici nisu puni ... ona prva kafa, posle dva tri meseca mi je ostala u secanju :D 

ja bih rekao da ljudi uglavnom postuju norme ponasanja, ali Bitolj i nema mnogo slucajeva ... ne znam kako je u skoplju

ohrid ... ne znam ... nisam otisao, ali planiram, pa cu da pisem ... znam da su podelili vaucere za letovanje svim nezaposlenima i onima koji imaju mesecni prihod ispod 250 evra za domaci turizam

Link to comment

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

Link to comment
Quote

 

Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija doktor Melvud efendija Dudić izjavio je za sajt "Sandžak press" da se u Novom Pazaru i Tutinu za samo 10 dana preselilo (umrlo) 114 osoba.

Gostujući na Sandžak televiziji, predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija dr. Mevlud efendija Dudić, izjavio je da na osnovu evidencije medžlisa o obavljenim dženazama (sahranama) u periodu od 20. do. 30. juna ove godine u Novom Pazaru preselilo na Ahiret 65 osoba, dok je u Tutinu taj broj 49.

 

https://nova.rs/drustvo/muftija-dudic-za-10-dana-u-pazaru-i-tutinu-umrlo-114-osoba/?ref=fbnova

 

Edit:

 

Nije naveo konkretan broj za ranije godine, ali je rekao da je ovo...

poražavajući broj smrtnih slučajeva u odnosu na period prije pandemije korona virusa


https://sandzakpress.net/muftija-dudic-u-novom-pazaru-i-tutinu-za-deset-dana-preselilo-114-osoba/ Edited by vememah
Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

 

nema na cemu

sanse da psiho ista uradi kao sto treba ne postoje. niti je ikada radio ista niti se okruzio onima koji znaju da rade, a zeli da podilazi narodu

lose je to sto se od pocetka u srbiji salju lose i dijametralno suprotne poruke

ali opet ... eto u makedoniji ... uvek su poruke kao sto treba, pa je opet buknulo

prvi talas je bio zaista kao sto treba ... ja sam bio iznenadjen

ovo posle je upravo doslo zato sto se podilazi narodu (u ovom slucaju jednoj etnickoj grupi) ... a utom je i doslo vreme za otvaranje, a budala koji trumpisi i nestorisu je bilo i bice ... sad i izbori, koji istini za volju i ne mogu vise da se odlazu

videcemo sta ce biti ... no ostaje ... ako se sam ne pazis, nece te nitko paziti

da smo zivi i zdravi

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...