Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

On 21.3.2020. at 19:02, napadaj said:

 

Koliko je ovo daleko od nas, jebote!
To se zove lider. Mirno, staloženo, odlučno, bez šizenja, panike i patetisanja. Sjajan govor!

Link to comment

Ja nisam ekonomista, ali ovo sto taj lik predlaze je bukvalno pustosenje (ionako bedne) drzavne kase, na racun gradjana i malih preduzeca, ali i pogodjenih grana ekonomije (tipa turizam i ugostiteljstvo). Nemam nista protiv toga, ali nema vlade na svetu koja bi pristala na to, a kamoli ovi nasi lihvari.

Link to comment
Quote

 

Narodna banka Srbije (NBS) je uvela moratorijum na kredite. Ko to želi, u narednih 90 dana ne mora da plaća obaveze. Ali, šta biva sa daljim ratama. Prema obračunu banaka, one će nakon zastoja u otplati biti nešto veće.

 

Bankari za N1 kažu da to uvećanje neće biti značajno. A zašto do njega dolazi.


Kako za N1 objašnjavaju bankari, zastoj u otplati ne znači i zastoj u obračunu. Obračunata kamata će se rasporediti na preostale anuitete (rate).

 

Takvo pojašnjenje dala je i NBS.

 

"U odnosu na redovnu (ugovorenu) kamatu koju banka obračunava za vreme trajanja zastoja, ona se pripisuje dugu i raspoređuje se ravnomerno na preostali rok dospeća", saopštila je NBS.

 

 

Ne znam da li neko već kačio.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Ja nisam ekonomista, ali ovo sto taj lik predlaze je bukvalno pustosenje (ionako bedne) drzavne kase, na racun gradjana i malih preduzeca, ali i pogodjenih grana ekonomije (tipa turizam i ugostiteljstvo). Nemam nista protiv toga, ali nema vlade na svetu koja bi pristala na to, a kamoli ovi nasi lihvari.

 

Da pijemo?

Link to comment
 
Narodna banka Srbije (NBS) je uvela moratorijum na kredite. Ko to želi, u narednih 90 dana ne mora da plaća obaveze. Ali, šta biva sa daljim ratama. Prema obračunu banaka, one će nakon zastoja u otplati biti nešto veće.
 
Bankari za N1 kažu da to uvećanje neće biti značajno. A zašto do njega dolazi.

Kako za N1 objašnjavaju bankari, zastoj u otplati ne znači i zastoj u obračunu. Obračunata kamata će se rasporediti na preostale anuitete (rate).
 
Takvo pojašnjenje dala je i NBS.
 
"U odnosu na redovnu (ugovorenu) kamatu koju banka obračunava za vreme trajanja zastoja, ona se pripisuje dugu i raspoređuje se ravnomerno na preostali rok dospeća", saopštila je NBS.
 
 
Ne znam da li neko već kačio.
Bilo bi dobro da neko od upućenih ovde "pluseve i minuse" ovoga sa odlaganjem rata i kamata...
Ja laički mislim da ko može da plaća, treba da nastavi, cenim da banke teško da bi prihvatile nešto što im je na štetu...
Mislim, lepo bi bilo da neko pojasni[emoji769]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ovo je za banke bas veliki udarac, jer najveci deo prihoda im dolazi iz kamata i kredita, cudi me da nesto nisu trazili zauzvrat ,mada opet verovatno i jesu, al se to ne objavljuje.

Link to comment

Zena mi nesto racunala ovo sto nam je intesa predlozila. Ispada da ti nenaplacenu kamatu guraju u osnovicu, koliko sam je shvatio, a nisam se previse trudio, iskreno

Uglavnom, rekla ona da ne radimo jer gubimo pare, a civilizacija ce opstati, ja reko ok 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Mi se vodimo malo drugacijim pristupom. Koliko sam shvatio ne racunaju nenaplacenu kamatu u osnovicu nego ti kamatu za 3 meseca trenutnog duga raspodele u sve ostale rate.  Svakako smo mislili da odvojimo za 3 rate pa kada ovo prodje da uplatimo te 3 rate od jednom i tako smanjimo glavnicu. Neka racunica je da ce taman to da nam neutralise ova 3 meseca kamate, mozda cak i bude pozitivan efekat po nas, nisam detaljno racunao. 

Link to comment

Nemam kredit i nisam ovo detaljno računao ali mislim da rata ne skoči značajno kada se neplaćena kamata rasporedi na ceo period. 

Ono što mislim je da u ovom trenutku ne treba plaćati ništa što se ne mora jer je bolje da su pare kod mene nego da nisu. Ko zna koliko će ovo da traje, kakve će biti svakome pojedinačno nepredviđene okolnosi i kakve će biti ukupne posledice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...