Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

5 minutes ago, SNARC said:

Niko nije imao Kamacrown ? Ili bese Camacrown ? 

 

 

imao muzičku liniju Kamacrown, sa dva deka za kasete 

Eh, daleka mladost :cry:

Link to comment
51 minutes ago, Luther said:

Imao sam i ja, da se pohvalim, 1 Grunding kupljen na konsignaciji(malo vas zna šta je to bilo) sredinom osamdesetih, ekran 54cm koštao kao recimo 3-4 dobre plate i Philips isto ekran 54cm manje je koštao to je krajem osamdesetih kad je nesretni Raka Marić nagurao zilion televizora u Srbiju. Pa ako vam to sada odgovara recite, meni ne.

Bio je ogroman plac na Pančevačkom putu sa ruskim? vozilima i velikim natpisom konsignacija, Progres valjda.

To što su televizori danas takvi kakvi su i koliko koštaju u odnosu na one iz 80ih ima mnogo više veze sa tehnologijom nego sa društvenim uređenjem. 

Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Bio je ogroman plac na Pančevačkom putu sa ruskim? vozilima i velikim natpisom konsignacija, Progres valjda.

To što su televizori danas takvi kakvi su i koliko koštaju u odnosu na one iz 80ih ima mnogo više veze sa tehnologijom nego sa društvenim uređenjem. 

 

Pa nije tehnologija pala sa Marsa nego je produkt ekonomskih odnosa i društvenog uređenja. Plemena u Amazonu ne proizvode 4K televizore zato što žive u uređenju koje je recimo 10.000 godina iza onoga u kome mi živimo. Što ne znači da je njima loše iz njihovog ugla gledanja. Lepota liberalnog uređenja je da svako može da odluči u kojem će od tih svetova da živi. Ja doduše ne vidim da mnogo ljudi iz našeg sveta prelazi u njihov mada ima i takvih primera. 

 

Jeste Progres je bio "zadužen" za SSSR, Lade isl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...