Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

Jedno udruženje u kom sam radio studentske poslove je otprilike imamo i šifru za prodaju naftnih derivata. Bukvalno su imati 10-15 prijavljenih delatnosti, čisto da im se nađe.
I onda su morali da rade neku preregistraciju i tada su ih uslovili da moraju da ostave samo jednu šifru delatnosti. :)

 

A oko visine poreza čini mi se da je bila neka priča da će da uproseče porez za neke delatnosti za koje nije bitno odakle radiš na nivou cele zemlje. Jer su npr IT-evci masovno prijavljivali firme u svojim selima a radili iz Beograda/Novog Sada. I nisam siguran koliko bi uopšte dobio otvaranjem nove firme jer je isto bila neka priča da će osnovica dosta da raste i da su praktično oni koji već imaju firma zaštićeni jer njima osnovima može godišnje da raste maksimalno 5%.

Link to comment
Kako bre usko, pokriva sve zivo od onoga sto radim. Nisam vajda trebao da prijavim i prodaju naftnih derivata
Ako te ne košta, šta ima veze?
Od desetak ortaka koji su tako kao ti otvarali, svih deset je natakarilo jo# štošta

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 1 year later...

videh  "porezi" pa valjda je za ovde. mimo mi je zdravog razuma

porez (PDV) na 'leb, mleko, ulje...... je 8%, na viršle, kačkavalj, detrdžent......... veš mašine 20%, na struju sa akcizom 29%. smatra se normalnim

upitao sam danas agentkinju za nekretnine, reče mi da je porez na stanove 2,5%. za automobile, čini mi se manji na onaj za veđ mašine.

 

zašto je to tako?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...