Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

2 hours ago, Paul Gompitz said:

Za porez na nekretnine se islo u Upravu prihoda u opstini. Podneses zahtjev i oni ti naprave nalog, pa za par dana dodjes po korisnicko ime i sifru. Logujes se preko brauzera na sajtu lokalne poreske administracije. 

Sad valjda i to moze preko elektronskog sertifikata, ali i dalje fercera preko brauzera.

Moze preko serzifikata, ja proveravao prošle godine...

Link to comment

onaj porez na imovinu ili kako se vec zove

sto se placa za kuce i slicno kvartalno

 

e pa, jel zna neko jel vaze isti brojevi racuna od prosle godine?

 

posto sam neki dan platio i to za celu ovu godinu na podatke iz uplatnice za proslu

mrzelo me/nisam imao ni vremena da idem do poreske

 

 

Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

onaj porez na imovinu ili kako se vec zove

sto se placa za kuce i slicno kvartalno

 

e pa, jel zna neko jel vaze isti brojevi racuna od prosle godine?

 

posto sam neki dan platio i to za celu ovu godinu na podatke iz uplatnice za proslu

mrzelo me/nisam imao ni vremena da idem do poreske

 

 

Sve isto :D

Isti su brojevi, rekoše ljudi koji su isto radili prethodnih godina.

Link to comment
  • 5 months later...

Da li neko zna da li može da se u Beogradu (NBgd) dobije mailom ili telefonom user i pasword da se uloguje i vidi koliko treba da se plati porez na imovinu? Znam da može da se ide lično pa ti valjda pošalju ali mi se ne ide u njihovu jazbinu, a ovo pitam pošto čitam da u Novom Sadu može preko maila ili telefona da daju

Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

Da li neko zna da li može da se u Beogradu (NBgd) dobije mailom ili telefonom user i pasword da se uloguje i vidi koliko treba da se plati porez na imovinu? Znam da može da se ide lično pa ti valjda pošalju ali mi se ne ide u njihovu jazbinu, a ovo pitam pošto čitam da u Novom Sadu može preko maila ili telefona da daju

 

Meni su u maju  odgovorili bukvalno u istom danu na upit koliki mi je porez preostao da uplatim. Probaj ne kosta nista :D   

 

Od podataka im treba JMBG osobe na koje se vodi nekretnina i ime. Poslali su mi resenje za 2019. A sad su mi prek euprave poslali u tamosnje sanduce porez za ovu godinu. Ulogujes se na euprava.gov.rs  i tamo imas inbox za te stvari

 

Mail je   ujpnovibeograd@beograd.gov.rs  

 

inace za sve opstine je isto ujp<imeopstine>@beograd.gov.rs

Edited by Milosh76
Link to comment

Ok, hvala druže, Probaću mada mi stiglo juče rešenje za ovu godinu (+2k u odnosu na prošlu...). Bolje nego da čekam kada će doneti poštar. A jel ima i neki uvid da li si nešto dužan da ti pošalju (da ne kažem da si možda i u plusu daleko bilo...) 

Link to comment

Ja sam pitao putem maila za stanje za ovu godinu,. Oni su mi poslali papir u pdf isti koji ti stampaju kad jednog dana dodjes na red na salteru. Platio sam po tom papiru deo para, a kad je stiglo na eupravu resenje za ovu godinu, platio sam razliku. Uvek malo preplatim, bolje da mi odbiju 50 dinara nego da im dugujem 50 dinara + kamate.

 

Pusti mail ne kosta nista, a mozda dobijes odgovor koji ti treba.

  • Hvala 1
Link to comment

Samo da prijavim da sam poslao upit opstini Vozdovac za porez, Milosevom metodom. Dobio sam sledeci odgovor, od izvesne Milijane Nikolic:

 

POŠTOVANI,

REŠENJA ZA 2020.GODINU SU FAZI IZRADE I ISTA ĆE BITI POSLATA PORESKIM OBVEZNICIMA KAO I DO SADA PUTEM POŠTE.


Sa sve velikim slovima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...