Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Plus jedan. Bez problema se logujem. Vidi samo kada ti je izdata lk pa skini odgovarajući program. Ja sam mislio da mi je izdata posle avgusta 2014 pa sam instalirao pogrešan program za čitanje

 

Proradilo!

 

Hvala!

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Za pristup portalu ePorezi, pre svega vam je potreban elektronski sertifikat (može u MUP-u da se dobije ako imate lk sa čipom, ili od Pošte, na posebnoj kartici), drajver za čitač kartice (ovo Windows automatski radi), middleware ili token manager softver. Za ovaj softver je bitno kada je izdata lk ili kartica za logovanje (zbog različitih čipova, potrebna je različita verzija softvera). Voditi računa da li vam je operativni sistem 32 ili 64bitni. 

Kada sve to instalirate, ubaciti karticu u čitač, da vidite da li vam je token manager prepoznao i aktivirao el.sertifikat (u prozoru programa da vam se vidi ime na koje se vodi sertifikat, i da bude štiklirano zelenom bojom). Često se dešava da ti sertifkati budu u koliziji sa prethodno instaliranim sertifikatima od npr.banaka, pa je potrebno te starije sertifikate ukloniti iz content taba (internet options u pretraživaču).

Potrebne su dve vrste elektronskih sertifikata, RootCa i MUPca građani, i da budu instalirani na odgovarajuće lokacije (trusted root certificates i intermediate)

Kada sve to aktivirate i instalirate softver, možete se pod svojim imenom ulogovati na portal. Ne zaboraviti pin koji se dobija uz karticu.

 

Inače, elektronske sertifikate možete skinuti sa sajtova Pošte i MUPa.

 

 

 

 

Je l moralo tako jednostavno?

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Doći će ti za nekoliko minuta na mejl obaveštenje da možeš da ga skineš....

Obično dođe baš brzo kad proveravam stanje za sebe preduzetnika. (Mada, jednom sam čekao 4h.)

 

Sad sam probao za sebe fizičko lice, i to na test okruženju (jer kao, prvi put, a traže i 'razlog', pa sam lupio upis u vrtić) i još je subota državni praznik. I još ništa nije stiglo. Probaću posle na pravom 'produkcionom' sistemu, ako ovo ne dođe u dogledno vreme.

Link to comment

Elem ... bio u MUPu i izvadio certifikat. Instalirao Celik i čita mi ličnu kartu. probao da potpišem pdf certifikatom i radi. Imam certifikate u odgovarajućim folderima. Eporezi mi ne rade, kaže da kartica nije ubačena u čitač. Ima li neko neki savet :( 

Link to comment

Meni na windowsu 10 program nije radio, i posle više instalacija prijavljivao je neku grešku u konfiguraciji. Posle sam prešao na Mac, našao neki patch na netu, instalirao neophodan softver prema uputstvu i pokrenuo bez problema. 

Link to comment

Kod mene je proradilo tek kada sam otvorio Čelik (čitač lične karte) i odatle otvorio sertifikate i dodao ih na Windowsu u Cert Store ili kako se već to zove (gledam samo slike :D). Izgleda da eporezi nisu uspevali da se dogovore sa čitačem oko sertifikata, ali nisam nešto detaljo ispitivao, što kažem mojim podanicima na poslu, bitno je da radi. Sav softver koji je bio preporučen sam već bio instalirao.

 

Naravno, ima entizijasta koji vole malo više da čeprkaju https://oblac.rs/code-review-aplikacije-eporezi/

 

 

Link to comment
23 minutes ago, Zabalujev said:

Kod mene je proradilo tek kada sam otvorio Čelik (čitač lične karte) i odatle otvorio sertifikate i dodao ih na Windowsu u Cert Store ili kako se već to zove (gledam samo slike :D). Izgleda da eporezi nisu uspevali da se dogovore sa čitačem oko sertifikata, ali nisam nešto detaljo ispitivao, što kažem mojim podanicima na poslu, bitno je da radi. Sav softver koji je bio preporučen sam već bio instalirao.

 

Naravno, ima entizijasta koji vole malo više da čeprkaju https://oblac.rs/code-review-aplikacije-eporezi/

 

 

i to sam uradio.... kroz čelik sam dodao sertifikate ... 

ništa, imam neke stare notebookove, probaću na njima :D 

Link to comment

Cimni gore linkovanog Spasića, možda ti pomogne u debagovanju :D Sećam se onih vremena kada sam morao da održavam VM da pristupim ebankingu (jebla ih Saga i Active X), a pre par godina ukidao sve bezbednosne mere da bih mogao da podnesem prijavu za godišnji porez na dohodak... Što stariji Internet Explorer.

Link to comment

Izgleda da je popriličan broj ljudi zaglavio sa e porezima, stigla sitna knjiga od PU:

Spoiler

Pošovani,

 

Verovatno ste već upoznati da je 18 februar 2020. rok za plaćanje mesečnih obaveza po osnovu poreza i doprinosa za januar 2020.god.

Počev od sredine januara 2020 godine, rešenja za paušalno oporezovane obveznike o utvrđenim poreskim obavezama za tekuću poslovnu godinu dostavljaju se u poresko sanduče na portalu Poreske uprave.

Datum uručenja poreskog rešenja je datum postavljanja u poreskom sandučetu na portalu Poreske uprave.

Datum je bitan, jer ukoliko ste nezadovoljni visinom utvrđene obaveze, možete uložiti žalbu koja će se razmatrati samo ako je podnesete u roku od 15 dana od dana uručenja rešenja.

Da biste preuzeli rešenje, morate posedovati kvalifikovani elektronski sertifikat za preuzimanje rešenja sa portala Poreske uprave ili ovlastiti drugo lice u cilju pristupanja portalu Poreske uprave i preduzimanja odgovarajućih radnji.

Ukoliko još uvek niste preuzeli poreska rešenja i ne posedujete elektronski sertifikat, ne čekaju Vam se redovi u Mupu i ne troši Vam se vreme za čitanje uputstva i instaliranje drajvera za čitač kartice, softvera i aplikacija,

možemo Vam poslati poreska rešenja direktno na Vaš mail. Potrebno je samo da nam podnesete zahtev na narednom linku:

https://poreskosanduce.rs/zahtev-za-dobijanje-poreskih-resenja/

Ili klikom na naredno dugme:

 

Podnesi Zahtev za dobijanje rešenja

Cena usluge je 800 rsd.

Ponuda se odnosi na celu teritoriju Srbije.

Za koju god opciju da se odlučite, bilo bi dobro da preuzmite svoja rešenja na vreme, kako biste ispunili svoju zakonsku obavezu u roku.

Želimo Vam uspešnu 2020. godinu :)

Svako dobro,

https://poreskosanduce.rs

Svega 800 rsd rešava vaše muke. PU ima preduzetnički duh. Digitalizacija.

Edited by Zabalujev
  • Haha 1
Link to comment
On 15.2.2020. at 10:31, Milosh76 said:

A porez na imovinu?

Za porez na nekretnine se islo u Upravu prihoda u opstini. Podneses zahtjev i oni ti naprave nalog, pa za par dana dodjes po korisnicko ime i sifru. Logujes se preko brauzera na sajtu lokalne poreske administracije. 

Sad valjda i to moze preko elektronskog sertifikata, ali i dalje fercera preko brauzera.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...