Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

Plus jedan. Bez problema se logujem. Vidi samo kada ti je izdata lk pa skini odgovarajući program. Ja sam mislio da mi je izdata posle avgusta 2014 pa sam instalirao pogrešan program za čitanje

Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Plus jedan. Bez problema se logujem. Vidi samo kada ti je izdata lk pa skini odgovarajući program. Ja sam mislio da mi je izdata posle avgusta 2014 pa sam instalirao pogrešan program za čitanje

 

KOliko je komplikovano dobiti sifru ili sta vec da se registrujem za e-porez? Odem u svoju opstinu ili bilo koju opstinu i to trazim? Na salteru ili u nekoj kancelariji? Jel su guzve? Koliko traja procedura?

 

Sta se tacno vidi na e-porezima?

Link to comment

Odeš u mup i tražiš da ti izdaju e-sertifikat na čip na lk. Traje 5-10min, dž je. Na e-porezi možeš (i moraš tuda) da podnosiš godišnju poresku prijavu na dohodak, ako te kači ('porez na visoke zarade'), poreske prijave ako si preduzetnik, da vidiš zaduženje ako si preduzetnik itd. 

Ako nisi preduzetnik i ne upadaš u godišnji porez na dohodak, vrv nema puno zanimljivog.

Link to comment
54 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Plus jedan. Bez problema se logujem. Vidi samo kada ti je izdata lk pa skini odgovarajući program. Ja sam mislio da mi je izdata posle avgusta 2014 pa sam instalirao pogrešan program za čitanje

 

Aha.

 

Aj da i to probam

Link to comment

Za pristup portalu ePorezi, pre svega vam je potreban elektronski sertifikat (može u MUP-u da se dobije ako imate lk sa čipom, ili od Pošte, na posebnoj kartici), drajver za čitač kartice (ovo Windows automatski radi), middleware ili token manager softver. Za ovaj softver je bitno kada je izdata lk ili kartica za logovanje (zbog različitih čipova, potrebna je različita verzija softvera). Voditi računa da li vam je operativni sistem 32 ili 64bitni. 

Kada sve to instalirate, ubaciti karticu u čitač, da vidite da li vam je token manager prepoznao i aktivirao el.sertifikat (u prozoru programa da vam se vidi ime na koje se vodi sertifikat, i da bude štiklirano zelenom bojom). Često se dešava da ti sertifkati budu u koliziji sa prethodno instaliranim sertifikatima od npr.banaka, pa je potrebno te starije sertifikate ukloniti iz content taba (internet options u pretraživaču).

Potrebne su dve vrste elektronskih sertifikata, RootCa i MUPca građani, i da budu instalirani na odgovarajuće lokacije (trusted root certificates i intermediate)

Kada sve to aktivirate i instalirate softver, možete se pod svojim imenom ulogovati na portal. Ne zaboraviti pin koji se dobija uz karticu.

 

Inače, elektronske sertifikate možete skinuti sa sajtova Pošte i MUPa.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
A porez na imovinu?
E to misliš ono za stan i to...

To moja žena izvadila u poreskom u onoj sobi gore gde se ide i kad nešto drugo za stan i porez završavaš.
Ona je htela nešto tamo da ih pobaca sa sprata jer su zasrali, i oni joj na kraju kažu pa možete i na pin ovde kod kolege za drugim stolom...
E sad ranije su pred tom kancelarijom bile ozbiljne gužve...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Da, na porez na stan sam i mislio.

 

Imam ja "divnih" iskustava sa NBG poreskom, bacanje kroz prozor je nagrada za ono sto sam ja hteo da im uradim... Ako je uslov za dobijanje tog pina cekanje duze od 10 minuta, pin me ne zanima uopste.

Hvala svakako.

Link to comment

Malopre proverio, nema ništa specifično za porez na imovinu. Jedino što bi moglo da ima dodira je opšti upit stanja. Poslao sam zahtev, videćemo šta će da stigne (verovatno tek u utorak, jer i sw praznuje, I guess). Nisam siguran da li i koliko poreska barata porezom na imovinu. Uplate za to idu na upravu javnih prihoda lokalne samouprave, ne na poresku upravu.

Edited by jezovuk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...