Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ja bih ove lišio slobode.

Bolje da budu zatvoreni, nego da šire virus pa da nastrada neko kao što je Mos napisao.

 

A ni neke države mi nisu jasne.

 

Besan sam malo i na Poljsku.. bukvalno im se jebe za sprovođenje bilo kakvih mera..

Bitan je božićni market i dolazak turista...

 

Sprdamo se merama u Srbiji, a ja opet ponavljam, kakve god da su, i koliko god da se polovično sprovode, opet je u pitanju "nešto" naspram "ništa" što je slučaj ovde.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Čutura said:

 

Japanci izgleda imaju gen koji demontira rnk viruse... i

nista, ajmo svi u japan na transfuziju krvi i zbogom korono i sve ostalo sto sledi.

a mozda ima veze sto se japanci ne zajebavaju sa maskama, sto su disciplinovani i sto su ubrzali vakcinaciju?

 

  • +1 1
Link to comment

Nije gen, ali treba videti šta povezuje te zemlje u smislu da je virus sveden na endemski. Švedska je verovatno preboljevanje plus vakcinacija, Japan je vakcinacija plus nešto (mere neke svakako, ali da li još nešto preko), Indija je preboljevanje plus nešto.

 

Link to comment
2 minutes ago, Jozef K. said:

Nije gen, ali treba videti šta povezuje te zemlje u smislu da je virus sveden na endemski. Švedska je verovatno preboljevanje plus vakcinacija, Japan je vakcinacija plus nešto (mere neke svakako, ali da li još nešto preko), Indija je preboljevanje plus nešto.

 

 

u japanu skoro da nema debelih ljudi i generalno zdravije zive.

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

u japanu skoro da nema debelih ljudi i generalno zdravije zive.

To važi i za Švedsku. Mislim da je u Švedskoj uvećana smrtnost od početka pandemije 5%, što je realno negde na granici da je skoro pa uobičajeno.

 

Ne znam kako statistika beleži da je ozbiljno uvećanje smrtnosti. Koja je granica 5% ili 2%, 3%? Mi smo na 19%, a sutra nas očekuje objavljivanje oktobra, koji je bio katastrofalan.

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Nije gen, ali treba videti šta povezuje te zemlje u smislu da je virus sveden na endemski. Švedska je verovatno preboljevanje plus vakcinacija, Japan je vakcinacija plus nešto (mere neke svakako, ali da li još nešto preko), Indija je preboljevanje plus nešto.

 

ne moze da virus bude sveden na endemski kada i dalje tinja u komsiluku ili u regionu. uostalom, u svedskoj nemiri, zdravo raste im broj novozarazenih,

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...