Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, cedo said:

Mada nevazno, sto izgubi onu trecu usput ?

Zato da bih skratila gluposti. :)

 

8 minutes ago, cedo said:

Da li broj napravljenih testova donosi ranije dijagnostikovanje bolesti ?

Da li ranije dijagnostikovanje bolesti dovodi do manje fatalnih ishoda (makar se radilo o vecem broju hospitalizacija) ?

To mene pitaš?

8 minutes ago, cedo said:

Opet, sta je tacno netacno u onome sto sam napisao ?

 

Ti si napisao da bi razumno objašnjenje za manju smrtnost bio veći broj testova. To što si napisao znači: broj umrlih se podeli sa većim brojem testiranih i dobijemo manju smrtnost nego pre. To nije razumno objašnjenje za manju smrtnost.

 

Ako si hteo da kažeš ono što si sada, naknadno napisao, da možda ranije dijagnostifikovanje bolesti dovodi do manje fatalnih iskoda: ranija dijagnoza sama za sebe ne objašnjava smanjenu smrtnost. Tako da ni to nije razumno objašnjenje za smanjenu smrtnost.

Link to comment

Mozes kuci da kazes nekome da prica gluposti ... slobodno

Zato se nadam se da ces se brzo vratiti tamo odakle su te i pustili (na forumu naravno, da ne bude zabune).

Ovaj pobacaj komunikacije mi se svakako nece ponoviti.

 

Link to comment

cedo, ja sam ti lepo napisala i objasnila zašto se ne slažem sa tim što si napisao. Na to, ti si mi sasuo lične uvrede. Šta da ti kažem, svako bira kako će da se ponaša. Tvoj izbor je da vređaš. Ne mogu da te sprečim. Moderacija može ako reši da primeni pravila foruma.

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

Razumno objasnjenje za smanjenu smrtnost bi bio veci broj testova napravljen (time i veci broj registrovanih), ako ima takvih podataka u zemljama koje vode podatke kao sto treba. To ce @vememah da izvuce u roku od 2 minuta kada vidi post :)

 

edit: sigurno je da ima i drugih zdravorazumskih objasnjena, tipa ... na prolece smo manje znali, nismo bili spremni itd ...

 

Da je u pitanju samo broj testova, valjda bi bolnice bile pune. A to nije slucaj.

Nije rec ovde samo o imeniocu razlomka.

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Da je u pitanju samo broj testova, valjda bi bolnice bile pune. A to nije slucaj.

Nije rec ovde samo o imeniocu razlomka.

Ako te zanima ta tema, pogledaj istraživanje o kome prenosi NPR, gore. Prema istraživanju, za sada je smanjena smrtnost činjenica, ali nije niko utvrdio zašto. Lekari spekulišu.

Link to comment
1 minute ago, trustno1 said:

Ako te zanima ta tema, pogledaj istraživanje o kome prenosi NPR, gore. Prema istraživanju, za sada je smanjena smrtnost činjenica, ali nije niko utvrdio zašto. Lekari spekulišu.

 

Mozes da primetis da se ne sporim sa tobom vec sa Cedom koji ponavlja onu pricu pre sto godina kako te racunate stope ne znace nista zbog varijacije u testiranju. Implicira, kao, sada se testira pa je smrtnost manja.

 

Ne slazem se da je to u pitanju, vec upravo ono sto si ti citirala.

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Da je u pitanju samo broj testova, valjda bi bolnice bile pune. A to nije slucaj.

Nije rec ovde samo o imeniocu razlomka.

 U Makedoniji su bolnice pune (prepune), broj testova je znacajno veci nego ranije. No nevazno ...

Zar i ti tvrdis da ranije dijgnostikovanje bolesti samo po sebi ne vodi manjoj broju fatalnih ishoda ukoliko su svi ostali parametri u lecenju isti (aka samo po sebi) ?

 

edit: a da ne pricamo o tome ako su druge stvari bolje ... kao sto sam vec i napisao u prvom postu kada sam se ovde javio

Edited by cedo
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 U Makedoniji su bolnice pune (prepune), broj testova je znacajno veci nego ranije. No nevazno ...

Zar i ti tvrdis da ranije dijgnostikovanje bolesti samo po sebi ne vodi manjoj broju fatalnih ishoda ukoliko su svi ostali parametri u lecenju isti (aka samo po sebi) ?

 

Aj objasni kako to što dobiješ dijagnozu smanjuje šanse za smrt? Ta spoznaja ti produži život?

Link to comment

Ne znam kako je u MKD, ali u Srbiji pritisak na bolnice nije ni blizu onome iz prethodnih pikova™, sa skoro duplo većim brojem inficiranih na dnevnom nivou. 

Zašto je to tako, pojma nemam. 

Link to comment
17 minutes ago, steins said:

Ne znam kako je u MKD, ali u Srbiji pritisak na bolnice nije ni blizu onome iz prethodnih pikova™, sa skoro duplo većim brojem inficiranih na dnevnom nivou. 

Zašto je to tako, pojma nemam. 

 

НАПЛИВОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ГИ ПРЕПОЛНИ СКОПСКИТЕ БОЛНИЦИ

 

Ковид-19 ги преполни болниците во Штип, Струмица, Прилеп и Куманово

 

Откако Инфективна се преполни, во монтажната болница се лекуваат 15 заразени со Ковид-19

 

Болниците се полнат, црн рекорд на заразени и починати

 

 

edit: ne znam sta da kazem ... i do sada smo mi isli pre vas, cini mi se ... tako da ... spremte se, spremte

 

 

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...