Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

2 hours ago, gospa buba said:

pa mislim ako on nema veze, ko ima :dry:

U Srbiji veze prestaju da funkcionisu cim prestanes da budes neki faktor, властан narocito, odes u penziju...

Valjda udje voda u kablove, stajaznam...

 

 

 

 

A i nije gorenje deponije dovoljno drzavotvorno za дрвојислава...

Da je neki ustav, neko kosovo, tako nesto monumentalno pa i da se cima.

 

 

A ako bas hoces - mozda jos nije obavesten! :D 

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Stanje sa kvalitetom vazduha je alarmantno ali cini se da to ljudi nedovoljno ozbiljno shvataju. 

Cak i na ovom forumu ova tema je deveta rupa na svirali da se tako izrazim. 

 

Inako je percepcija da je drumski saobracaj dominantan zagađivac, on u stvari to nije ni priblizno. Na primer:

 

"... prema podacima Međunarodnog saveta za čist transport (ICCT), u globalnom zagađenju vazduha drumski saobraćaj učestvuje sa skoro 20%..." 

 

Ako je ova prica sa lozenjem jalovine u furune, peci i kotlove tacna onda smo zaista nepovratno izgubljeni. 

 

U kotlovima jalovinu, a na njivama spaljujemo biomasu... 

 

  • +1 2
Link to comment

Posl.dana kidamo i bgd i ns

Nama su vladari namerno pokvarili merac zbog metalfera (a kojeg jedan forumas podrzava , nedimovic, investitori, tako treba) pa gledamo podatke okolnih sela

Screenshot_20201115-074522_AirVisual.thumb.jpg.976d7a86c0ac1bd44e64fd4c8fcaf4b9.jpg

 

 

 

Sami smo krivi, za sve, niko se ne buni nizasta

Treba da se natrcimo na sred gradskog trga, svako svog i vicemo "sledeci"

 

 

Edited by InvisibleLight
  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, DragiButrose said:

Stanje sa kvalitetom vazduha je alarmantno ali cini se da to ljudi nedovoljno ozbiljno shvataju. 

Cak i na ovom forumu ova tema je deveta rupa na svirali da se tako izrazim. 

 

Inako je percepcija da je drumski saobracaj dominantan zagađivac, on u stvari to nije ni priblizno. Na primer:

 

"... prema podacima Međunarodnog saveta za čist transport (ICCT), u globalnom zagađenju vazduha drumski saobraćaj učestvuje sa skoro 20%..." 

 

Ako je ova prica sa lozenjem jalovine u furune, peci i kotlove tacna onda smo zaista nepovratno izgubljeni. 

 

U kotlovima jalovinu, a na njivama spaljujemo biomasu... 

 

Svi danas hoce da ugradjuju parno grejanje,a u kotlovima samo govn..sto ne ubacuju.Po selima je to znak da se ima,da se moze,znak prestiza( ja imam,ti nemas)A onda kad krene dim da kulja,nema veze,trujte se,boli me uvo za vasa pluca ja sam ugradio kotao za 2.000e.Nema pomoci u nas srbalja.

  • +1 1
Link to comment

Ako se ne varam, pomenuto je u nekom od serijala insajdera da je Palma razvio biznis upravo preprodajuci ugalj iz Kolubare pa tu mozda treba traziti odgovor zasto se ovako gromoglasno cuti na govor ovog coveka iz Petnice. 

Inace taj lignit je jako lose resenje za individualne kotlarnice, samo silom prilika ga koristimo za termoelektrane jer nemamo drugi. 

 

Prosto kao i u mnogo drugih oblasti zivota nasa kolektivna svest je na jako niskom nivou. 

Dzaba stan u BgH2O, dzaba SUV, od zagadjenog vazduha se ne moze pobeci. 

 

A da postoje relativno jeftina resenja definitivno postoje. Na primer drvo (rel. suvo), drveni briket i pelet su sasvim dobra zamena za ugalj a neuporedivo zdravija. A da ne govorimo da hiljade tona biomase svake godine ostanu neiskoriscene. 

 

Naravno, filteri na toplanama su prvi prioritet i na tome treba insistirati. Ako ljudi u gradskim sredinama ne shvataju da komfor centalnog daljinskog grejanja ima svoju tamnu stranu bolje bi bilo da se o tome zamisle. 

 

I na kraju, stvarno je tuzno kad se pogleda mapa zagadjenosti i po zapadnoj Evropi sa visestruko razvijenijom industrijom sve neke nijanse zelene, a kod nas crvena kao u devetom krugu pakla. 

 

Link to comment

ne znam koliko je poznato da u beocinu u cementari spaljuju otpad, i to bez ikakvih filtera. to je doduse praksa jos od "nasih", dulic potpisao.

nekoliko km vazdusnom od novoga sada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...