Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

Pošto kukamo ne jedno 7 topika o zagađenom vazduhu, mislim da je zaslužio svoju temu na PDF Zdravlje

i nekoliko korisnih odrednica za početak

 

1. Provera kvaliteta vazduha

SAJTOVI: SEPA | Blic |AirVisual | aqicn

Aplikacije: Real time AQI | AirVisual

 

 

2. Izgleda da smo zagađeni već duže vreme, ali da smo tek sa ozbiljnijim merenjima svesni toga

ispod je izvod iz doktorata pointakenove jaranice, koji kaže da je zagađenje manje više u celom gradu slično i  da ga je bilo i 2008.

IMG_0637.jpg.38e2c04ba42f3f5c7c0fa7265c7a6f6b.jpg

 

Više o tome

 

 

 

3. Prečišćivači, maske i merači zagađenja

Ako je verovatni testovima sa interneta ne vredi davati baš puno para na maske i prečišćivače za prostorije, jer i sa manje para se mogu dobiti dobri rezultati.

Na tržišt Srbije su za sada najpopularniji Zepterov prečišćivač (~100 hilj din), Xiaomi (25-40 hilj din) i vidim da su kupovali neki ruski Nobel-Ambilife.

Za sada nema konkretnog feedbacka da potvrdi kako je sa njima, osim ovog testa koji kaže da xiaomi odradi posao, ali onda dopusti da se prostorija opet zagadi pre nego što krene da prečišćava

Na aliexpresu ima merača zagađenja

 



Average-Effectiveness-vs-Price-EN-1-1024

 

Mask-Effectiveness-vs-Price-EN-1-1024x76

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja imam neko Xiaomi sokocjalo, otprilike ga ne gasim zimi, ali drzim na najslabijem rezimu rada (ili sleep mode ili low). On ima u sebi valjda neki merac zagadjenja, uglavnom drzi prostoriju na 10-20 (necega). Ako ga ne palim ceo dan a drzim otvoren prozor, kad upalim bude i do 70 (necega). Kad kuvam ili kad neko pusi u stanu ode na 90+ lagano, mada se jako brzo spusti.

Link to comment

mislim da će se dobri ljudi sa kupujemprodajem posle velikog uspeha sa električnim trotinetima sada omastiti i sa prečišćivačima

dosta ljudi sa kojima pričam razmišljaju da uzmu za kuću ili su počeli po kancelarijama da skupljaju pare za prečišćivače 

Link to comment

Ne znam, nisam sklon teorijama zavere, ali mi se čini da je sav ovaj hajp panika oko zagađenja vazduha prosto kreiranje tražnje za prečišćavačima vazduha.Obišao sam tri grada u Srbiji poslednjih desetak dana, od kojih su dva među najvećim zgađivačima, i to decenijskim; nisam primetio promenu u kvalitetu niti mirisu vazduha. 

E sad, moguće i da sam oguglao i da ne osećam razlike u kvalitetu, ali stvarno ne osećam to o čemu ljudi kukaju.

 

  • +1 1
Link to comment

Bio u Soko Banji na lečenju od astme jedno 12 godina uzastopno, ali mi nije pomoglo*. :sad:

 

edit: *nije mi pomoglo da provalim razliku u kvalitetu vazduha u Novom Sadu, npr, sad i pre deset godina.

 

edit: ovo je lipov k..lin za nas koji smo udisali sumpor dioksid iz borske topionice godinama.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

jebeni černobiljski ćata.

hteo sam to da okačim, ali se somina ograničila na to da je vazduh tog prepodneva prihvatljiv

ja ne vidim zgradu prekoputa. ovo nisam doživeo ni u pekingu i šangaju.

Link to comment
8 minutes ago, Ravanelli said:

ja ne vidim zgradu prekoputa. ovo nisam doživeo ni u pekingu i šangaju.

Moj muz jeste, nisam verovala kako gadno to izgleda kada mi je slao fotke tokom i posle zagadjenja.

(Just sayin' - slazem se da je u Beogradu uzasno)

Link to comment
46 minutes ago, Ravanelli said:

mislim da će se dobri ljudi sa kupujemprodajem posle velikog uspeha sa električnim trotinetima sada omastiti i sa prečišćivačima

dosta ljudi sa kojima pričam razmišljaju da uzmu za kuću ili su počeli po kancelarijama da skupljaju pare za prečišćivače 

Trenutno je sve rasprodato, nema zaliha u celoj EU.

Na Xiaomi mislim.

Link to comment

koja aplikacija za telefon je najbolja ?

mislim, što se tiče merenja zagađenja 

 

duni vetre malo sa neretve dunava  :cry:

 

ed.

više niti jednu reč ne mogu da otkucam bez neke greške :dry:

da li sam već toksifikovanatm  :D 

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...