Jump to content
IGNORED

Ima jedno mesto...


maheem

Recommended Posts

Naporan dan iza mene: 2h spavanja u poslednja 24h, 1000km vožnje u 10h, 12h šljake, dva debila koja su otežala ionako težak dan.
Elem, slušajući plejlistu u kolima zaređalo se par pesama koje su posvećene nekim posebnim mestima, grad, zemlja, rajska ostrva, dom, itd. pa eto inspirisan time rekoh da nabacam te numere i još poneke koje su mi prvo pale na pamet a vi nastavite.
Emocije prema određenom mestu - lokal patriotizam, ljubav, nostalgija, patnja i ostalo:

Baltimore Nina Simone...prigodan kolaž iz The Wire:


Volim i originalnu verziju Randy Newmana al Ninina je ipak pravi Baltimore, koji, uzgred, nisam imao prilike da posetim :D
 



Iz Baltimorea u Chicago.
Ovo mi je jedan od boljih tekstova u muzici iako je više no siromašan (ispod će da bude još bedniji tekst koji još više volim), u kombinaciji sa svirkom i atmosferom pretvorio je ovu stvar u himnu:
Roy Ayers - Chicago

 

Chicago pt.2
Ovog puta tekst preliva.
Serengeti - Dennehy

 

Ostajemo u USA. Kratak skok u NYC.
Početak je sjajan, kasnije je bzvz:

 

 

Edited by maheem
  • Wub 1
Link to comment

Detroit...
Detriot...
Neću mnogo daviti. Možda neki drugi put :D
 


Voleo bih da je ovo pesma grada u kojem živim pa da je pevam sa ortacima za šankom kad se dobijemo alkoholom. Ronnie Love - Detroit, MI 

 

"those synth pads are like city lights passing by when you're laying stoned on back seat of the car" to mi je prošlo kroz glavu kad sam je prvi put čuo, to zamišljam svaki put kad je čujem:

 


CALIFORNIA!

 

 

  • +1 1
Link to comment

Super tema!

 

Zanimljiva geografija u naslovima me godinama zanima, možda pomalo i opseda - ipak ne baš koliko i Sufjana Stevensa.

Druga slična tema, ali koja po svemu što znam može da ponudi daleko uži izbor i koju sam jednom prilikom postavio na nekom drugom forumu bila bi ona sa imenima stvarnih (ne izmišljenih osoba!) u naslovima pesama (poput Ingrid Bergman Wilco i Billy Bragg, ili Miles Davis Funeral Morphine, ili John Coltrane Stereo Blues The Dream Syndicate, ili Alex Chilton The Replacemants....)

 

 

Pesme na koje u trenu i instiktivno pomislim:

 

Loretta Lynn & Jack White - Portland, Oregon

 

 

i The Dream Syndicate - Boston

 

 

Obe zvuče pompezno, a svakako euforično. Ujedno, to bi bile pesme koje bih voleo da mi sviraju u kafanama. Ko zna, možda bih tada postao kafanski tip?

 

 

 

Vidim da si temu proširio i na republike, pokrajine i SAO. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

The Ghetto
Često u šali kažem da mi je ovo pesma sa omiljenim tekstom. Jezivo zvuči svaki ton ove stvari. Sluša se zatvorenih očiju.
Joy and Pain. Darkness and Light. It makes you cry, it makes you smile, it makes you dance. Light the spliff. Pass the spliff. 
Ritam, klavijature, perkusije, Donijevo pevušenje, stenjanje, taj uzvik HEY! tapšanje, bebina vriska, đitra,...
 


George Benson ima svoju originalnu verziju Geta - El Barrio. Masters At Work su ih smixali u jednu stvar:

 

Link to comment
5 minutes ago, Ras said:

Super tema!

 

Zanimljiva geografija u naslovima me godinama zanima, možda pomalo i opseda - ipak ne baš koliko i Sufjana Stevensa.

Nznam može da ponudi daleko uži izbor i koju sam jednom prilikom postavio na nekom drugom forumu bila bi ona sa imenima stvarnih (ne izmišljenih osoba!) u naslovima pesama (poput Ingrid Bergman Wilco i Billy Bragg, ili Miles Davis Funeral Morphine, ili John Coltrane Stereo Blues The Dream Syndicate, ili Alex Chilton The Replacemants....)

 

 

 

 

Vidim da si temu proširio i na republike, pokrajine i SAO. 

 

 

 

Haha i meni je slično iz tvog prvog pasusa palo na pamet danas.
A što se tiče širine teme nek ide do zvezda

Link to comment

Ako je The Ghetto savršena stvar za otvaranje svirke jednog benda, onda je Come Down Baby savršena za otvaranje dj seta, poziv na rajsko ostrvo, poziv na podijum.
Bend je poznatiji po, gle čuda, pesmi posvećenoj svom gradu :D

 


 

Link to comment

e kad se setim da sam u zanimljivoj geografiji u koloni za voće i povrće napisao cantaloupe pa me je sestra bivše ribe napala da izmišljam, histerija, prekid igre, cirkus.


za ovu nisam nešto posebno vezam našla se na pomenutoj plejlisti i dopala mi se pa će se slušati još.

 

Edited by maheem
Link to comment

Voleo bih jednom da doživim neki road trip zapadnom obalom, ova stvar bi svakako bila na plejlisti za slušanje u kolima... idealno za dremuckanje dok neko drugi vozi :)

 

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...