Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

gledajte the last kingdom, ja ko papagaj:laugh:

 

mozete li mi onda objasniti onu princezu sa grosem da li je bila carobnjak kada mu rekla da mu je sudbina devojka iz sume?  kako je znala? 

Edited by mustang
Link to comment

Pa darovita je. Inače je žrtva čarobnjačke zavere koja je imala za cilj kontrolu plemstva. Odveo ju je kraljev lovac u šumu i silovao, a ona ga onda ubila dok je bio spuštenih gaća. Druge devojke su zatvarane u kule, a jedna je pobegla pomoću pletenica koje je spustila spasiocu. Zvuči poznato? 😄

Link to comment

Odgledah i zavrsnu epizodu, fino odradjeno u celini. Casting je ipak ispao sasvim pristojan. Za muski deo nisam ni sumnjao. Jedino me nervira ovo miksovanje boje koze, u serijalu gde tome nema mesta.

Sada treba docekati nastavak, za koji logicno treba dosta vremena.:dry:

Link to comment

Peta i šesta pokazuju da budžet i nije preveliki... Šteta, ponadao sam se spektaklu sa đinom i pretvaranjem seljana u sitne životinje... Ne znam šta je falilo da se pronalazak ćupa sa đinom prikaže kao u knjizi - pecali i navatali slučajno, a ne: tražim đin u reci, umukni Nevene, neću da ti kažem zašto.

Potpuno bespotrebno petljanje sa Mišovorom, doplerom i Vitezom sa crnom pticom. Plus prikaz nilfgardske ekspanzije kao nekog verskog fanatizma. Vilenjak-crnac ispade nepotreban, koliko i besmislen.

Bar se tajmlajn doveo u red.

Edited by Zabalujev
Link to comment

U knjigama su svi beli ( a i u igrama cini mi se), no ajde umetnicka sloboda.

U igrama carobnice izgledaju raskosno  (izuzetak su ove iz juznih krajeva), posebno Triss i Yennefer. Ovde je dobro prikazana njihova fizicka transformacija.

Edited by Miljenko
Link to comment

U igrama čarobnice imaju isti stajling bez obzora na vremenske uslove. Dakle, Tris je sa obnaženim poprsjem i kad pada sneg. Jen uvek u bundici itd. Ali besni gejmeri će kritikovati svaku sitnicu i nelogičnost u seriji - zbog čega ignorišem gejmerske yt kanale zadnjih dana.

Fala Večnom plamenu što su nas poštedeli Geraltovih famoznih pirueta u mačevanju.

 

Link to comment

Dobro sad. U igrama mozes izvesti kakvu god kombinaciju udaraca. Trebalo je to pretociti u neku smislenu koreografiju za seriju i to je odradjeno iznenadjujuce dobro. Bonus je sto se Cavill super snasao u svemu tome.

Link to comment

Ne pričam o igrama, nego o knjigama, gde u opisima borbi stalno pominje Geraltove piruete. I u Vesemirovoj instruktaži u Kaer Morenu. 

Zadovoljan sam Geraltovom koreografijom u seriji. Normalno, ništa flashy, brzo i graciozno.

 

Zanima me kako će prikazati u narednim sezonama Geraltove borbe sa profi ubicama. Kavil odličan. Dijalozi mnogo bolji nego u knjigama.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Imas i u igrama te piruete, narocito u prvom delu. To je znalo da nervira, kada naletis na jakog neprijatelja (Koshchey na primer). Dok izadjem iz piruete, iseckan sam na parcice. U trojci je borba fluidna, pa i nisam obracao paznju na iste.

Link to comment

ja odgledo prve dve epizode za sad, baš idu od sjaja do očaja. potpuni haos u scenarističkom pogledu, ne samo što ne cimaju da objasne različite tajmlajnove, nego za gomilu scena nemaš pojma ni zašto su uopšte bitne. ono na kraju prve epizode deluje ko random ulični fajt, ni ja nisam skapirao zašto bi geralt iz toga izvukao nadimak koji će ga pratiti ceo život. u drugoj epizodi tek što pomenu elfove, a nekih pet sekundi kasnije upoznajemo njihovog kralja :D pa brate mili, ne ide to tako, stiče se utisak da se radi o nekoj gerila jedinici s ukupno 15 članova na celom svetu. i uopšte, glavni utisak je da previše žure s narativom, ko da nisu imali vere da će snimati više od ove 1 sezone.

 

dandelion je brutalno naporan za sad, deluje ko da je prioritet kod njegovog castinga bio naći nekog ko zna da peva, a za glumu će se već snaći. nije mi ni u igrama bio omiljeni lik, al ovde su ga baš odvrnuli na 11...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...