Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

Odgledao prvu epizodu, dobro je, solidno za sad, ima malo i tog gejmerskog štimunga, solidna atmosfera, muzika/zvuk, scenografija. 

 

Malo nervira ta Netfliks kamera, a vidjećemo kako će narativno da se drži. 

Link to comment

Od 12AM PST dostupno. 

 

Gledaj, probaj, ima tog slovenskog štimunga, mada se meni iskreno rečeno više sviđa šta su napravili od igre nego što sam nešto bio oduševljen literarnim predloškom. Još je rano za ocjene, ali za sad je pitko i prija oku, a djeluje da neće patiti ni od političke korektnosti, što je dobro. 

Link to comment

Prvo Cintra i Blaviken, očekivano. Ko je čitao knjige zna sve, ko nije ništa mu ne znače ova imena. Mislim da Blaviken nije dobro scenaristički urađen, onome ko nije čitao knjige nije baš jasno šta se tu događa tačno. Nije ni Cintra baš nešto, ali tu će se priča tek odmotavati, pa možda bude jasnije dalje. Rekao bih i da je produkcijski siromašniji od GoT, ali bih verovatno trebao da poredim prvu sezonu GoT sa ovim, što me sada mrzi da gledam.

Link to comment

Odlična. Dubok naklon. Odgledao celu Netfliks odjavnu špicu u znak poštovanja. Dobra gluma, predivna Renfri. Blaviken nalickaniji nego u knjizi. Mišovor mi nešto mnogo sređen, valjda se džentrifikovao na dvoru. Rešili da ne udaraju na reference Sapkovskog na poznate bajke koje je provlačio kroz svoje priče. Hejteri nek jedu govna. 

Link to comment
Odlična. Dubok naklon. Odgledao celu Netfliks odjavnu špicu u znak poštovanja. Dobra gluma, predivna Renfri. Blaviken nalickaniji nego u knjizi. Mišovor mi nešto mnogo sređen, valjda se džentrifikovao na dvoru. Rešili da ne udaraju na reference Sapkovskog na poznate bajke koje je provlačio kroz svoje priče. Hejteri nek jedu govna. 
Blaviken u prvoj znači samo jedno. Neće biti razvlačenje literalnog predloška u nedogled kao što je slučaj sa npr American Gods. Ovim tempom očekujem da će da bude još maksimalno 4 sezone, što je i ok. Nije ni netflix poznat po pre dugim serijalima.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

odgledao prve 2, nisam nešto impresioniran, prva naravno bolja da se navuku gledaoci da prate, paukoliko čudovište iz močvare je lol sa ljudskim torzom, završna borba u blavikenu dobro urađena, druga epizoda filer ili je možda bitno za dalju priču obuka grbave svinjarice?

- podseća na obuku arije u crno beloj kući, valjda neće to razvući kao u got-u :happy:

- samo 8 epizoda, doduše traju skoro po sat vremena...

Edited by gone fishing
Link to comment

Moze biti nezgodno za pracenje, onima koji nisu citali knjige (ili igrali igre); posebno ovo preplitanje proslosti i sadasnjosti.

Da ne pravim preterane spojlere, desavanja u Aretuzi, iz druge epizode, su se dogodila dosta pre napada na Cintru.

Edited by Miljenko
Link to comment

Druga epizoda već slabije. Priča sa Đavolom je skraćena da se napravi mesta za Jenine zajebancije po Aretuzi i Cirino lutanje po šumi :dry: Ne sviđa mi se ovaj paralelni razvoj priče o svo troje. Kapiram da je potrebno da se gledaoci upute u likove kao priprema za sledeće sezone gde će biti mnogo akcije i intriga, no ajd, će da vidimo. Mada je stvarno zbunjujuće jer nema naznaka šta se dešava u koje vreme. Jen je mogla da se rodi i prođe obuku 200 godina pre Geralta, na šta je Neven često podsećao. 

 

Token crnci na sve strane. Oukej.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Pokusavaju da uvedu vecinu glavnih likova u pricu. Ne znam koliko je sretno resenje, prebacivanje preko ponora godina, bez bilo kakve naznake (trenutno sam kod trece epizode).

Edited by Miljenko
Link to comment

Pogledao prvu, gori treš nego što sam očekivao.

 

Cavill lep kao slika, ali to smo znali od ranije. Radi OK posao sa tekstom koji dobija, ali džabe kad dobija gluposti, jebao ih lesser evil.

 

Ciri ima 18 godina, njena baba 44 a deda 45, znači generacijska razlika još manja nego u knjizi.

 

Girlboss overload, u jednoj epizodi dobili smo redom Mariliku (like milk!), Renfri, babu Calanthe i unuku Ciri - sve do jedne kukaju protivu Patriarchy.

 

Spektakularno debilni dijalozi, od kurčevitog krčmara koji preti spooky dvometrašu sa mačem na leđima, do debil deteta koje ponosno priča kako je otrovala psa i prodala leš za 15 kruna, do babe i unuke koje su imale sledeću neobjašnjivu razmenu:

- We must be prepared in case they... 

- In case they what? :isuse: 

- Nothing that concerns you.

 

Slow motion akcija kakva bi bila prilično impresivna pre jedno desetak godina. Minions koji napadaju protagonistu uredno jedan po jedan, nikako svi zajedno, kao da je Brus Li. Vojska postrojena u duuugoj liniji, dubine jedan. Pešadija sumanuto juriša na konjicu. Konjica umesto da sačeka da idioti nekako ustrče uzbrdo, sjuri im se u susret to snatch defeat from the jaws of victory.

 

Niflhajmdergarmišpartenkirhđani stvarno nose onaj scrotum armor jbtbg :hail: :hail: :hail: Naravno, ni scrotum ni steel ne služe ama baš ničemu - svako oružje penetrira oklop kao da je od papira. Nije ni čudo da je Geralt za svoju završnu fajt scenu odlučio da skine oklop koji je onako bezveze nosio od početka epizode.

 

2/10, od toga je jedno -5 samo za debilni scenario

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pogledao prvu, gori treš nego što sam očekivao.

 

Cavill lep kao slika, ali to smo znali od ranije. Radi OK posao sa tekstom koji dobija, ali džabe kad dobija gluposti, jebao ih lesser evil.

 

Ciri ima 18 godina, njena baba 44 a deda 45, znači generacijska razlika još manja nego u knjizi.

 

Girlboss overload, u jednoj epizodi dobili smo redom Mariliku (like milk!), Renfri, babu Calanthe i unuku Ciri - sve do jedne kukaju protivu Patriarchy.

 

Spektakularno debilni dijalozi, od kurčevitog krčmara koji preti spooky dvometrašu sa mačem na leđima, do debil deteta koje ponosno priča kako je otrovala psa i prodala leš za 15 kruna, do babe i unuke koje su imale sledeću neobjašnjivu razmenu:

- We must be prepared in case they... 

- In case they what? :isuse: 

- Nothing that concerns you.

 

Slow motion akcija kakva bi bila prilično impresivna pre jedno desetak godina. Minions koji napadaju protagonistu uredno jedan po jedan, nikako svi zajedno, kao da je Brus Li. Vojska postrojena u duuugoj liniji, dubine jedan. Pešadija sumanuto juriša na konjicu. Konjica umesto da sačeka da idioti nekako ustrče uzbrdo, sjuri im se u susret to snatch defeat from the jaws of victory.

 

Niflhajmdergarmišpartenkirhđani stvarno nose onaj scrotum armor jbtbg :hail: :hail: :hail: Naravno, ni scrotum ni steel ne služe ama baš ničemu - svako oružje penetrira oklop kao da je od papira. Nije ni čudo da je Geralt za svoju završnu fajt scenu odlučio da skine oklop koji je onako bezveze nosio od početka epizode.

 

2/10, od toga je jedno -5 samo za debilni scenario

Сад да гледам или не Вини?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...