Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Veoma retko to uopšte koristim, ali viđam ljude koji itekako gledaju. 

Meni je recimo pre neki dan trebala informacija da li je neki broj u ulici poslednji pre raskrsnice ili prvi posle nje. Hteo sam da to znam unapred i zato sam pogledao u mapu, zatim je zatvorio i krenuo na vožnju. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Pošto je zaraza opet eksplodirala nije loše da se podsetimo nekih stvari vezano i za ovu temu. Bilo koju vrstu prevoza tuđim automobilom kako god se to zvalo treba sad izbegavati. Bicikli, elektrotrotineti, svoji ili iznajmljeni su najbolja opcija, kao i pešačenje. Ako morate da koristite prevoz tuđim automobilom uz podrazumevajuću masku obavezno potpuno otvorite prozor pored kog sedite. Vozaču recite da isključi klima uređaj ako ga je uključio. Ako je i vozač otvorio svoj prozor - još bolje. Promaja je sada naš najbolji prijatelj i saveznik. Zapamtite - putnički automobili je kao i lift veoma mala prostorija i zbog toga veoma pogodan za širenje zaraze. Srećno i čuvajte se!

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Izgleda da će to postati nebitno:

 

 

 

Quote

 

Inspekcija naložila operaterima da uklone aplikaciju CarGo

Gradska inspekcija uputila je izvršno rešenje operaterima javnih komunikacionih mreža i usluga na teritoriji Srbije da sa internet domena kompanije "CarGo tehnolodžis" iz Beograda uklone aplikaciju ove kompanije, saznaje "Tanjug".

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/4073475/cargo-uklanjanje-aplikacije.html?fbclid=IwAR3Q3ngjeIEWxqTmN6UKiO08anuALjr4aHSFCPGXdzA_BwDpIPibfSojvOo

 

Link to comment
5 hours ago, dragance said:

Znači gradska inspekcija nalaže javnim operaterima (kome? Kojima?) da skinu aplikaciju (kako? Odakle?)?? U suprotnom kazne! (kome? Zbog čega?) 🤣🤣🤣

neshto kao zakljuchajte internet :unsure:

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

neshto kao zakljuchajte internet :unsure:

Možda ne znaju kako sve to funkcioniše. A usput, nije “zabranjena” aplikacija niti vožnja, ali kao “da se skine sa interneta” 🤣. Još samo da zaključimo kakve to ingerencije ima gradska inspekcija...

Link to comment
6 hours ago, burekuser said:

A kako to zapravo funkcioniše, kako su recimo gasili Uber po Evropi? Vidim da si upućen. 

Nisu ga gasili nikada. Niti je to probala raditi “gradska inspekcija”. U pojedinim zemljama bi policija pisala kazne vozačima jer su koristili uber aplikaciju dok su vozili klijenta. I sa tim se prestalo jer više niko ne jebe taksi kartel. Danas gradovi daju licence vozačima ubera ili koje god aplikacije (imaš ih oho-ho). “Narediti” telekomu ili kome god da “skinu” aplikaciju sa interneta je :isuse:. Aplikacije su u androidovom ili apple app storu. 

Link to comment

Možda će da traže da se aplikacije skinu sa srpskih verzija stora. 
 

Ja npr nemam na apple store srpskom jutjub i gugl aplikacije uopšte, znači može da se ograniči. Pretpostavljam da bi naša Vlada mogla to da isposluje, osim što je pitanje da li hoće

Link to comment

Ja sam pisao za FB mišljenje o tome koji su srpski propisi glede izbora i kako se oni reflektuju na njih, uključujući i nadležnost naših organa. 
 

Sećam se da sam analizirao situaciju gde naša tržišna inspekcija šalje rešenje FB u Dablin poštom i nalaže im da skinu neki oglas i kažnjava ih sa 50k dinara. Objasnili smo im da je to samo teoretska mogućnost, ali im se ni to nije baš svidelo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...