Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

9 minutes ago, nesha taxista said:

Putnici pre svega žele da taksi bude što jeftiniji. Ja to razumem, ali jurnjava za damping cenama neizbežno dovodi do ogromnih radnih vremena vozača i posledičnog premora usled kojeg se izazivaju saobraćajne nezgode. Pri tom žrtve često budu ljudi koji sa aplikacijskim taksijem nemaju nikakve veze. Zbog svega toga sve je više evropskih gradova koji takvim kompanijama zabranjuju rad. 

U Srbiji međutim korisnici Car go usluga ne moraju da brinu da će ta firma biti ukinuta. Bezbednost je ovde prioritet samo dok se to ne kosi sa nečijim političkim ili finansijskim interesima, što važi za sve segmente života. Videćete uostalom već sutra. Bukvalno. 

Hoću reći da će ta firma svakako postojati bar dok bude postojala i ova vladajuća garnitura. Cenim da će to biti još dugo. 

Na prvom mestu bi trebalo da je bezbednost. Na žalost, u Beogradu bar, je na prvom mestu da se zaštite taksisti i njihov položaj. Što je razumljivo, svako se bori za sebe. Ali to je relativno lak posao, može da ga radi većina ljudi i teško će moći da ostane ovakvo stanje sa zakonskim ograničavanjem konkurencije bez obzira na to ko je na vlasti. Štaviše, imali bi i bolju konkurenciju možda u drugom slučaju.

Link to comment

Problem je u tome sto neshina prica deluje licemerno, jer taksistima decenijama puca kurac za bezbednost - bahata voznja i jos bahatije parkiranje, divlji taksisti, telefoniranje, cigarete i sve drugo... E sad kad je dosla konkurencija - opa, bitna je bezbednost, vidi ovi gledaju u telefone, ua ! 

Naravno, vecina taksista nije takva, ali nisam primetio da su se neshe™ tada bunile zbog bezbednosti 

Link to comment
6 hours ago, nesha taxista said:

Desilo se i da završi u bolnici. Nigde u svetu korišćenje navigacije nije zabranjeno, ali je baš svuda zabranjeno udaranje drugih vozila, pešaka i ostalih učesnika u saobraćaju kao posledica gledanja u druge stvari (navigacija, mobilni, razni novi gadžeti u kolima i slično). Nikad se neće saznati koliko je nesreća izazvano igranjem s navigacijom u toku vožnje, to jest ja ne znam da je posebno o tome vođena negde statistika. Znam samo da sam ja imao već 2 sudara zbog toga. Momak u Pežou koji mi je izleteo mi je posle uz izvinjenje priznao da se izgubio gledajući navigaciju pošto je iz drugog grada, a isti je bio slučaj i kad je pre godinu dana jedan naleteo na moj zaustavljen auto pred pešačkim prelazom. Sreća pa sam držao nogu na koćnici inače bi me još na nekog pešaka nabacio.  

Navigacija treba da se koristi izuzetno, baš kad nešto zapne i to najbolje kad auto stoji, a ne da se rad bazira na onom ''Nema veze što ne poznajem grad, imam navigaciju''. 

Navigacija radi bez gledanja u bilo šta Nešo.

Link to comment
13 hours ago, Zeleni sto said:

Na prvom mestu bi trebalo da je bezbednost. Na žalost, u Beogradu bar, je na prvom mestu da se zaštite taksisti i njihov položaj. Što je razumljivo, svako se bori za sebe. Ali to je relativno lak posao, može da ga radi većina ljudi i teško će moći da ostane ovakvo stanje sa zakonskim ograničavanjem konkurencije bez obzira na to ko je na vlasti. Štaviše, imali bi i bolju konkurenciju možda u drugom slučaju.

Zapravo uopšte nije lak, samo tako izgleda onima koji to nisu nikad radili, a stanje da će neko u slobodno vreme da tu pored svog posla zaraživati džeparac uzimajući onome ko od toga živi naravno da nije održivo. Svakako je time ugrožena i bezbednost kako zbog samog načina rada, tako i zbog premora vozača. 

Link to comment
12 hours ago, dragance said:

Navigacija radi bez gledanja u bilo šta Nešo.

Radi na autoputu kad si sam, ali u gradu uz svu spoljnu buku vozila i ostalih zvukova, kao i razgovor u kolima između putnika ili kad putnik s nekim priča telefonom ... kako bi bilo da ja tebi kao putniku kažem da treba da ćutiš da bih ja mogao da slušam navigaciju? Oterao bi me u mesto rođenja. Ne geografsko. 

Ako hoćeš nešto da radiš, a ne znaš, ok, niko se nije nanučen rodio, naučićeš i ti. Ali neki ovde brane pravo nekoga da nešto radi, a pri tom ne želi ništa da nauči i još kaže kako je to normalno. :frust:

 

Rekoh vam, samo mene su dvojica udarila zbog tih navigacija.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Nesho, ako nije tajna, jel imas neko svoje odredjeno radno vreme, i koliko otprilike voznji napravis za taj period?

I takodje ako nije tajna, imas li neku statistiku koji prosek naplate imas po voznji?

Link to comment
24 minutes ago, nesha taxista said:

Radi na autoputu kad si sam, ali u gradu uz svu spoljnu buku vozila i ostalih zvukova, kao i razgovor u kolima između putnika ili kad putnik s nekim priča telefonom ... kako bi bilo da ja tebi kao putniku kažem da treba da ćutiš da bih ja mogao da slušam navigaciju? Oterao bi me u mesto rođenja. Ne geografsko. 

Ako hoćeš nešto da radiš, a ne znaš, ok, niko se nije nanučen rodio, naučićeš i ti. Ali neki ovde brane pravo nekoga da nešto radi, a pri tom ne želi ništa da nauči i još kaže kako je to normalno. :frust:

 

Rekoh vam, samo mene su dvojica udarila zbog tih navigacija.

 

:lolol: aj pa da nisam milion puta koristio navigaciju u gradovima i sa putnicima (drugarima/familijom) i muzikom - jer se, pazi, muzika sama smanji - a stvar navike da sam u razgovornom autopilotu. Bezi bre, zajebavaj nekog drugog. Sad vidim da spinujes, a ne da iznosis svoje misljenje.

Edited by dragance
Link to comment
44 minutes ago, nesha taxista said:

Zapravo uopšte nije lak, samo tako izgleda onima koji to nisu nikad radili, a stanje da će neko u slobodno vreme da tu pored svog posla zaraživati džeparac uzimajući onome ko od toga živi naravno da nije održivo. Svakako je time ugrožena i bezbednost kako zbog samog načina rada, tako i zbog premora vozača. 

Jbg, razilazimo se u raspravi. Meni je bitno kao korisniku da usluga bude bolja i smatram da ukidanje konkurencije i veštačko održavanje zatvorenog kruga pružalaca usluge to sprečava. Tebi je bitno da se car go ukine i konstantno navodiš neke dokaze u vidu anegdota. Napisao sam relativno lak, pošto zahteva da znaš da voziš, poznaješ grad i da imaš neki normalan odnos sa korisnicima. Nažalost i to malo vrlo često nije na odgovarajućem nivou. Zašto ne bismo pustili da i korisnici kažu šta žele? Zašto taksisti ne traže da se u zakonu nađu pomenute zamerke pojavljivanju konkurencije? Zašto se npr. ne uvede zabrana vožnje duže od 6, 8 ili 10 časova ili obavezno osiguranje putnika umesto zabrane konkurencije? To bih voleo da čujem od taksista. Sa druge strane, nemam potrebu da odgovorim na to zašto se dozvoljavaju preduge smene kad je sasvim logično da s obzirom da predstavljaju opasnost, treba da se zabrane. Zakonom. A ne rad konkurencije. Ako želim da otvorim neku radnju i pružam usluge, ne razumem zašto bi me zakon u tome sprečavao. I ne znam stvarno zašto se ova rasprava vodi samo kad su taksisti u pitanju, a ne neka druga profesija. U stvari znam, drugi kad blokiraju saobraćaj, policija ih skloni.

Link to comment

Dignu frku zato što su dali xx hiljada evra svom kartelu za licencu (da rade šta hoće) i mislili su da će tako do veka. Samo, tehnologija ih zajebala i omogućila i drugima da to rade. To ti je kao ono uložiš xx hiljada evra u 4 skupa vranca i kočije, a onda shvatiš da si se zajebao pa aj da blokiramo prugu parnim lokomotivama.

Link to comment
On 20.6.2020. at 12:09, Halvard said:

 plus što mi je nedavno na aplikaciji izašlo da je vozilo udaljeno 5 minuta i da je vožnja prihvaćena, da bi me onda vozač zvao i rekao mi da on nije tamo gde mapa pokazuje da jeste i da ne može da se pojavi u roku od 20-ak minuta.

 

Ovo se ponovilo i danas. Nakon 3 minuta me je aplikacija ponovo povezala sa istim vozačem.

 

Mislim da se moje prijateljstvo sa CarGo bliži kraju :grozan:

Link to comment

U nedelju uveče oni kojima navigacija ne treba tražili od tašte 1500 rsd od autobuske do Nehruove. Cirka 7km [emoji23], pošteni ljudi, godinama to rade.

Link to comment
On 21.6.2020. at 12:21, LeBron said:

Nesho, ako nije tajna, jel imas neko svoje odredjeno radno vreme, i koliko otprilike voznji napravis za taj period?

I takodje ako nije tajna, imas li neku statistiku koji prosek naplate imas po voznji?

Nemam određeno radno vreme, ali najčešće radim prepodne od 7 do 11 i popodne od 4 do 10. Vikendom uveče ostanem malo duže, ali i krećem malo kasnije. Broj vožnji sad izuzetno varira jer se tržište još nije oporavilo od vanrednog stanja, a nama koji pretežno radimo danju dosta je ugrozila posao i činjenica da škole ne rade. Prosečna vožnja po studiji saobraćajnog fakulteta je 3,2 km, što će reći negde oko 270 dinara. Danju je prosek nešto manji, a noću malo veći. Inače cenu vožnje na bilo kojoj relaciji u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Nišu, Kruševcu, Leskovcu i Vranju možete dobiti na ovom linku.

Link to comment
On 21.6.2020. at 12:37, dragance said:

 

:lolol: aj pa da nisam milion puta koristio navigaciju u gradovima i sa putnicima (drugarima/familijom) i muzikom - jer se, pazi, muzika sama smanji - a stvar navike da sam u razgovornom autopilotu. Bezi bre, zajebavaj nekog drugog. Sad vidim da spinujes, a ne da iznosis svoje misljenje.

Da li se ti šališ ili zaista ne shvataš razliku između putnika koji te plaća i drugara/familije?! 

Link to comment
12 minutes ago, nesha taxista said:

Da li se ti šališ ili zaista ne shvataš razliku između putnika koji te plaća i drugara/familije?! 

Da li se ti šališ da trebaš da gledaš u telefon ili ugradjeni sat nav da bi pratio uputstva po gradu? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...