Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

Znači poznavanje grada, i te kako, ne samo gde je neka adresa na koju se ide, već još više na koje sve načine do te adrese može da se stigne. Mene su više od nekoliko puta taksisti do cilja vozili alternativnim putevima koje čak ni ja ne znam, iako živim ceo život u BGD, i tako mi uštedeli gomilu vremena u gužvama, a da ne govorim da sa taksistom nikad nisam imao objašnjavanje gde se nalaze tih par adresa do kojih se obično vozim. Sa druge strane, u CarGo sam imao situacije da vozači uopšte nemaju predstavu gde se nalazi npr. adresa mog stana koja je u jednoj relativnoj poznatoj ulici u centru grada - dakle ne znaju ni da je u pitanju centar grada, a kamoli put kojim trebaju da voze, obzirom da vozači ni nisu iz Beograda, već su došli iz npr. Valjeva ili Zrenjanina da odvezu smenu i da se vrate...

Link to comment
14 hours ago, Ayatollah said:

Mene je Car Go počeo da ozbiljno nervira. Obično ga koristim uveče kad se vraćam kući sa posla, i primetio sam da je postala redovna pojava da u najjeftinijoj kategoriji nemaju vozila uopšte ili da imaju neka bizarna vremena odziva (mislim, 15 minuta za Energoprojekt, helou). U ovim skupljim kategorijama vozila obično bude u nekom razumnom vremenu (mada mi se i tu dešavalo da uzme vožnju iz Savamale ili tako neke lokacije), ali mi je cena tu kao do zovem taksi ili još i više, ako je najskuplja kategorija. Povrh svega, dok je srednja kategorija ranije označavala neki noviji auto, danas me je npr. u srednjoj kategoriji vozio Reno Megan koji je star brat bratu najmanje 6-7 godina i prešao barem 150 hiljada.

 

Suma sumarum, razmišljam se vrlo ozbiljno da ih deinstaliram. Jedino što mi je još uvek zgodno je što se plaća karticom bez napominjanja (mada ovo radi i kod taksi aplikacija), sve ostalo je postalo isto ili lošije nego u taksiju.

 

Slažem se sa svime. Mislim da u poslednjih 10-ak pokušaja nisam uspeo da dobijem vozilo iz mini klase, i to obično u širem centru i van špica. Eco klasa se još i može dobiti, mada i to postaje sve više klimavo i sve se duže čeka, plus što mi je nedavno na aplikaciji izašlo da je vozilo udaljeno 5 minuta i da je vožnja prihvaćena, da bi me onda vozač zvao i rekao mi da on nije tamo gde mapa pokazuje da jeste i da ne može da se pojavi u roku od 20-ak minuta. Pritom mi se čini da su im vozači sve lošiji i sve više njih hoće da ćaska i smara, tako da su se zaista sve prednosti u odnosu na taksi izgubile. Šteta. 

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Stvar iskustva prijatelju, prosečan regularni taksista ima nekoliko puta duži staž nego onaj u Car go.

Ovo prosto nije istina.

 

Profil ljudi koji mogu da se zaposle u CarGo po pravilu bolje poznaje Beograd od taksista koji su se u golemoj većini spustili sa raznih brda i pripizdina. Taksisti uglavnom beogradske adrese lociraju po fast fudovima, uz privilegiju da upale sva 4, može im se

Link to comment
26 minutes ago, April said:

Ovo prosto nije istina.

 

Profil ljudi koji mogu da se zaposle u CarGo po pravilu bolje poznaje Beograd od taksista koji su se u golemoj većini spustili sa raznih brda i pripizdina. Taksisti uglavnom beogradske adrese lociraju po fast fudovima, uz privilegiju da upale sva 4, može im se

Ја не знам којим се ти таксијем возиш, али моје искуство сабеотаксијем (преко 20 година) и јандекс таксиста - 2 године последње, је потпуно другачије. Знају куда иду и како да тамо стигну...

Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ја не знам којим се ти таксијем возиш, али моје искуство сабеотаксијем (преко 20 година) и јандекс таксиста - 2 године последње, је потпуно другачије. Знају куда иду и како да тамо стигну...

Ja imam utisak da ti poznaješ taksiste koji te voze. To je nešto drugo.

 

Imao sam jednog koji me vozio po Subotici, a kad ne može, pošalje mi nekog od svojih. Sasvim drugačija percepcija.

 

Ali Neša generalizuje, pa onda generalizujemo svi. Zaista mislim da i ja i svi moji drugari koji imaju automobile bolje poznajemo Begrad od bilo kog taksiste, grad nas je primorao na to. Tako da priča o snalaženju na ulicama izvesno ne stoji. Ako već pričamo o prednostima taksista, recimo da bi to mogao da bude bolji network.

 

Link to comment
31 minutes ago, April said:

Ja imam utisak da ti poznaješ taksiste koji te voze. To je nešto drugo.

 

Imao sam jednog koji me vozio po Subotici, a kad ne može, pošalje mi nekog od svojih. Sasvim drugačija percepcija.

 

Ali Neša generalizuje, pa onda generalizujemo svi. Zaista mislim da i ja i svi moji drugari koji imaju automobile bolje poznajemo Begrad od bilo kog taksiste, grad nas je primorao na to. Tako da priča o snalaženju na ulicama izvesno ne stoji. Ako već pričamo o prednostima taksista, recimo da bi to mogao da bude bolji network.

 

Istina, dosta njih sam upoznao jer se često vozim. Ali uvek pozivam taksi preko njihove centrale. Nemam taksiste koje zovem direktno telefonom i uvek se vozim sa njima, ako si na to mislio. 

Link to comment

Mislim da to jeste najbolji vid saradnje s njima.

 

Mada ja ne mogu da nađem računicu da zamenim auto taksijem. Već bih u Novom Sadu možda mogao, u Subotici sigurno. Čak mi se više isplatilo da ženi kupim auto, nego da pravimo aranžman sa taksistima. To je jako loše generalno za gradski saobraćaj.

Link to comment
22 hours ago, dragance said:


Ma to je samo bezvezan izgovor. Čuj kao radi sigurnosti da “ne gleda u telefon” :lolol:. Nigde u svetu satnav nije zabranjen, jedino što se desilo da mušterija više ne može biti zajebana.

Desilo se i da završi u bolnici. Nigde u svetu korišćenje navigacije nije zabranjeno, ali je baš svuda zabranjeno udaranje drugih vozila, pešaka i ostalih učesnika u saobraćaju kao posledica gledanja u druge stvari (navigacija, mobilni, razni novi gadžeti u kolima i slično). Nikad se neće saznati koliko je nesreća izazvano igranjem s navigacijom u toku vožnje, to jest ja ne znam da je posebno o tome vođena negde statistika. Znam samo da sam ja imao već 2 sudara zbog toga. Momak u Pežou koji mi je izleteo mi je posle uz izvinjenje priznao da se izgubio gledajući navigaciju pošto je iz drugog grada, a isti je bio slučaj i kad je pre godinu dana jedan naleteo na moj zaustavljen auto pred pešačkim prelazom. Sreća pa sam držao nogu na koćnici inače bi me još na nekog pešaka nabacio.  

Navigacija treba da se koristi izuzetno, baš kad nešto zapne i to najbolje kad auto stoji, a ne da se rad bazira na onom ''Nema veze što ne poznajem grad, imam navigaciju''. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
6 hours ago, nesha taxista said:

No, to je vaš problem, a inače je sasvim normalno da putnik želi vozača koji poznaje grad i ne mora da gleda u navigaciju.

Putnici svašta hoće osim toga. Na prvom mestu verovatno da mogu da biraju. Zato se i pojavila konkurencija širom sveta. Danas je car go sa nekim manama, sutra će biti neko drugi. Ako narod neće da ih voze koristeći navigaciju neka to bude u zakonu npr. umesto zabrane konkurencije.

Link to comment
54 minutes ago, Zeleni sto said:

Putnici svašta hoće osim toga. Na prvom mestu verovatno da mogu da biraju. Zato se i pojavila konkurencija širom sveta. Danas je car go sa nekim manama, sutra će biti neko drugi. Ako narod neće da ih voze koristeći navigaciju neka to bude u zakonu npr. umesto zabrane konkurencije.

Putnici pre svega žele da taksi bude što jeftiniji. Ja to razumem, ali jurnjava za damping cenama neizbežno dovodi do ogromnih radnih vremena vozača i posledičnog premora usled kojeg se izazivaju saobraćajne nezgode. Pri tom žrtve često budu ljudi koji sa aplikacijskim taksijem nemaju nikakve veze. Zbog svega toga sve je više evropskih gradova koji takvim kompanijama zabranjuju rad. 

U Srbiji međutim korisnici Car go usluga ne moraju da brinu da će ta firma biti ukinuta. Bezbednost je ovde prioritet samo dok se to ne kosi sa nečijim političkim ili finansijskim interesima, što važi za sve segmente života. Videćete uostalom već sutra. Bukvalno. 

Hoću reći da će ta firma svakako postojati bar dok bude postojala i ova vladajuća garnitura. Cenim da će to biti još dugo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...