Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

6 hours ago, nesha taxista said:

Nije urbana legenda nego je to izneo  na videu čovek koji je bio kod njih, pauza zvanično 2 sata, ali zapravo im je rečeno da imaju 1 i mimo toga ne smeju napuštati auto. Kad je to objavio na fejsu dobio je ogroman broj prijava da se video skine, pa je skidan i postavljan mnogo puta. 

Opet ti ponavljam da ne lupetas, i da ne verujes sve fejsu. Ja radim tamo, istina ne na platu, ali pricam sa ljudima koji tako rade.

 

Btw, dosta ljudi iz NS koje vozim u BG pitaju kad ce CarGo u Novi Sad, ne znam zasto to kad je taxi u NS tako dobar?

Link to comment
18 hours ago, LeBron said:

 

Btw, dosta ljudi iz NS koje vozim u BG pitaju kad ce CarGo u Novi Sad, ne znam zasto to kad je taxi u NS tako dobar?

Nema dovoljno vozila. Neće novih vozača ni biti, zato što se od budućih vozača taksija zahteva završena saobraćajna škola po zakonu. Grad smatra da ih je i ovako previše. U špicu između pola 4 i pola 6 lutrija je dobiti vozilo, kada pada kiša, situacija je još gora. Verovatno klijenti priželjkuju i niže cene CarGo-a, mada je taksi u NS relativno jeftin. 

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Vozio se pre neku noć Naxis taksijem "na aplikaciju", došla kola sve ok na kraju vožnje vozač čeka da mu platim iako sam u aplikaciji naznačio da plaćam kroz aplikaciju putem povezane kartice...
Kaže : Nikad nisam radio tako...
Ali zvao je dispečera pa ga je ona vodila korak po korak kroz potvrdu plaćanja...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Kad je kisa mozete da zaboravite na CarGo. Kad je spic treba biti uporan, racunaj da ces okretati jedno 15 minuta dok ti se neko ne javi a i taj mozda nece biti blizu. 

 

Medjutim tu je Corona, pa ce biti sve manje ljudi u saobracaju ;)

Link to comment
On 11.3.2020. at 7:33, LeBron said:

Opet ti ponavljam da ne lupetas, i da ne verujes sve fejsu. Ja radim tamo, istina ne na platu, ali pricam sa ljudima koji tako rade.

 

Btw, dosta ljudi iz NS koje vozim u BG pitaju kad ce CarGo u Novi Sad, ne znam zasto to kad je taxi u NS tako dobar?

Zato što žele da bude milion taksija i da je džabe. A u svakoj situaciji gde se ide dole sa cenama odmah se ide gore s radnim vremenom i to smo mi u NS videli više nego vi u BG. Ja ovo radim preko 30 godina, a ne par meseci. 

Link to comment
On 12.3.2020. at 10:53, Shan Jan said:

Kad je kisa mozete da zaboravite na CarGo. Kad je spic treba biti uporan, racunaj da ces okretati jedno 15 minuta dok ti se neko ne javi a i taj mozda nece biti blizu. 

 

Medjutim tu je Corona, pa ce biti sve manje ljudi u saobracaju ;)

Što se tiče Korone gradski sekretarijat za saobraćaj je dao zabranu ulaska u taksi vozila na prednja vrata osim ako ima više od 3 putnika. Ovo naravno važi samo za legalne, ali ne bi bilo loše da isto činite i u ostalim. 

Link to comment

Mnogi to čine, pored ostalog i zato što je tu u velikoj većini automobila prostranije i udobnije.  Sad nemojte. Ako nije hladno držite prozor otvorenim bar malo. Vozač će dezinfikovati sve što može, ali garanciju da u vozilu nema virusa vam niko ne može dati. Sve što se radi je usmereno ka smanjivanju verovatnoće da ćete se zaraziti, nikako eliminisanju. 

Vozite se taksijem bilo koje vrste što manje. Samo ako baš baš morate. Pešaćenje, bicikli i trotineti (ako ih imate, ne najmljeni) su sad mnogo bolja ideja. Srećno!

Link to comment
40 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja to radim iz poštovanja prema vozaču. I kad sam imao službenog vozača uvek sam sedeo pored njega...

ja iz postovanja. ali ko znam da cu biti na mobilnom ili ne mogu da pricam onda na zadnje. 

Link to comment

firma = udruženje cargo (oblast ostvarivanja ciljeva: Развој паметног превоза у паметним градовима и заштита природне средине :ajde:)

preduzetnici = fizička lica učlanjena u udruženje 

 

zaposleni = stvarno zaposlen kod člana udruženja, radni odnos sve normalno kao da radi u frizeraju recimo

 

pasus "šta se još dogodilo" je o odnosu udruženja i člana gde udruženje ima ili nema neke obaveze prema članu. kao što možeš da pretpostaviš državu boli kita za to i teoretski i praktično, i to nije u domenu regulisanja rada, totalni laissez faire. nema dobro i zločesto udruženje.

 

"morali bi da plaćaju gorivo, telefon" itd. to je nejasno da li pričamo o odnosu preduzetnika i udruženja ili zaposlenog i poslodavca-preduzetnika po nekom obrascu. da je tako, kao što ona kaže, ne sumnjam da jeste. ovde smo vec na ozbiljnom terenu, ne može baš da se frljači sa obavezama zaposlenog da on troši svoj internet, kupuje maramice i to. tu se potencijalno vidi podloga jednom radnom sporu, ali nije ono da kažem, kataklizma. malo je to ipak pravno relativno. 

 

pasus "firma nema para za zarade" - nejasno, ko šta kako, blage veze nemam kakva je tu konstrukcija posredi. pretpostavljam da bi udruženje trebalo da preduzetnicima "nadoknadjuje izdatke" koje imaju u vršenju "neprofitne" delatnosti razvoja pametnog prevoza. pare drži udruženje jer ono kontroliše aplikaciju i račune. udruženje ne da pare preduzetnicima ("formalnopravno": koga boli kurac nek se natežu i parniče), a onda oni nemaju za isplatu zarada zaposlenih ("formalnopravno": ozbiljna stvar)

 

zatim, pasus "dakle," je nesto u sta ja nemam razloga da sumnjam, niti je prica nezivotna i ocigledno hiperbolična, nit nelogicna itd. mi to ne možemo znati. prosto prica jednog od tih zaposlenih kod preduzetnika, clana udruženja koji je kako izgleda radio u smeće uslovima. 12h i to, klasika. 

 

blanko otkaz, staro ko istorija...

 

ne znam sta bih ti rekao

Link to comment

Zivo me interesuje koja banka im je finansirala kupovinu novih vozila ili je porsche srbija verovala u tu tehnolosku inovaciju i odradila nesto preko svog lizinga

Link to comment

Jaguara bi trebao biti British motors, koji drzi onaj lik sto je u upravnom odboru kk partizan, a odnedavno ima u portfelju globos osiguranje

 

Za Porsche nisam siguran

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...