Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

7 hours ago, Grunf said:

ima, naxis taksi. oni imaju najbolju aplikaciju od svih. inace su dosta ok udruzenje. izdaju i lojalti kartice firmama, koje funkcionisu kao platne kartice.

 

Moj zet je u tom Udruženju. Pre godinu, dve Udruženje je uvelo obavezu da svaki taksi ima automat za plaćanje karticom.  Posle toga je usledila aplikacija. 

 

Ukoliko se putniku dogodi neka neprijatnost u taksiju, Udruženje isključuje tog taksistu iz saobraćaja, i taksista valjda plaća neku kaznu..ne znam detalje jer se mom zetu to nije desilo. 

Link to comment
42 minutes ago, Lezilebovich said:

Na cargo nema vise ocenjivanja vozaca ili se samo meni u poslednje vreme ne pojavljuje ?


upravo ocenio lika, sinoc se vozio. nesto ti se zeznulo u aplikaciji, uradi update ako nisi.

Link to comment

Trebalo bi da srede te opcije za ocenjivanje, dešava se da ih app ne izbaci ako nije bila u prvom planu kad je vožnja završena. Najbolje bi bilo da uvedu da u roku od npr. sat vremena može da se unese ocena, bilo preko tog pop-upa na kraju vožnje, bilo kroz istoriju vožni.

 

Inače, vozač koji me je juče prevezao reče da od 1. februara niko ko nema auto proizveden 2015. godine ili kasnije ne može da vozi svoj auto, zbog čega je 300 ljudi otišlo iz firme, a od kojih su neki kupili malo starije polovnjake automobile pre toga, nemajući pojma šta se sprema. Potvrdio mi je i ono o čemu se ranije pisalo ovde - oni koji su na ugovorima o radu (tako sam ga skapirao, iako nije baš najbolje umeo da kaže kakav ugovor ima) voze 6x12 sati nedeljno.

 

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Trebalo bi da srede te opcije za ocenjivanje, dešava se da ih app ne izbaci ako nije bila u prvom planu kad je vožnja završena. Najbolje bi bilo da uvedu da u roku od npr. sat vremena može da se unese ocena, bilo preko tog pop-upa na kraju vožnje, bilo kroz istoriju vožni.

 

Inače, vozač koji me je juče prevezao reče da od 1. februara niko ko nema auto proizveden 2015. godine ili kasnije ne može da vozi svoj auto, zbog čega je 300 ljudi otišlo iz firme, a od kojih su neki kupili malo starije polovnjake automobile pre toga, nemajući pojma šta se sprema. Potvrdio mi je i ono o čemu se ranije pisalo ovde - oni koji su na ugovorima o radu (tako sam ga skapirao, iako nije baš najbolje umeo da kaže kakav ugovor ima) voze 6x12 sati nedeljno.

 

Nije tacno, pravilo da je auto 2015. i mladji vazi za nove clanove koji zele da voze. U mini klasi su kola 2010. i mladja i dalje.

 

To za 6x12 je urbana legenda ponovljena vise puta, 12 sati je auto kod njega, ima dva sata pauze u kontinuitetu, i ima jos pauza u toku rada.

Link to comment

Ja nemam opciju ocenjivanja vozaca vec skoro 2 meseca

I nije mi jasno zasto su ugasili stranice na instagramu i fejsu, sad je jedini nacin komunikacije mejl gde i nisu bas azurni

Edited by Krcun
Link to comment

Ugasili su ih jer su ih valjda silovali raznorazni botovi. 

 

Jesi davao uglavnom 5ice vozacima ili si sarao po ocenama? Mozda te banuju od ocenjivanja ako mnogo saras. To bi bilo bas boolja. 

Link to comment
1 hour ago, LeBron said:

Nije tacno, pravilo da je auto 2015. i mladji vazi za nove clanove koji zele da voze. U mini klasi su kola 2010. i mladja i dalje.

 

To za 6x12 je urbana legenda ponovljena vise puta, 12 sati je auto kod njega, ima dva sata pauze u kontinuitetu, i ima jos pauza u toku rada.

Али и пауза се рачуна у радно време. Максималан дозвољен број сати на послу (укључујући и паузе) недељно је 48. То нема везе са прописима о сатима колико сме да се буде у саобраћају. Ово се односи на оне који су у радном односу код послодавца. Плус, прековремени рад мора да се плаћа додатно на основну плату.

 

Самозапослени (као таксисти или адвокати) немају ту врсту ограничења јер су сами себи послодавци. Наравно и на њих се примењују прописи о максималном броју сати колико могу бити укључени у саобраћај.

Link to comment

Не разумем какве то везе има? Овде се расправља о томе колико таксисти и кар го поштују разне прописе. Ја углавном причам о закону о раду јер ме то интересује професионално. Мени се чини да кар го крши права својих запослених и на томе заснива свој модел и ја о томе пишем

Link to comment

Ok, ja ne pisem o tome, pisem onako iskustveno, kao vozac radije bih vozio 2x5 sa 2 sata pauze, nego 8 u cugu. Uostalom, oni profy vozaci autobusa imaju neke kartice koje ih i uslovljavaju da otprilike tako voze.

Link to comment

Ја се возим и таксијем и кар гоом. Углавном су ми ок ликови свуда, али ми кар го као компанија није симпатична, нарочито што се продају за нешто супер напредно и прогресивно. За "власнике" такси удружења сви знају да су (полу)мафијаши, они не покушавају да се продају као кистејкхолдер стартап екосистема.

Link to comment
6 hours ago, Hamlet Strašni said:

. За "власнике" такси удружења сви знају да су (полу)мафијаши, они не покушавају да се продају као кистејкхолдер стартап екосистема.

Ne, ali se zato prodaju kao borci za pravnu državu i radnička prava

Link to comment
On 4.3.2020. at 9:01, LeBron said:

Nije tacno, pravilo da je auto 2015. i mladji vazi za nove clanove koji zele da voze. U mini klasi su kola 2010. i mladja i dalje.

 

To za 6x12 je urbana legenda ponovljena vise puta, 12 sati je auto kod njega, ima dva sata pauze u kontinuitetu, i ima jos pauza u toku rada.

Nije urbana legenda nego je to izneo  na videu čovek koji je bio kod njih, pauza zvanično 2 sata, ali zapravo im je rečeno da imaju 1 i mimo toga ne smeju napuštati auto. Kad je to objavio na fejsu dobio je ogroman broj prijava da se video skine, pa je skidan i postavljan mnogo puta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...