Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

4 hours ago, nesha taxista said:

Ne krši se zakon, vozač je uredno prijavljen, plaćaju se doprinosi, u radnoj knjižici mu piše naziv firme u kojoj radi ... samo što ono što mi po navici zovemo udruženje je zapravo d.o.o. 

Već više od 15 godina udruženje građana ne može da se bavi poslovnom delatnošću prevoza.

Car go nema nikog da je zvanično zaposlen, nema dozvolu za vršenje prevoza, pojedinci koji za njega rade takođe, tako da je sve kompletno varijanta prevoza na crno, odnosno divlji taksi. To je činjenica, a simpatije može da ima ko kakve hoće. 

izgleda da ne citas uopste. N E   M O Z E  da se bude zaposlen i da se radi po zelji. mora ugovor o zaposlenju da definise koliko se radi. ima dve varijante-ili tvoje firma krsi zakon ili ti ne znas kako rade zaposleni vozaci u tvojoj firmi. znaci, tvoja je duznost, da kao neko kome je stalo do pravne drzave, proveris koja je varijanta u pitanju, i ako je prva, da ih bez odlaganja prijavis inspekciji rada. 

Edited by Grunf
Link to comment

Juce se vozio sa CarGo-ovom novom belom tojotom. Kaze lik koji vozi da ga je dan pre toga u krugu preprecio taksista, otvorio vrata i krenuo da mu preti. Na to je ovaj krenuo da trubi kao manijak i da se on njemu njm. Taksista zatvorio vrata i otisao. Standardna srpska prica, ali mi je zanimljivo kako ovo postaje kaubojaski sukob na ulicama BGa.

 

Ne znam da li CarGo izrabulje svoje ljude, meni deluju odmorno i vrlo ljubazno. Znam samo da su taksisti zablokirali par nedelja ceo grad jer im se tako digla patka i time i meni i 2 miliona drugih ljudi se usrali u zivot. Znam da mi je cesto gadno da sednem u njihov auto jer nemaju nikakve standarde, da su bezobrazni, da znaju da varaju na taksimetru i da dozvoljavaju bracu divljake.

Nekako mi mnogo vise prija rad sa IT mafijom nego taksi mafijom, tako da cu nastaviti bojkot taksista dok ne izumru. 

Link to comment

Juče se vozio CarGo, vozilo Reno Talisman, vozač ljubazan krajnje nenametljiv, relacija P. Toljatija-Gandijeva 60rsd manja nego taksi pre dva dana u kontra pravcu...





... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Što znači da je realno ista cena, jer ta razlika može da bude i od više stajanja na semaforima i češćeg menjanja traka. 

 

Uzgred, mene obraćanje kar go vozača imenom kada uđem u auto deluje malo kripi. 

 

Što se tiče izrabljivanja, pričao mi je lik koji vozi kar go jaguara da je on odgovoran za svaku štetu koja nastane na kolima i da mora da je plati. A rade minimum 54 sata nedeljno, što je 6 sati više od zakonskg maksimuma. 

Link to comment
Što znači da je realno ista cena, jer ta razlika može da bude i od više stajanja na semaforima i češćeg menjanja traka. 
 
Uzgred, mene obraćanje kar go vozača imenom kada uđem u auto deluje malo kripi. 
 
Što se tiče izrabljivanja, pričao mi je lik koji vozi kar go jaguara da je on odgovoran za svaku štetu koja nastane na kolima i da mora da je plati. A rade minimum 54 sata nedeljno, što je 6 sati više od zakonskg maksimuma. 
Nisam mislio na uštedu nego ako neko pita za cenu/razliku...
E sad, meni je plus način plaćanja i realno komfor u kolima, e sad ta vozila jesu nova videćemo.
E da i ja sam imao mogućnost kontakta sa vozačem da me sačeka 10 min...
Meni svakako odgovaralo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Danas sam se vozio Taksijem. Dosao je Mercedesom do ispred zgrade, pomogao mom caletu invalidu da udje i izadje iz kola. Auto je bio cist i uredan, vozac ljubazan. Vozac je znao put i bio siguran u voznji. Cena je bila uobicajena za tu relaciju, vratio je kusur u dinar i izdao racun. Otprilike kao svaki put kad idem taksijem.

Link to comment

Sad stigao sa Tesle do Skadarlije za 1500 sa sve vodom za mene, odbacio me taman gde treba. Čak je i pozvao lika koji me je čekao da preuzmem stan za dve noći. Novo novcato vozilo. 
 

edit: cargo naravno

Edited by dragance
Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

da li džonjanje po stanicama računate u radno vreme taksiste ili ne?

Zavisi da li postoji gps kojim kompanija prati da li dzonja zato sto nema posla ili dzonja zato sto mu seva paja da vozi po guzvi, ali je na ulici, jer mora da provede 8 sati na ulici. 

Link to comment

Jel ima klasični taksi neki da se plaća karticom kroz aplikaciju kao cargo?
Dakle, da se vozaču ništa ne plaća "na ruke"?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
ima, naxis taksi. oni imaju najbolju aplikaciju od svih. inace su dosta ok udruzenje. izdaju i lojalti kartice firmama, koje funkcionisu kao platne kartice.
Hvala.
Natežem se da jednom rođakom da je dovučem do mene, i treba mi da dođe po nju ona uđe doveze je i naravno kako je to sa starijim da mi "ne vrišti" dok ja npr plaćam, a i posle da je odveze kući.
I naravno da ona nema opciju da nešto plaća [emoji16]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jel ima klasični taksi neki da se plaća karticom kroz aplikaciju kao cargo?
Dakle, da se vozaču ništa ne plaća "na ruke"?



... Shiit has hit the fan...
 

Yandex aplikacija

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Hvala.
Natežem se da jednom rođakom da je dovučem do mene, i treba mi da dođe po nju ona uđe doveze je i naravno kako je to sa starijim da mi "ne vrišti" dok ja npr plaćam, a i posle da je odveze kući.
I naravno da ona nema opciju da nešto plaća emoji16.png



... Shiit has hit the fan...
 

Imaju sad i akciju-kad se registrujes sa master karticom dobijes 500rsd popusta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...