Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

17 minutes ago, Anduril said:

 

Ova mlada generacija koju ona predstavlja je sigurno bolja od pripadnika one sa pocetka 20. veka koja je masovno ubijala ljude iz raznih ideoloskih razloga, ili od boomera koji nemaju problem sa masovnim odumiranjem planete koje je u toku i ubrzava se. 

 

Kako mogu deca da masovno ubijaju?

Link to comment

meni je neverovatno da jedno dete, uz to i taman drugachije, toliko iznervira toliko odraslih ljudi isuse.gif

stvarno ne razumem.

ovo vishe nije nashe vreme, ovo je sve njihovo, i shto se pre artikulishu kao bilo kakva ozbiljna snaga, tim bolje. ako mi u to ne verujemo, jer stari i iskusni, to je stvarno samo nash problem.

mi mozemo samo josh malo da probamo da se ne usere bash sve za nasheg zivota, ako i toliko.

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, namenski said:

:D

 

I ja sinoc htedoh da pitam barem za patike.

Sirena Greta bludi na morskoj obali i gleda nece li se u daljini pojaviti ekoloski brod sa dakronskimtm jedrima, napravljen od kevlara ili neke druge plastike ne bi li je ekoloski vratio u Evropu.

Samo, u hipster ekologiji to na zimskom severnom Atlantiku ide malo teze, nije dovoljno fotogenicno, obaska sto je i proizvodnja broda kojim se dovezla u Ameriku zagadila Planetu vise nego celonocni vazdusni saobracaj izmedju Evrope i SAD....

ne vidim kakve veze u ekološkom smislu ima ovo zamašćeno.

no, koliko je proizvodnja aviona koji lete između evrope i SAD zagadila planetu.

i, u kakvoj su vezi smanjenje populacije belih medveda i skraćivanje trajanja  leta aviona korišćenjem polarnih koridora

 

 

buba je rekla sve. 

 

Edited by djordje geprat
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

meni je neverovatno da jedno dete, uz to i taman drugachije, toliko iznervira toliko odraslih ljudi isuse.gif

stvarno ne razumem.

ovo vishe nije nashe vreme, ovo je sve njihovo, i shto se pre artikulishu kao bilo kakva ozbiljna snaga, tim bolje. ako mi u to ne verujemo, jer stari i iskusni, to je stvarno samo nash problem.

mi mozemo samo josh malo da probamo da se ne usere bash sve za nasheg zivota, ako i toliko.

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 


Mda, dete samo pazarilo leteci brod i doveslalo preko okeana.

A citav ovaj medijski cirkus finansira od dzeparca.

Zaista impresivno :fantom:

 

Link to comment
2 minutes ago, 189- said:

jeste ovo sve medijski cirkus ali kada vidim ko se sve ispizdio zbog nje i svega ovoga, zelim joj da ih nervira jos sto godina.


Sta je konkretno preduzeto kao posledica te medijske pompe?
Nista naravno, niti ce, ali vazno isturiti neko deriste da bude “savest planete” i da imamo utisak da se nesto jako vazno desava.

 

Link to comment

mi smo dnevno suočeni sa, nezam koliko, medijskih cirkusa. sam tramp je nešto takvo, i onaj džonston.

 

i sad, pojavilo se neko devojče koje je dovedeno u situaciju da svima skrene pažnju na nešto jajo, jako važno i kreće sa svih strana, od trampa do PPP, pljuvka na nivou informera: ko te gura, odakle ti pare, mala si, šta ti znaš, ovo sa patikama nisam razumeo..... .

negde sam pročitao da je polovinom godine potrošeno, sjebano, sve što ova kugla može da napravi, doprinese, za godinu dana. 

 

mene lično, može da boli dupe ali, jedna višnja i njeni vršnjaci u jednom obdaništu treba da preguraju ovaj i dočekaju svedeći vek. sa čime: maskama za lice i kremama faktor milion kao zaštiti od sunca.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Sta je konkretno preduzeto kao posledica te medijske pompe?
Nista naravno, niti ce, ali vazno isturiti neko deriste da bude “savest planete” i da imamo utisak da se nesto jako vazno desava.

 

ništa nije preduzeto, utisak ti je pogrešan, niko nema savesti u kakom je problemu jedna kugla, derište je bilo i reklo šta ima.

 

videćemo na ovim plastičnim kesama i flašama koliko smo sposobni da promenimo neke svoje navike. samo da se ne vadimo na trampovu ameriku gde se i do poljskog klozeta (gde ga ima) mora kolima na pišanje.

 

PS "derište":huh:

Link to comment

O početnoj ideji i autohtonisti iste, go to Google translate

 

Bo Thoren

Dalslänning bakom Greta Thunbergs skolstrejk

 
Publicerat tisdag 8 januari kl 13.33

 

Greta Thunberg har blivit uppmärksammad världen över för sin skolstrejk för klimatet. Idén fick hon av dalslänningen Bo Thorén.

 

Under förra våren jobbade Bo Thorén, genom föreningen Fossilfritt Dalsland, för att mobilisera unga i klimatfrågan. 

I samband med det sökte han upp Greta, efter att ha läst hennes debattartikel om klimatfrågan i Svenska Dagbladet.

– Jag lade då fram ett förslag att arrangera en skolstrejk före valet, den idén tände Greta på, säger han. 

Bo Thorén ser inget problem i att uppmana till skolstrejk, trots att vi i Sverige har skolplikt.

– Vi behöver göra väldigt mycket på kort tid. Vad är det för mening att gå i skolan om de ändå inte får användning för den här kunskapen, säger han. 

 

Nota bene: 8. januar 2019.

Edited by TdEII
Link to comment
4 minutes ago, djordje geprat said:

ništa nije preduzeto, utisak ti je pogrešan, niko nema savesti u kakom je problemu jedna kugla, derište je bilo i reklo šta ima.

 

videćemo na ovim plastičnim kesama i flašama koliko smo sposobni da promenimo neke svoje navike. samo da se ne vadimo na trampovu ameriku gde se i do poljskog klozeta (gde ga ima) mora kolima na pišanje.

 

PS "derište":huh:


Da, deriste :D privilegovanih roditelja, iz fine i dobrostojece drzave, koje se voza hipsterskim amfibijama i soli pamet.

I politicarima bas dobro doslo da se slikaju s njom te i oni izgledaju kao da su zabrinuti i da nesto rade.

Planetu sigurno nece spasti to sto ja i Vi ne koristimo slamcice i stapice za usi, najveci zagadjivaci su korporacije koje mudro cute i podmecu neke kvazi eco-friendly proizvode.

Modna industrija je ako ne i najveci unistitelj planete, kako vam zvuci recimo podatak da se za proizvodnju jedne jakne koju ce kupac obuci u proseku 3 puta - potrosi vode koliko 1 covek popije za 25 godina?

Zato Zara i H&M u svoj poslovni izvestaj stave LAZ da se 80% neprodate garderobe reciklira, dok u realnosti zavrsava u landfills u Africi, Indoneziji... Ko njih poziva na odgovornost?

Vazno da imamo poster child koja drami kako cemo platnenim cegerima promeniti svet.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

ne vidim kakve veze u ekološkom smislu ima ovo zamašćeno.

Ima.

Narocito ako se zloupotrebljava predstavom za javnost kao sto je dolazak u Ameriku brodom vrednim cirka 4 miliona US$ koji je napravila firma koja se zove Multiplast, sa sve slikanjem mladjahnog unuka princa od Monaka kao clana posade, itd, itd...

Da nije toliko licemerno bilo bi bi smesno: mnogo korektnije bi bilo da je doputovala avionom sto bi svi razumeli...

Ovako, preci Atlantik po ceni od cirka 50,000 evra i to bez amortizacije je malo...

 

1 hour ago, djordje geprat said:

no, koliko je proizvodnja aviona koji lete između evrope i SAD zagadila planetu.

Mnogo, i to niko ozbiljan ne spori: ali, tesko da ce fizicarigreta to da rese: od samog pocetka ove frtutme sa Gretom masi se poenta i bojim se da to nije slucajno: resenje problema nije do nauke, nego do politike.

A tu maloj Greti nesto omanjuje recitost: svela je, a i ogromna vecina onih koji se sa njom slazu stvar na uobicajenu anesteziju poznatu kao 'igrajte se do mile volje, samo pazite da nista ne pokvarite...'

 

Ovo o polarnim koridorima i njihovom koriscenju bas i ne razumem?

 

I - nije Buba razjasnila nista: naime, brinemo i brinuli smo i pre Grete, a predlozi koji se svode na resenje voznjom de luxe jahti su suva manipullacija.

 

Obaska sto seirenje ovih kojima je drago sto nastm Greta nervira nema osnova: ne nervira, taman posla, samo je jadno, pateticno, licemerno, obaska sto se izmedju ostalog svodi na manipulaciju detetom i pretvara u medijsku kampanju koja ce samo da zamagli stvar i paznju skrene na neke druge, manje bitne stvari.

Link to comment

Za odecu su ljudi bas sami odgovorni - kupuj manje i duze nosi. 

 

Treba izvrsiti i pritisak na firme, da duze traje sve sto se kupuje, i tehnika i odeca... Al tesko je platiti nesto 50% vise cak i ako znas da ce trajati sigurno duze.

 

A Greta i ceo cirkus oko nje smaraju nenormalno. Prvo ona sama, sa svojim arogantnim stavom i utripovanim roditeljima a onda tek svi ovi sto se okupili okolo i kao sad pokrecemo neku revoluciju... ma vazi. Nego bilo sta konkretno kosta a toga se elita odreci nece.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...