Jump to content
IGNORED

Prekodrinski dijalekti naših jezika


Anonymous

Recommended Posts

7 hours ago, desboj said:

Ne veruj Toni, ni ja svojim očima i ušima nisam verovao kad ženu na trafici u NS pre 10ak godina riba "ne razume" kad traži "dvije" kutije cigara, tri puta ponovljeno. Onda ova traži jednu, pa još jednu. 

Stvarno ne vidiš razliku između 60tih godina prošlog veka i pre 10tak god?

Ok.

Edited by ToniAdams
Link to comment
to je to
ne idem u mostar, ali idem u druge delove
u tuzli su nam za 3 minuta na parkingu išarali auto (BG)
tako da se divim aprilovoj priči za bg table u sarajevu 97. godine
Nije bilo'97., bilo je 2001., dve godine posle bombardovanja, na taj rat sam mislio

Paradoks, ali mislim da su tada u Bosni etnički odnosi bili bolji. Još je sve bilo nejasno, sad su se baš ušančili. Imaš li isti osećaj?

Sent from fav toy

Link to comment
13 hours ago, Anonymous said:

Kruh kažu i Srbi iz Hrvatske i Srbi iz Bosne i Crnogorci (neki).

 

ovo je tacno, a skontah i poentu ovoga za ekavicu. istina je da se ne moze zameniti ekavica kojom pricaju hrvati sa srpskom ekavicom.

 

+1 i na ovo sto toni pise, koliko ja znam, a znam ih puno, krajisnici koje je kolonizovalo u beograd posle rata uglavnom do kraja zivota nisu promenili govor i govorili su kruh.  

 

@desboj

 

ovo sa dvije umesto dve vec zvuci kao nadrealisti.

Edited by nenad
Link to comment
14 minutes ago, April said:

Nije bilo'97., bilo je 2001., dve godine posle bombardovanja, na taj rat sam mislio

Paradoks, ali mislim da su tada u Bosni etnički odnosi bili bolji. Još je sve bilo nejasno, sad su se baš ušančili. Imaš li isti osećaj?

Sent from fav toy
 

odnosi su sada grozni može se reći

Link to comment
31 minutes ago, renne said:

odnosi su sada grozni može se reći

daleko su od dobrih.

postoji nepovjerenje, povratnici bez obzira na nacionalnost imaju dosta problema.

ipak, ozbiljnjijih incidenata nema vec godinama.

Link to comment

Ok, možda ima tih sitnih čarki i neke napetosti, ali neke stvari su gore u Srbiji, ovo sa medijima, nepotizam, strančarenje, klijentelizam, navijači, kriminal, prebijanja, upadi na tribine, progon političkih protivnika, nasilnici, mafijaški obračuni, bahatost. Nekad ta zaostalost ima svoje prednosti. 

Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

Ok, možda ima tih sitnih čarki i neke napetosti, ali neke stvari su gore u Srbiji, ovo sa medijima, nepotizam, strančarenje, klijentelizam, navijači, kriminal, prebijanja, upadi na tribine, progon političkih protivnika, nasilnici, mafijaški obračuni, bahatost. Nekad ta zaostalost ima svoje prednosti. 

 

Nije zaostalost nego podeljenost, u Bosni je nemoguce da imas jednu partiju koja kontrolise sve, mora ih biti bar tri. No Dodik se koliko vidim ozbiljno primice SNSu na nivou RS

Link to comment
4 minutes ago, hazard said:

 

Nije zaostalost nego podeljenost, u Bosni je nemoguce da imas jednu partiju koja kontrolise sve, mora ih biti bar tri. No Dodik se koliko vidim ozbiljno primice SNSu na nivou RS

Pa jeste, ja to zovem "ključ", ono, mora biti po nacionalnom ključu, pa nema hegemona, a dosta love je na nivou BiH. A što se tiče RS, jeste Dodik pokrio dosta toga, ali i dalje ima nekakvu opoziciju koja drži neke lokale, plus prošli mandat nije bio vlast na nivou BiH, a i nije toliko bolestan kao ovaj ovdje, tako da je to još uvijek daleko od SNS. Iako uzima dosta od njih, čak i pozajmljuje ove tabadžije navijače/kik boksere za izbore. 

 

Ali zaostalost, pritom mislim na ove momente mafijašenja, vlasnika splavova koji gaze nasipe, Mitrovića, degenerisanu medijsku sliku itd. Zaista su neki od najgadnijih (post)ratnih momenata svoje najgore mutacije doživjeli u Srbiji, tj. u BG.

Edited by James Marshall
Link to comment
8 hours ago, Filozof manijak said:

Nisam ni sumnjao da će komšije nastaviti da se takmiče u debilizmu sa našim dilejama  :puke:

 

Ma čitavo ovo traktor-tenkisanje je jedno beskonačno holdmajbir-takmičenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...