Jump to content
IGNORED

Pisem s punim ustima, kuhinjsko-trpezarijsko tandrljanje


darling

Recommended Posts

zasto o zasto svaki put kad me neko pita nesto na sta odgovaram sa jedem kajsije i pijem kafu, il jedem kajsije i pijem mleko, il jedem kajsije i pijem vodu, il sta god s kajsijama i nesto, il samo kilo kajsija bez icega, dobijem komentar da zar me ne boli stomak, il da cu dobiti proliv, il sta jos sve ne. sta je s ljudima...

Link to comment
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    25

  • aram

    11

  • nisam ja

    8

  • Jumanji

    7

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
On 18.7.2019. at 14:06, aram said:

Naši ljudi imaju strah od voća. Nikad nisam čuo ništa slično za slannnnu ili čvarke npr.

Strašno!

Ja pojedem 4 kruške i otac samo što me ne pita treba li da me vozi u Hitnu jer "on se mnogo naduje od krušaka". Dobro kad se ne naduje od 8 sarmi koliko - brat bratu - može da smlati a da ne trepne.

 

Having said that, ideja za epitaf: umrla jer nije znala koliko lubenice priliči ljudskom biću. 

Link to comment
On 18.7.2019. at 14:06, aram said:

Naši ljudi imaju strah od voća. Nikad nisam čuo ništa slično za slannnnu ili čvarke npr.

Da, da, Srbi ne jedu dženarike jer se proseru od istih, a Italijani nahvale mirabele i kažu "izuzetno dobre za varenje, ubrzavaju metabolizam".

@Valkyrie I meni isto kad jedem kruške, otac kaže "oprezno, imaju dosta bakra".:huh:  Ali... svaki put. Mora da je pročitao u Politika Magazinu i sad ponavlja kao papagaj.

Link to comment

ali zato sade dzanarike bez milosti, novi beograd pun. lep cvet lep hlad, valjda je to filozofija. najeli se ko stoka ove godine. bez posledica :)

sent from bubamoto

Link to comment
11 hours ago, halloween said:

 

@Valkyrie I meni isto kad jedem kruške, otac kaže "oprezno, imaju dosta bakra".:huh:  Ali... svaki put. Mora da je pročitao u Politika Magazinu i sad ponavlja kao papagaj.

:lolol: ne budem lenja, proverim, kruške nemaju bakra ni u tragovima bukvalno, baš ga pitaj otkud mu taj biser. Međutim!

У српском народном предању крушка је сматрана за „зло дрво“ и дрво злих демона. Према веровању испод старих крушака се скупљају ђаволи, демони и вештице. Такође се веровало да на крушку пада ала која сатире грожђе по виноградима као и да се на њој може наћи и смрт. У неким српским народним обичајима на дивљој крушки се оставља жртва за чуму, када се она магијски тера из села.
Link to comment

Sad si me naterala da i ja proverim, ipak imaju  i to % najviše od svih minerala. Možda si gledala u tabelu s vitaminima:tongue:.

Da dodam, kruška jeste privlačna za "zle sile", za samoubice vešanjem omiljeno drvo, a to je obradio i N.B. Džejlan u filmu Divlja kruška.

Edited by halloween
Link to comment

Ništa bolje za probavu od kruške :sleep:

 

Šljiva međutim može da bude opasna u slučaju prejedanja, pogotovo ako nije baš sasvim zrela. Ovo nije mit već živa istina. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...