Jump to content
IGNORED

Pisem s punim ustima, kuhinjsko-trpezarijsko tandrljanje


darling

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    25

  • aram

    11

  • nisam ja

    8

  • Jumanji

    7

Top Posters In This Topic

ja se jezim kad pipnem so (nema sanse da bih solio prstima) a na kasicicu nisam navikao tako da te posude nisu za mene. sitna so - u cemu dodje, to mu je. otvorim na vrhu i sipam. a krupna ide u mlin. 

 

 

Link to comment
16 hours ago, Jumanji said:

Prasici su super ali neprakticni, jer ima prasine. Tako da je drzim u zatvorenoj posudi bas za so.

 

 

prasic je bas zato praktican, jer je konstruisan tako da ne pada prasina. meni je odlican, jer mogu da se solim rukom bez da ista treba da vadis, pomeram i otvaram. mislim, moci cu sve to kad ga kupim :)

 

@adam

 

zasto ne mozes da pipnes so?

Edited by darling
Link to comment

još kad bi se prašina kretala samo po vertikali... a o tome koliko brzo bi ta so pokupila vlagu da ne pričam :fantom:

oko pipanja soli: ja ne mogu da dodirnem stiropor. tj. dobro, mogu, neću umreti, ali imam izrazito neprijatan osećaj pri tome tako da maksimalno izbegavam.

Link to comment

Cooks living in humid climates are painfully aware of salt's tendency to absorb moisture and cake together in a solid lump. Modern table salt contains anti-clumping ingredients to inhibit this process, but it's not a perfect solution. Pure artisanal salts lack those additives and are even more prone to caking. Oddly, a simple and low-tech container called a "salt pig" is arguably the most effective way to keep your salt dry and loose.

Unexpectedly Open

As counterintuitive as it might seem, salt pigs don't provide airtight storage for your salt. In fact, they're the direct opposite. They're simple, open earthenware containers, with a mouth wide enough to easily reach in with your hand or measuring spoon. The opening is in front, so the top of the pig forms a protective shield that prevents debris and foreign objects from falling into your salt. It's the unglazed interior of the pig that prevents your salt from caking, despite being open to the elements. The porous pottery absorbs moisture from your salt, keeping it dry and free-flowing.

A Pinch at a Time

Pig-shaped salt pigs are certainly available if your taste runs to whimsy, but -- if you prefer to keep kitsch out of your kitchen -- they're not the only option. Traditional versions are typically formed as a simple cylinder, bent forward at the opening into a cowl shape. When you need to use salt, simply reach into the pig with your fingers and extract a pinch at a time. You may have noticed that this is how TV chefs typically season their foods, and it's because it gives you better control over your salt than using a shaker or grinder.

Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

prasic je bas zato praktican, jer je konstruisan tako da ne pada prasina. meni je odlican, jer mogu da se solim rukom bez da ista treba da vadis, pomeram i otvaram. mislim, moci cu sve to kad ga kupim :)

 

@adam

 

zasto ne mozes da pipnes so?

jezim se od glave do pete. izuzetno neprijatno, izbegavam maksimalno. 

 

ne mogu ni da probam hranu s varjace, imam problem sa drvetom. uvek imam kasicicu za probanje sa strane. nema sanse da bih mogao jesti drvenom kasikom. kad konzumiram sladoled na stapicu, bacam cim se ukaze mogucnost da jezikom dodirnem stapic. i to od detinjstva. 

Link to comment

 

 

meni ovo sto svako ima svoje jezenje i zabrane predivno. nisam nikad cula da neko ne moze da dodiruje so :) a i za te drvene varjace, nije da nema nesto u tome. svakako za sve sto ne mozemo postoji razlog u detinjstvu. zanimljivo je kopati po dubanama sebe i otkrivati uzroke. jedna moja, na primer, nije mogla da podnese kozicu sa pecene paprike, i sad ti budi pametan otkud joj to :D

 

 

adame, ti definitivno nisi tip za salt pig :D

 

 

 

Edited by darling
Link to comment
5 hours ago, adam said:

jezim se od glave do pete. izuzetno neprijatno, izbegavam maksimalno. 

 

ne mogu ni da probam hranu s varjace, imam problem sa drvetom. uvek imam kasicicu za probanje sa strane. nema sanse da bih mogao jesti drvenom kasikom. kad konzumiram sladoled na stapicu, bacam cim se ukaze mogucnost da jezikom dodirnem stapic. i to od detinjstva. 


Nisi jedini, bar što se tiče soljenja i sladoleda na štapiću :) Varjača mi ne smeta toliko ali ipak najčešće koristim metalnu kašiku za probu.

Za soljenje koristim ove plastične kutijice sa slike, u jednoj je morska ac u drugoj tuzlasnka so. Krupna je u mlinu i to je sve što mi  treba. Zatvorim bočicu odmah nakon upotrebe i nikakvih problema sa vlagom nemam.

spacer.png

Link to comment
5 hours ago, darling said:

 

 

meni ovo sto svako ima svoje jezenje i zabrane predivno. nisam nikad cula da neko ne moze da dodiruje so :) a i za te drvene varjace, nije da nema nesto u tome. svakako za sve sto ne mozemo postoji razlog u detinjstvu. zanimljivo je kopati po dubanama sebe i otkrivati uzroke. jedna moja, na primer, nije mogla da podnese kozicu sa pecene paprike, i sad ti budi pametan otkud joj to :D

 

 

adame, ti definitivno nisi tip za salt pig :D

 

 

 

Mene baba vaspitavala varijacom mozda zbog toga ne probam istom :D

 

 

Link to comment
On 1.7.2019. at 16:45, Jumanji said:

Volim te kuhinjske zezalice i mala pomagala.

 

Moja je baba imala pored sporeta mnogo lepu keramicku posudu za so sa poklopcem kao na sanduku recimo (taj fazon naravno nije velika kao sanduk emoji16.png) jednom rukom se uzimala, a stajala zakacena na zidu i to mi se mnogo svidjalo. Prasici su super ali neprakticni, jer ima prasine. Tako da je drzim u zatvorenoj posudi bas za so.

 

 

 

 

 

da, to je jako zanimljivo sto se tice nasih baba. i kao mali sam voleo da vidim/gledam te posude kod baba. neke imamo i mi, sto smo uzeli.

Link to comment
2 hours ago, fikret selimbašić said:


Nisi jedini, bar što se tiče soljenja i sladoleda na štapiću :) Varjača mi ne smeta toliko ali ipak najčešće koristim metalnu kašiku za probu.

Za soljenje koristim ove plastične kutijice sa slike, u jednoj je morska ac u drugoj tuzlasnka so. Krupna je u mlinu i to je sve što mi  treba. Zatvorim bočicu odmah nakon upotrebe i nikakvih problema sa vlagom nemam.

spacer.png

 

Salt pAg :D

Link to comment

:D

 

zastiti ovo, pa prodaj paskoj solani.

 

 

13 hours ago, SDSG said:

Mene baba vaspitavala varijacom mozda zbog toga ne probam istom :D

 

 

 

:laugh:

 

12 hours ago, hoffnung said:

 

da, to je jako zanimljivo sto se tice nasih baba. i kao mali sam voleo da vidim/gledam te posude kod baba. neke imamo i mi, sto smo uzeli.

 

izgleda da svako ima secanje na babu i so. moje je baba nosi so ovcama da lizu. jedna je, baba :D

 

 

ja koristim samo krupnu morsku, pag il nin. solim prstima. 

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...