Jump to content
IGNORED

Pisem s punim ustima, kuhinjsko-trpezarijsko tandrljanje


darling

Recommended Posts

Kako jedete pečeni kukuruz, da li ga okrunite u tanjir pa onda ili odmah napadnete pečenku?
 
Meni je on problematičan, mora tu dosta da se sitno zoba da bi se sačuvao dignitet pri obedu, bilo na ulici ili za stolom.
 
Najviše mrzim da jedem na ulici, stojeći ili hodajući,  ne računam sladoled i to onaj u čaši sa kašičicom. 
A nervni slom dobijem kad neko uđe u javni prevoz  i jede, naravno nikad nisam opomenula, samo se sklonim što dalje.
[emoji3][emoji3] sve se slazem i ne krunim ga vec navalim na klip [emoji5]
Link to comment
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    25

  • aram

    11

  • nisam ja

    8

  • Jumanji

    7

Top Posters In This Topic

direkt sa klipa, naravno, a onda kopanje zagorelih opni između zuba noktima, pečene kukuruze zato jedem među bližnjima, nikako na javnom mestu, da se ne bi ustručavali da me nazovu stokom ili sličnim a prikladnim imenom,

Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Kako jedete pečeni kukuruz, da li ga okrunite u tanjir pa onda ili odmah napadnete pečenku?

 

Meni je on problematičan, mora tu dosta da se sitno zoba da bi se sačuvao dignitet pri obedu, bilo na ulici ili za stolom.

 

Najviše mrzim da jedem na ulici, stojeći ili hodajući,  ne računam sladoled i to onaj u čaši sa kašičicom. 

A nervni slom dobijem kad neko uđe u javni prevoz  i jede, naravno nikad nisam opomenula, samo se sklonim što dalje.

s klipa, naravno. jeste malo zajebano kad se ona kozica zaglavi medju zubima al vredi. 

 

nemam problem s ljudima koji jedu u prevozu ako je u pitanju sladoled, kifla, vocka, hrana ciji se vonj ne siri na sve strane.... al kad udju s kfc pakovanjem, burgerom, kebabom i slicnom hranom koja zaudara na kilometar, tu vec poludim. bas mi smeta taj miris u prevozu - ali bukvalno, bude mi muka. nebrojeno puta sam morao da izadjem i cekam sledeci voz/autobus. stoka samoziva. 

Link to comment

Amerikanke, i to vise nego Amerikanci, posle obroka ciste zube prstima tj noktima.

plus ova higijenska praksa nema veze sa socijalnim statusom ili nivoom obrazovanja. 

Link to comment
11 hours ago, halloween said:

Kako jedete pečeni kukuruz, da li ga okrunite u tanjir pa onda ili odmah napadnete pečenku?

 

Meni je on problematičan, mora tu dosta da se sitno zoba da bi se sačuvao dignitet pri obedu, bilo na ulici ili za stolom.

 

Najviše mrzim da jedem na ulici, stojeći ili hodajući,  ne računam sladoled i to onaj u čaši sa kašičicom. 

A nervni slom dobijem kad neko uđe u javni prevoz  i jede, naravno nikad nisam opomenula, samo se sklonim što dalje.

Ako ga jedes kod kuce, ona nakon pecenja ostar noz i preseces na kolutove par cm debljine isto i kad kuvas, mnogo je prakticnije nego da se boris sa celim klipom. 

Link to comment

osim ovog za puter, zelim i salt pig. prvi put sam je spazila kod ane ugarkovic. kod nas nisam videla da se prodaje, u kroejsi sam videla nekoliko, al tu mora da se pazi na velicinu otvora i ugao, inace gubi na prakticnosti. salt pig emile henry od ovih sto sam videla uzivo mi je fejvorit, kupicu je kad tad. 

 

ne radi mi gugl, ne mogu da linkujem ikakvu salt pig. pogledajte sami,  pametna posuda :)

 

 

Edited by darling
Link to comment

lep je salt pig, ok, ali ako mi neko pokloni. ne dajem pare za to. ikea tegle od pola kile mi savršeno rade poso
0e1b8f2949fd983b4148d11444c055ca.jpg
jedna za krupnu so, jedna za sitnu, jedna za salt-flakes. plus jedan mlin i jedan slanik, od mene za so i previše :D 
 

Link to comment
2 hours ago, darling said:

osim ovog za puter, zelim i salt pig. prvi put sam je spazila kod ane ugarkovic. kod nas nisam videla da se prodaje, u kroejsi sam videla nekoliko, al tu mora da se pazi na velicinu otvora i ugao, inace gubi na prakticnosti. salt pig emile henry od ovih sto sam videla uzivo mi je fejvorit, kupicu je kad tad. 

 

ne radi mi gugl, ne mogu da linkujem ikakvu salt pig. pogledajte sami,  pametna posuda :)

 

 

 

Salt pig, malo detaljnije

Link to comment

Vi niste normalni. Dragica naročito. Više ima ovih artefakata no namirnica što ih jede. 

Puter mi je u fridžu u plastičnoj kutiji s poklopcem. So kad se setim da kupim one kese od pola kile u grčkoj držim u onim kutijama od isto onih grčkih rolera s čokoladom. Ili kad mi kum donese mlinić sa solju iz danske. 😘

Link to comment

Volim te kuhinjske zezalice i mala pomagala.

 

Moja je baba imala pored sporeta mnogo lepu keramicku posudu za so sa poklopcem kao na sanduku recimo (taj fazon naravno nije velika kao sanduk [emoji16]) jednom rukom se uzimala, a stajala zakacena na zidu i to mi se mnogo svidjalo. Prasici su super ali neprakticni, jer ima prasine. Tako da je drzim u zatvorenoj posudi bas za so.

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...