Jump to content
IGNORED

Knjizevnicki kviz


namenski

Recommended Posts

Posao na neko potencijalno duze cekanje u autu, dohvatio prvu knjigu koja mi pala pod ruku, davno je citao, sada ponovo pa me podsetila...

Dakle, jednog od junaka ubijaju ciljano, zvanicno i uz blagoslov vlasti aflatoksinom, da izgleda kao prirodna smrt.

0.063 mg po kilogramu telesne tezine, cirka nedelju dana...

Link to comment

:)

 

Jebiga, niko nece da se igra :( 

Hint: povrsinski, karikatm izmedju Maugham-a i Le Carre-a u britanskom spijunskom romanu.

 

Inace, ekstremnotm ozbiljan pisac, na srecu ga mimoisao Nobel, obaska sto je ziher jedan od recimo 20-ak top 20. vek romandzija, obaska 1 veliki film...

Link to comment

Dobra ideja za temu.

 

Knjiga je lektira u nemackim skolama, ali je krimic. Glavni junak, inspektor, radio je u Konstantinopolju veci deo karijere i pusi kao Turcin, ozbiljno je bolestan i pokusava da resi slucaj ubijenog policajca vodeci se intuicijom. Susta suprotnost Poarou i Holmsu koji slucajevima pristupaju sa naucne strane.

Link to comment

^Ovo mi kao poznato, zbog pušenja i Konstatinopolja ali mislim da ipak ne znam šta je. Nije Saramago?

Mrsko mi je da guglam.

 

No, to me ne sprečava da postavim svoje pitanje: Lik piše pismo unuku a konta već da mu se smrt bliži pa reši da unuku ispriča svoj život.

Link to comment

I ova tema me asocirala na stare razgovore vodjene s mnogima.

 

Pročitao sam tonu koječega, preslušao tri tone. Još uvek slušam mada mnogo slabije čitam. 

I zašto bih pamtio bilo šta od toga? Na autoru je da se, ako želi i ume, ugura u moju glavu. To je njegov posao.

 

Mogu li, i još važnije, smem li mu u tome pomagati?

Link to comment
29 minutes ago, Bujodrag said:

^Ovo mi kao poznato, zbog pušenja i Konstatinopolja ali mislim da ipak ne znam šta je. Nije Saramago?

Mrsko mi je da guglam.

 

Ne, ne, pisac je sa nemackog govornog podrucja. (Ali nije iz Nemacke). 

 

A ovo tvoje ne znam.

Link to comment

Jebesga onda, zamirisalo mi na Nesbea, ali on nije nemacko govorno podrucje, obaska sto koliko sam ispratio kod Nesbea nema radnje u Konstantinopolju...

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

 

Ne, ne, .....

 

Tja :dry:

 

Zašto čitati kad ništa ne pamtimo?

 

Kod čitanja je valjan samo onaj talog koji ostaje, i vremenom se gomila, negde na dnu naših sirotih mozgića.

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Jebesga onda, zamirisalo mi na Nesbea, ali on nije nemacko govorno podrucje, obaska sto koliko sam ispratio kod Nesbea nema radnje u Konstantinopolju...

 

Pisac je Svajcarac, radnja se desava u Svajcarskoj...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...