Jump to content
IGNORED

Čačak i Užice


Apollo Creed

Užice ili Čačak  

37 members have voted

  1. 1. Grad?



Recommended Posts

44 minutes ago, Spirit said:

 

Nije. Ništa više ni manje od drugih gradova. A i mit o četničkom kraju je samo to - mit. To se pre može pripisati selima i krajevima u okolini, ka Ravnoj Gori. Čačak je i u ono vreme bio jak komunistički kraj

 Na planini

na Jelici

sastali se

svi četnici

Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    20

  • Marathonman

    20

  • Bujodrag

    20

  • SDSG

    16

1 hour ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Pa vise je :s_c: mozda si cuo onu pesmu "na planini, na Jelici".A i ceo taj potez od Ivanjice do G.Milanovca je bio za :s_c: Pa se nastavljao na Rudnicka sela i nravano dalje na Valjevo.To im je bila neka vrsta oaze prvenstveno zbog terena. 

 

Moze dosta na tu temu da se kaze, ali da ne rasturamo temu :D 

Edited by SDSG
Link to comment
4 hours ago, Spirit said:

Taj rivalitet zapravo nikad nije ni postojao iz prostog razloga sto Čačani ni u čemu ne zavide Užičanima. Uostalom, stara narodna izreka kaže šta blenes ko tele u šarena vrata Užičanin u čačanski Merkator

 

Ovo za Boro Čorbom naselje je fejk njuz

Bratemoj rodjeni ovo sam ja napisao nekih stotinjak puta, ali nema ko da cita :fantom:

U cacku ljude zabole za uzice, sa druge strane od kad smo pocetkom 90 pojebali odnose sa sarajevom, iz uzca svi putevi vode u cacak, otud i ta ljubomora :fantom:

1 hour ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Naravno da da

Dve najpoznatije sredine po tome valjevo i cacak

A opet zanimljivo da sam se ja kao neko iz izrazito partizanskog kraja fino povezao sa tim cacanima, dok ni sa valjevkama nije islo loso :)

Edited by pbg12345
Link to comment
12 minutes ago, hazard said:

 

Vi ste prešli na :s_c: '91. :fantom:

To ove nautilusove knindze :fantom:

Sale bez, cacani su prilicno neposredni ljudi

Ako nista uvek znas na cemu si

 

A uzce i njihovo sevojno su poznati i kao jedine sredine gde mozes na terasi 10tog sprata sedeti na dohvat ruke krave/koze koja pase na livadi pored :fantom:

Link to comment
5 hours ago, hazard said:

Inače zanima me, ne znam, da li je Čačak nešto naročito :s_c: (kao npr., Valjevo) pošto je Užice naravno :s_p:? Ili nema distinkcije po tom osnovu

Pošto nam je najznačajnija ČvsP tema prilično malaksala u zadnje vreme, dopustiću sebi da pojasnim par činjenica. I Užice i Čačak su tokom prve WW2 godine bili izrazito :s_p:, kao i Kraljevo i Kragujevac. Industrijski orijentisana mesta sa klasno svesnim radništvom i tradicijom naše varijante socijalističke ideje. Uostalom, pogledajte sastav I i II proleterske brigade NOVJ. Okolna sela su sasvim druga priča, pa se tako desilo da Požega kao naseljeno mesto locirano između Čačka i Užica bude leglo četništva usled ruralne većine populacije. Interesantan je podatak da su iz samog grada Užica samo 2 (dva) čoveka tokom rata bila u :s_c:, a obojica Bosanci. Interesantno je stavljanje Valjeva u određeni kontekst DM četničkog kraja, što važi samo za seoski okoliš jer su stanovnici tog grada listom bili u SDS i Pećančevim odredima.

A i ta doskočica sa Užičaninom koji je zinuo u čačanski "Merkator" je urbani mit. Decenijama su čačanski osnovci dolazili na ekskurzije u Užice da vide kako izgleda soliter, provozaju se liftom i pokretnim stepenicama...    :fantom:

Link to comment
6 hours ago, pbg12345 said:

Dovoljno je znati da im se najvisa zgrada u centru zove "lepa brena" :D

 

Имамо и Сивоњу (хотел Златибор)

Link to comment
6 hours ago, pbg12345 said:

To ove nautilusove knindze :fantom:

Sale bez, cacani su prilicno neposredni ljudi

Ako nista uvek znas na cemu si

 

A uzce i njihovo sevojno su poznati i kao jedine sredine gde mozes na terasi 10tog sprata sedeti na dohvat ruke krave/koze koja pase na livadi pored :fantom:

 

 

Повуци реч :ph34r:

 

Или бирај оружје :twak:

Link to comment
11 hours ago, Marathonman said:

Pošto nam je najznačajnija ČvsP tema prilično malaksala u zadnje vreme, dopustiću sebi da pojasnim par činjenica. I Užice i Čačak su tokom prve WW2 godine bili izrazito :s_p:, kao i Kraljevo i Kragujevac. Industrijski orijentisana mesta sa klasno svesnim radništvom i tradicijom naše varijante socijalističke ideje. Uostalom, pogledajte sastav I i II proleterske brigade NOVJ. Okolna sela su sasvim druga priča, pa se tako desilo da Požega kao naseljeno mesto locirano između Čačka i Užica bude leglo četništva usled ruralne većine populacije. Interesantan je podatak da su iz samog grada Užica samo 2 (dva) čoveka tokom rata bila u :s_c:, a obojica Bosanci. Interesantno je stavljanje Valjeva u određeni kontekst DM četničkog kraja, što važi samo za seoski okoliš jer su stanovnici tog grada listom bili u SDS i Pećančevim odredima.

 

Sve +1 do

 

Quote

A i ta doskočica sa Užičaninom koji je zinuo u čačanski "Merkator" je urbani mit. Decenijama su čačanski osnovci dolazili na ekskurzije u Užice da vide kako izgleda soliter, provozaju se liftom i pokretnim stepenicama...    :fantom:

 

Ne sećam se da smo išli u UE, na Kadinjaču i Zlatibor da. Možda jer nije bilo razloga

 

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

Sve u svemu, užice >>> čaaačak ako sam dobro razumeo, ne?

Vrlo kompleksa tematika. Čačane, da budemo iskreni&objektivni, Užice ič ne interesuje kao da i ne postoji. U neka ranija vremena su se nadgornjavali s Kraljevčanima, a na ovu stranu i nema naročitog razloga da bacaju pogled. Sa druge strane, deo Ercova je impresioniran nekim osebujnostima komšija Grebića, naročito oko vrlo razgranate male privrede "Dva ortaka iz klinarskih dana" ili "Otac i sin" style. Tako je i nastala novokovanica "Ima kod čoveka u Čačku", kada neko traži kakav izmenjivi deo ili zaguljenu sitnozanatsku uslugu.

Urbanistički posmatrano, Čačak ima predivan plato ispred zgrade Narodnog pozorišta...   :tongue:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...