Jump to content
IGNORED

Čačak i Užice


Apollo Creed

Užice ili Čačak  

37 members have voted

  1. 1. Grad?



Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    20

  • Marathonman

    20

  • Bujodrag

    20

  • SDSG

    16

8 hours ago, Paul Gompitz said:

Da li mi se cini ili je stvarno u Uzicu cesce nego drugdje ime Olivera a u Cacku Branko?

Olivera jeste često ime ovde, ali je problematično jer limitira ženskadiju da ni pod slučajno ne završava Medicinu, Stomatologiju ili Veterinu. Takođe nipošto ne odmicati stepen više od magistrature. S nadimkom Olja ili Oljica se baš ne uklapa skraćeni naziv doktorske titule...     :tongue:

Link to comment
14 minutes ago, Marathonman said:

Olivera jeste često ime ovde, ali je problematično jer limitira ženskadiju da ni pod slučajno ne završava Medicinu, Stomatologiju ili Veterinu. Takođe nipošto ne odmicati stepen više od magistrature. S nadimkom Olja ili Oljica se baš ne uklapa skraćeni naziv doktorske titule...     :tongue:

 

 

Imao sam neko vreme  jednu drugaricu, ne znam iz kojih je krajeva, Zvala se Olja (verovatno Olivera) i postala je doktor nečega i prilično slobodnoumno se sprdala sa skraćenom verzijom imena Dr Olja. Ili se možda samo vešto pretvarala. No sećam se da nam  je ona prva ukazala na tu kombinaciju pa smo bili relativno pristojni. A i celo društvo je bilo prilično otvoreno za svakakve različitosti. Mis'im, trpeli su i voleli čak i mene  :ohmy: 

Link to comment

Mene su na početku tzv. karijere zvali Agan iz sličnih razloga, a jedna pacijentkinja (od onih Užičanki kakve uvažena forumašica podrijetlom iz ovih krajeva napisa kako ih nije sretala) je kumovala da me kasnije prozovu "Vizita". Ušla ujutro med. sestra na odeljenje i rekla pacijentima da se spreme jer stiže vizita...    :cool:

Link to comment

 

Čačak ima Guču (bar administrativno), ali Užice ima majstora Dejana Petrovića (pri čemu je pleh orkestar u "užičkom" filmu Emira Kusturice - čačanski). U (donjem) Dragačevu je i selo Negrišori, iz kojeg su otac i deda jednog Željka Mitrovića, poznatom po prozivanju "čačanskih đilkoša" (Užičani bi rekli za Željka da je jedan papan). 

 

SaE

Link to comment
52 minutes ago, Host said:

Meni je super sto su dosta liberalni. Generalno liberalni casopisi u Americi sutaju dupeta konzervativnim sto ima smisla jer konzervativni casopisi nemaju mnogo smisla

Rekoh malo me nervira, ne mnogo. Volio bih da su malo vise "fair and balanced" :-), jer volim publikacije sa srednjeputaskom uredjivackom politikom. Docim, The Atlantic vec smara, slicno kao i The Economist, samo u drugom pravcu.

 

52 minutes ago, Host said:

 

 

Inace, bazi casopisa se moze pristupiti i iz zemalja van Amerike uz malo snalazljivosti. Dovoljno je registrovati se fejk adresom kod neke biblioteke u Overdrive sistemu i onda citati casopise u Zinio ili RBdigital aplikacijama. Izbor casopisa zavisi od biblioteke do biblioteke, ali uz nekoliko strateski odabranih clanskih karti moze se naci sve od muzickih (Uncut, Mojo, Rolling Stone) preko Economista do casopisa specijalizovanih za sve i svasta. 

 

MIslim da Zinio vise ne postoji vec je sad utoljen u RB Digital. Takodje mnoge biblioteke podrzavaju streaming aplikacije za muziku I filmove. Biblioteka gdje ja zivim ima bogatu I aktuelnu CD kolekciju tako da na HD u autu imam vise muzike nego na kompu :-)

 

Imao sam dobrog druga u vojsci koji je bio Uzicanin, daklem Uzice. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

od mene 12 poena za uzice....

 

ne znam jel bilo....

za vreme bombardovanja, cacak je prilicno stradao a uzice nista....i tada su cacani na onim mitinzima protiv bombardovanja, nosili transparente "i uzice je srbija"....

u isto vreme je isao fazon po cacku da nato piloti imaju posebno naredjenje da nad uzicem lete naglavacke, da im ne bi bombe slucajno ispale

Link to comment

jedna od smesnijih stvari koje sam cuo, da deca posle ekskurzije ne idu pravo kuci, nego prvo kod suljage na lepinju....

kada sam jednom bio kod suljage trazio sam da mi ne sipaju pretop preko lepinje.... gledali su me kao da nisam normalan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...