Jump to content
IGNORED

MLB 2019


freakns

Recommended Posts

Procitah jutros. Nisam teoreticar zavere, no ovakva ofanzivna hiperprodukcija, u prvom delu sezone je totalno neverovatna. Ja se ne bunim, kada igram poene obicno igram pluseve. Dovoljno je pogledati granice koje kladionice nude, tokom neke random veceri. Ko duze prati (i kladi se), seca se da su granice preko 9 bile relativno retka pojava. Sada serije izmedju Metsa i Philliesa, ili izmedju Bravesa i Metsa, rutinski idu u plus, cak i sa ovim nebulozno visokim granicama i tako je iz meca u mec (uzorak od desetak medjusobnih duela i nije tako mali). Da li je ofanzivni kvalitet ravnomernije rasporedjen ili piceri nisu u formi, nisam pametan. 

 

Sam HR derby od nocas je bio neverovatan. Ja se ne secam onakvog lupanja HR, bez obzira sto je u pitanju revijalno takmicenje.

Link to comment

Pogledao sam i ja nocas Vlada do finala, i stvarno je delovalo neverovatno. Do sada mi je apsolutno nedodirljiv bio Hamilton '08 ili '09 kad je vec ono bilo, mrzi me da proveravam.

 

Sto se tice tempa ove godine nerealno potpuno, tako da je Verlander gotovo sigurno u pravu. Sinoc bas pre HR derby-ja izlazili podaci i rekordi polusezone, pobice sve moguce rekorde bukvalno. Recimo sad je pace na 6600, tipa 500 komada vise nego rekord iz 2017. NYY su oborili rekord uzastopnih tekmi sa HR itd, itd. Znaci kad nisu udarali u zlatno doba steroida ovako, onda su nesto radili... Da li je to dobro za samu igru i sta je problem sve mnaje popularnosti to je druga prica i moze se diskutuje.

Link to comment

Meni duzina meceva ne smeta. Koliko moze biti dosadan fudbal, tokom 90 minuta, toliko mi bejzbol nije dosadan ni nakon 3 sata. No mladje generacije verovatno ne razmisljaju tako, plus je nezgodno odvesti porodicu na utakmicu i onda iskontrolisati klince par sati. Ne pomaze ni izuzetno duga sezona, gde ima dosta vremena za vadjenje. 

Kakav je finansijski bilans timova? Nisam gledao liste tog tipa.

 

Link to comment

Ma bilans je generalno vrlo dobar, vidis samo kakvi se ugovori daju i slicno. Potpisali su novi TV ugovor u novembru sa Fox-om na jos 7 godina koji startuje od 2022. za boga oca para, tipa 50% vise nego prethodni, a tek im slede ugovri sa ESPN-om i TBS-om. Posecenost uzivo im je najveci problem trenutno, negde u maju videh tekst da valjda samo 3-4 ekipe imaju vecu posecenost u odnosu na proslu i dve su Phillies i Padres (Harper i Machado efekat). Najgore je valjda na Floridi, gde Marlinsi i Raysi su postavili neke negativne rekorde ako dobro videh. Uz jos par ekipa tipa Toronto, Baltimore i San Fran. 

 

E sad sto se tice gledanja, ni meni ne smeta, pustim i onako usput mogu jos ponesto odradim. Ali mladjima verovatno sve manje to zanimljivo sto kazes i bas to porodicno sve manje gledaju. Da li bi pomoglo malo da se skrati sezona, poveca broj PO ekipa/utakmica sta ga znam. Ovo sa vise HR, challenge, da se ubrzava igra i ostale stvari, videcemo da li pomaze vrlo brzo.

Link to comment

Ako je profit dobar, onda nema frke. Jeste bezveze kada vidis stadion sa oko 50% popunjenih mesta, no to je neizbezno kada se igra toliko utakmica. Ovaj playoff format je odlicno odradjen (wild card borba), tesko da tu ima prostora za napredak. Marlinsi i Raysi konstantno imaju problema sa posetom, toliko da mi je to postala normalna stvar. Ostala tri pomenuta tima su imali lose sezone u najavi, pa je to i ocekivano. Kao i u drugim sportovima, imas trzista/gradove koji su veliki/fensi i gde ce poseta biti dobra. Vidim da Twinsi imaju u proseku oko 1600 posetilaca vise po mecu, tokom ove fenomenalne sezone.

Link to comment

Dodgersi do sada 48101 gledalac u proseku, uzlazna putanja 4 vezane sezone. Marlinsi su neverovatni sa 9400, mada ni prosla nije bila sjajna, tik preko 10 hiljada. Tampa ima za 1300 ljudi bolju posetu ove sezone, no i dalje su poslednji u AL, 15484.

Link to comment

E da, kad već spominjete posetu...oduvek  me zanimalo...

Koja je fora sa ovim terminima utakmica u MLB?

Mislim, dosta utakmica u toku nedelje/radnim danima počinje po USA vremenu oko 13,14h...ko dolazi to da gleda u to vreme, kakva je uopšte poseta?

 

Link to comment

Uvek imaju neke promocije. Popust za posetioce sa kucnim ljubimcima, Star Wars dan i tome slicno. Dnevni mecevi igrani radnim danima (a da nije praznik u pitanju), su po mom iskustvu popunjeni oko 50%. Nedeljom su vec stadioni popunjeni, osim pomenutih par timova, gde je poseta konstantno slaba. Duga je sezona, te samo najvece fransize imaju stalno visoku posetu.

Link to comment
2 hours ago, Apollo Creed said:

E da, kad već spominjete posetu...oduvek  me zanimalo...

Koja je fora sa ovim terminima utakmica u MLB?

Mislim, dosta utakmica u toku nedelje/radnim danima počinje po USA vremenu oko 13,14h...ko dolazi to da gleda u to vreme, kakva je uopšte poseta?

 

 

To je zbog schedulinga valjda, kad igraš poslednju utakmicu serije npr pa treba da putuješ negde a igraš i sutradan. 

Link to comment

Jbt, sad vidim da FOX je bas lepo platio... 5 i kusur milijardi. Jos ESPN i TBS imaju nacionalna prava za baseball. Mada, koliko znam, to je obicno za vikend utakmice, all star, play off i slicno. Ostalo ide na lokalne televizije koji su ili Comcast ili FOX (doduse to je sada Disney, za razliku od ovih koji su platili za nacionalna prava, ti su jos kod Ruperta) ili na TV ciji su vlasnici timovi. Nisam siguran, mislim da je i u NBA slicna situacija...

Link to comment

A zasto ima tako malo crnaca u MLB?
Ne zanima klince sport pa ne mogu da ih privuku u konkurenciji fudbala i basketa?
To malo burazera sto igraju su najbolji, realno. Judge, Stanton, Betts, Bell itd itd

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...