Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

Imam dve na HBO ali trece nigde

Od danas je i treca na HBO OD, pre redovnog prikazovanja u terminu od 21h

 

 

 

Brutalna je. Sjajna gluma Ščerbina i Legasova, bff i celog kastinga naravno.

 

 

Link to comment

Svaka im cast. Tri epizode i u svakoj ti je teskoba iz potpuno drugacijeg razloga. Plus su uspeli da raspadanje vatrogaca ne bude najstrasniji deo epizode.

 

Ako je ikada postojala antibinge serija onda je to ova. bukvalno mi treba 5 dana da se oporavim do sledece.

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

 

 

Ako je ikada postojala antibinge serija onda je to ova. bukvalno mi treba 5 dana da se oporavim do sledece.

 

isto

Link to comment

Serija je već juče popodne bila na HBO GO. Ja je odgledala kad sam došla sa posla. Isto je bilo i za prve dve epizode.

Edited by Arkadija
Link to comment

"Chernobyl Legacy" je foto reportaza koju potpisuju Paul Fusco i Magdalena Caris. Pocetkom 2000-ih odjeknula je (barem u art krugovima) ova užasna priča o stvarnim posledicama Černobilske katastrofe. Knedla koju još od onda gutam sada je još veća. 

Knjiga je u izdanju magnum photos a video seriju fotografija sa autorskim komentarom ovde. Uz upozorenje na IZUZETNO osetljiv sadržaj! 

 

Edited by Kenjeee
tipfeler
Link to comment

NIje loše, ali daleko od vrhunskog materijala (mislim na seriju).

Mnogo karikiraju politbiro, Jeljcina i Gorbačova ...

Neka snime rusi neki film o potpopu Nju Džersija pa da uporedimo, ovako ništa.

 

Pamtim da sam pre desetak-petnaestak godina pratio blog neke ruskinje koja na motoru krstari zabranjenim područjem sa dozimetrom oko vrata i posle prezentuje na bolgu doživljaje.

 

Neverovatno, ali istiniti kako su divlje životinje i bilje zagospodarili prostorom tako brzo.

Ima čak i preostalih ljudi - staraca koji nisu hteli da napuste prostor, retko preživeli, ali ne fali im ništa osim civilizacije.

Edited by zmanic
Link to comment

pa dobro, to karikiranje politbiroa je nesto sto se podrazumeva, u svakom filmu/seriji koju zapadnjaci rade o Rusima, to se ne moze izbeci. mada su ovde (kao i u filmu kursk koji sam gledao nedavno) ipak dobro uhvatili inertnost sistema,  gde su ljudi samo potrosna roba. A obraz partije mora uvek biti svetao i neuprljan. Te cinjenice nisu karikirali, tako je bilo.

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, zmanic said:

NIje loše, ali daleko od vrhunskog materijala (mislim na seriju).

Mnogo karikiraju politbiro, Jeljcina i Gorbačova ...

Neka snime rusi neki film o potpopu Nju Džersija pa da uporedimo, ovako ništa.

 

 

Serija je vrhunska u svemu. Počev od scenarija do glume, kostima i ambijenta. 

 

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Serija je vrhunska u svemu. Počev od scenarija do glume, kostima i ambijenta. 

 

+1

 

za sada, iskustvo govori da uvek ima vremena za pokvariti prvobitni utisak

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...